Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zpravodajství z města

Informační portál města Přelouč - komplexní zdroj informací o aktuálním dění pro místní obyvatele i návštěvníky.

 


 

Zprávy

první předchozí
ze 3
poslední

Nábor hráčů do hokejbalového klubu HC Jestřábi Přelouč - ročníky 2013, 2014 a mladší.  1

Nábor hráčů do hokejbalového klubu HC Jestřábi Přelouč - ročníky 2013, 2014 a mladší.

Každé úterý a čtvrtek od 16,30 do 18,00 hodin se koná na hokejbalovém hřišti pod parkem nábor nových hráčů ročníků 2013, 2014 a mladší.

Kontakt:
Tomáš Hájek
E-mail: HajektT38/seznam.cz, telefon 732 973 158

Martin Šmíd
E-mail: LambyM@seznam.cz, telefon 773 781 136


celý text

Zprávy a aktuality | 25. 9. 2020 | Autor:
Nová otevírací doba pobočky České pošty Přelouč s platností od 1. 10. 2020 1

Nová otevírací doba pobočky České pošty Přelouč s platností od 1. 10. 2020

V příloze naleznete novou otevírací dobu pobočky České pošty Přelouč s platností od 1. 10. 2020.

Tato změna otevírací doby vznikla na základě rozhodnutí Ředitelství České pošty, s. p. Praha. celý text

Zprávy a aktuality | 22. 9. 2020 | Autor:

Výlukové jízdní řády v souvislosti s plánovanou uzavírkou od 29.9.2020 sil. III/32728 u obce Sopřeč.

Od 29.9.2020 je plánována uzavírka sil. III/32728 u obce Sopřeč.

Vzhledem k délce objízdné trasy dojde k zásadnímu narušení dopravní obslužnosti. Výlukové jízdní řády naleznete v příloze této zprávy.

Na lince 650638 dochází ráno k velkým časovým posunům spojů. Spoje č. 15 a č. 16 na lince 650628 jsou kompletně přetrasované.
Po dobu uzavírky nebude zajištěn včasný příjezd do Přelouče na začátek školního vyučování! Na trase uvedených linek dojde k částečnému neobsluhování obcí vybranými spoji.

Oddělení silničního hospodářství a dopravní obslužnosti
odbor dopravy a silničního hospodářství
Krajský úřad Pardubického kraje děkuje za pochopení.

celý text

Zprávy a aktuality | 22. 9. 2020 | Autor:
Tesco Přelouč startuje 8. ročník programu Vy rozhodujete, my pomáháme! 1

Tesco Přelouč startuje 8. ročník programu Vy rozhodujete, my pomáháme!

V těchto dnech startuje v obchodně Tesco Přelouč 8. ročník grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

Společnost Tesco touto formou dvakrát ročně poskytuje granty vždy v celkové hodnotě 5 040 000 Kč, které se rozdělí mezi 270 lokálních projektů v rámci celé České republiky. Místní neziskové organizace a spolky v našem městě tak mohou získat na konkrétní prospěšnou iniciativu až 30 000 Kč. Dosud byly touto formou zprostředkovány pomůcky pro dlouhodobě nemocné, financovány akce pro děti a mládež, pomoc sociálně znevýhodněným, ale třeba i místní sportovní a kulturní akce v celkové hodnotě téměř 29 milionů Kč.

Tyto informace jsou důležité pro neziskové a příspěvkové organizace v okolí Přelouče, které se mohou zapojit do tohoto grantového programu. O vítězných projektech nakonec rozhodují hlasováním zákazníci obchodu Tesco.

Další informace a podrobnosti o programu a formulář k podání žádosti naleznete na internetové stránce https://itesco.cz/pomahame/. Velmi si vážíme Vaší pomoci.
celý text

Zprávy a aktuality | 17. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
#

Krajské volby 2. - 3. 10. 2020 - důležité upozornění pro voliče v Přelouči.

Upozorňujeme všechny voliče v okrsku č. 5 a 6, kteří doposud volili v budově Gymnázia, budou nově volit v budově Základní školy, Školní 1510 Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 16. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
#

Den otevřených dveří kroužku ENERGIE JINAK, 14. 9. 2020

Dne 14. 9. 2020 se konal u příležitosti otevření již čtvrtého roku vědecko-technického kroužku pro mladé vědátory pod záštitou spolku Energie jinak z.s. v prostorách školní jídelny Den otevřených dveří.

