Rozšíření sítě budek pro ptáky a netopýry na území města Přelouč a jeho místních částech v roce 2021

Od roku 2018 je zajišťována pravidelná zpráva sítě budek pro ptáky a netopýry na území města Přelouče. Každým rokem byla síť rozšiřována o nové budky, které byly zároveň doplněny o informační tabule pro veřejnost. V roce 2021 přišla na řadu již čtvrtá a prozatím největší etapa rozšíření, kdy se stávající čtyři lokality rozrostly o pět lokalit nových, a navíc síť přesáhla hranice města, když se mezi nové lokality zařadily místní části Klenovka, Štěpánov a Lohenice.
V únoru 2021 bylo doinstalováno celkem 40 budek typu sýkorník a 7 budek pro netopýry na 7 lokalitách, z nichž pět tvoří nové lokality. K současným lokalitám přímo ve městě Přelouči nově přibyly také lokality nacházející se v místních částech Klenovka, Štěpánov a Lohenice. Nejvíce budek bylo vyvěšeno na nové městské lokalitě Hřbitov, tedy 12 sýkorníků a 2 netopýrníky. Lokalita Jižní byla ověšena 10 sýkorníky a 1 netopýrníkem. Počet budek na Račanském rybníce se navýšil o 8 sýkorníků a 1 netopýrník.
Podrobná zpráva ke stažení zde https://www.mestoprelouc.cz/mestsky-urad/odbory-uradu/odbor-zivotniho-prostredi/oblasti-zivotniho-prostredi/

Vytvořeno: 9. 2. 2021
Poslední aktualizace: 9. 2. 2021 13:28