Rodiče, noví zájemci, partneři a veřejnost mohli vidět, co se v takovém vědecko-technickém kroužku děje. Absolventi předcházejících ročníků návštěvníkům ukázali, co všechno už se v kroužku naučili. Malé vědátory přišli pozdravit za společnost SUMO s.r.o. Radek Štecker, výkonný ředitel, Vladimír Kiescher, předseda spolku Energie jinak, dále Václav Matys, ředitel Elektrárny Chvaletice, Magda Pacáková, ředitelka ZŠ Smetanova 1509 Přelouč a za Město Přelouč pozvání přijala také starostka města Irena Burešová. Všem mladým vědátorům přejeme hodně úspěchů jak v kroužku, tak v průběhu celého nového školního roku.

celý text

Zprávy a aktuality | 15. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
Ocenění pro město – 2. místo  „Město pro byznys 2019“  2

Ocenění pro město – 2. místo „Město pro byznys 2019“

MĚSTO PRO BYZNYS je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky.
Cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. Organizátoři a partneři výzkumu si jsou velmi dobře vědomi, že úkolem samosprávy je vytvářet co nejlepší životní podmínky pro všechny, proto chtějí zprostředkovat jednotlivým radnicím dobré zkušenosti a nápady z ostatních regionů. celý text

Zprávy a aktuality | 10. 9. 2020 | Autor:
ZŠ Masarykovo náměstí Přelouč

Po půlroční přestávce zase začíná škola!

Dnešní den ačkoliv deštivý je významný. Je prvního září a pro velkou většinu z nás ať už dětí či dospělých po téměř půlroční přestávce začíná škola. Po velmi dlouhé době ožilo například Masarykovo náměstí ne díky hudebnímu koncertu, ale návratu dětí do školních lavic. Z mnoha míst se ozýval radostný smích, konečně nastala shledání se svými spolužáky, kteří se od půlky března nemohli společně ve škole potkávat díky nepříjemné koronavirové epidemii. Právě proto byl ten dnešní první školní den o to významnější. Velice slavnostní den nastal také pro prvňáčky obou základních škol v našem městě, celkem jich do školních lavic v letošním roce usedlo 114. Vřelými slovy je přivítali nejenom třídní učitelky, ředitelky obou škol, ale také vedení Města Přelouče, starostka města Irena Burešová a místostarosta města Ivan Moravec. Prvňáčci ze Základní školy Přelouč, Smetanova 1509 se mohli svést v kočárech tažených starokladrubskými koňmi. V příloze přikládáme slova starostky města Ireny Burešové věnovaná všem našim školákům a pedagogickému sboru. Dále přikládáme i malou fotogalerii z obou základních škol. Přejeme všem školákům, rodičům a celému pedagogickému sboru hlavně hodně zdraví a poklidný průběh nového školního roku 2020/2021. celý text

Zprávy a aktuality | 1. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová

Rekonstrukce chodníků a veřejné osvětlení v ulici Kladenská se i přes komplikace blíží ke konci.

Stavební práce v této lokalitě začaly během června letošního roku. Díky nutné rekonstrukci plynovodu se práce zhotovitele zakázky společnosti Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o. odstartovaly teprve až po skončení přeložky plynu. Jedná se o rekonstrukci stávajícího chodníku v ulici Kladenská v Přelouči, konkrétně o výměnu stávajícího povrchu chodníků z betonových dlaždic za betonovou dlažbu skladebnou. Součástí úpravy je také výměna stávajících silničních obrub, vodících proužků a mříží přilehlých uličních vpustí po celé délce úpravy. Úprava 1. úseku po levé straně ulice ve směru staničení začíná po odbočení z ulice Pardubická před stožárem VO a končí u úpravy ze zámkové dlažby před ulicí Žižkova. Ve 2. úseku mezi ulicemi Žižkova a Smetanova se upravuje chodník po obou stranách ulice. Ve 3. úseku mezi ulicemi Smetanova a Sukova se upravuje chodník po pravé straně ulice ve směru staničení. Součástí rekonstrukce je i řešení veřejného osvětlení. Nejenom kvůli nutné přeložce plynu při startu této zakázky, ale také díky nařízené karanténě zaměstnanců společnosti Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o. v souvislosti s koronavirem a tím i opožděnému schválení dotace se dokončení rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení v ulici Kladenská bohužel nestihlo do začátku školního roku. Nyní se veškeré stavební úpravy již dokončují a celá tato veřejná zakázka by se měla uzavřít v první polovině září 2020. Prosíme všechny občany o trpělivost a děkujeme za pochopení.


celý text

Zprávy a aktuality | 1. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
Pozvánka mezi přeloučské skauty pro kluky od 10 do 15 let. 1

Pozvánka mezi přeloučské skauty pro kluky od 10 do 15 let.

Přeloučští skauti rádi přijmou nové členy do svých řad.
Kluci ve věku 10 - 15 let se můžou hlásit u Martina Pittnera, telefon 602 590 206, mail: m.pittner@seznam.cz. Bližší informace naleznete také internetových stránkách. celý text

Zprávy a aktuality | 1. 9. 2020 | Autor:
Arnošt z Pardubic připlul v pátek 28. 8. 2020 do Přelouče. 1

Arnošt z Pardubic připlul v pátek 28. 8. 2020 do Přelouče.

Parník Arnošt z Pardubic je jediná velká loď, která může díky zprovoznění nového mostu mezi Valy a Mělicemi, připlout k nám do Přelouče. Dopravní podnik města Pardubice běhen prázdnin zařadil do jízdního řádu dvakrát speciální plavbu z Pardubic do Přelouče a zpět. Ta druhá se uskutečnila poslední prázdninový pátek 28. 8. 2020. Z pardubického kotviště loď vyplula v 11 hodin, dále pak následovala zastávka v Srnojedech a ve 13 hodin ve Valech. Do Přelouče dorazil Arnošt z Pardubic v 13,30 hodin. Lodní kapitán Václav Polák bezpečně dopravil všechny pasažéry do kotviště v Přelouči, kde již netrpělivě vyčkávali zájemci o zpáteční cestu do Pardubic. Místa na palubě i v podpalubí se rychle všechna zaplnila a přesně ve 14 hodin odrazil Arnošt od přeloučských břehů. Obě tyto speciální plavby byly během několika málo hodin vyprodané, zájem byl skutečně veliký. Součástí této speciální cesty bylo pro obě skupiny i zajištění jízdy historickým autobusem s přívěsem, který cestují odvezl zpět do místa svého startu. Doufejme, že se k nám výletní parník z Pardubic zase někdy na výlet vydá. celý text

Zprávy a aktuality | 31. 8. 2020 | Autor:
Pozvánka na zahrádkářskou a chovatelskou výstavu do Svinčan 19. - 20. září 2020 1

Pozvánka na zahrádkářskou a chovatelskou výstavu do Svinčan 19. - 20. září 2020

Všichni jste srdečně zváni na zahrádkářskou a chovatelskou výstavu do Svinčan 19. - 20. září 2020. Akce probíhá v sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin

OBČERSTVENÍ, PARKOVIŠTĚ A STÁNKOVÝ PRODEJ ZAJIŠTĚN.
Pro malé i velké připravený i pestrý doprovodný program.
celý text

Zprávy a aktuality | 31. 8. 2020 | Autor:

Informace o Integrovaném šetření v zemědělství "IŠZ 2020" organizované Českým statistickým úřadem.

Od 1. září do 30. listopadu 2020 bude probíhat Integrované šetření v zemědělství "IŠZ 2020", které organizuje Český statistický úřad v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 2018/1091. Zemědělské subjekty - výhradně fyzické osoby s malým rozsahem zemědělské výroby, sídlící v našem městě navštíví tazatel ČSÚ (musí se prokázat průkazem tazatele) a ověří aktivitu těchto fyzických osob, zabezpečí vyplnění a odevzdání výkazů za aktivní zemědělce. Podnikům právnických osob a fyzickým osobám s větším rozsahem výroby zašle ČSÚ výkaz do datové schránky (resp. poštou v případě fyzických osob bez datové schránky). Případné detailnější informace o integrovaném šetření jsou k dispozici na internetových stránkách ČSÚ. celý text

Zprávy a aktuality | 31. 8. 2020 | Autor:
Pozvánka na zářijové akce KICMP s muzejní tématikou 2

Pozvánka na zářijové akce KICMP s muzejní tématikou

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea, v září 2020 vás zveme na několik zajímavých akcí.
celý text

Zprávy a aktuality | 28. 8. 2020 | Autor:
Pozvánka na 4. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek

Pozvánka na 4. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek "O pohár starostky města"

Ve středu 2. 9. 2020 od 16 hodin se koná 4. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek „O pohár starostky města“.

Přihlášené týmy:
FK Přelouč, SK Řečany nad Labem 1920, ŽSK Třemošnice, SK Lázně Bohdaneč, TJ Slavoj Choltice, FK Baník Chvaletice

Všichni jste srdečně zváni na fotbalové hřiště v Přelouči.

celý text

Zprávy a aktuality | 24. 8. 2020 | Autor:
Pozvánka na 8. ročník benefičního festivalu CHOLTICKÝ DEŠTNÍK. 1

Pozvánka na 8. ročník benefičního festivalu CHOLTICKÝ DEŠTNÍK.

V sobotu 5. 9. 2020 se koná v areálu Choltického zámku od 13,00 hod. již 8.ročník benefičního festivalu CHOLTICKÝ DEŠTNÍK. Čeká Vás odpoledne plné kulturního programu, rukodělných dílniček a stánků, programu a her pro děti, občerstvení, prohlídky zámku a mnoho dalšího. Přijďte zažít hezké odpoledne, odreagovat se a podpořit svým vstupným Centrum denních služeb Další cesta v Cholticích, určené pro handicapované dospělé osoby s tělesným i mentálním postižením. Na vaši návštěvu se těší Spolek Deštník a všichni, kdo se na organizaci akce podílejí.

celý text

Zprávy a aktuality | 24. 8. 2020 | Autor:

Informace o konání informačních setkání k regionální strategii adaptačních opatření v oblasti životního prostředí.

Informace o konání informačních setkání k REGIONÁLNÍ STRATEGII ADAPTAČNÍCH OPATŘENÍ V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, která se budou konat na čtyřech místech Pardubického kraje a jsou určeny pro veřejnost. Účast na seminářích je zdarma.

TERMÍNY A MÍSTA KONÁNÍ
11. 9. 2020 od 9:30 do 11:30, Krajský úřad Pardubického kraje, sál Jana Kašpara přízemí budovy C, Komenského nám. 125, 532 11 Pardubice


11. 9. 2020 od 14:00 do 16:00, Kino Mír, v 1. patře budovy hotelu Bílý beránek na jižní straně Náměstí Míru, Náměstí Míru 177, 538 03 Heřmanův Městec

15. 9. 2020 od 9:30 do 11:30, Multikulturní centrum Fabrika, kongresový
a divadelní sál, Wolkerova alej 92/18, 568 02 Svitavy

15. 9. 2020 od 14:00 do 16:00, Městský úřad Letohrad, zasedací místnost
ve 2. patře, Václavské nám. 10, 561 51 Letohrad
V případě zvýšených hygienických opatření se setkání uskuteční v náhradních prostorách: Orlovna, Orlice 181,
561 51 Letohrad

Program:

1) Zahájení a úvodní slovo zástupců Pardubického kraje
JUDr. Martin Netolický, Ph.D., Ing. Václav Kroutil

2) Představení Institutu EVA a iniciativy Pardubického kraje
jméno přednášejícího bude upřesněno

3) Projekt ResAO
RNDr. Lukáš Krejčí, Ph.D., Envicons s.r.o.

4) Typy opatření, ukázka jejich návrhu a realizované projekty - RNDr. Lukáš Krejčí, Ph.D., Envicons s.r.o.

5) Nástroje pro realizaci adaptačních opatření a jejich nositelé - Ing. Lukáš Řádek, Envicons s.r.o.

6) Závěrečná diskuse

Z kapacitních důvodů svou účast na setkání ve vybraném termínu a místě prosím potvrďte písemně emailem na adresu institut@pardubickykraj.cz, a to nejpozději do
4. září 2020.

Účast na setkání je bezplatná.

Registrace účastníků bude zahájena
30 minut před začátkem.

V případě zhoršení epidemiologické situace vyžadující změnu termínu, Vás budeme včas
informovat.

Děkujeme za pochopení.

celý text

Zprávy a aktuality | 12. 8. 2020 | Autor:
Nábor KARATE - Přelouč 1

Nábor KARATE - Přelouč

Ve středu 16. září v 17,30 h v Tělovičně SOU - internát (u kasáren) a v pátek 18. září v 17 h ve Skautském domě (nad sídlištěm) bude probíhat NÁBOR KARATE pro muže, ženy, mládež, rodiče s dětmi. Další informace naleznete také na FACEBOOK - Karate Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 11. 8. 2020 | Autor:
Pozvánka na Svatojakubský varhanní koncert, sobota 25. 7. 2020 od 17 h, kostel sv. Jakuba v Přelouči 1

Pozvánka na Svatojakubský varhanní koncert, sobota 25. 7. 2020 od 17 h, kostel sv. Jakuba v Přelouči

Všichni jste srdečně zváni na Svatojakubský varhanní koncert v kostele sv. Jakuba v Přelouči. Na Starckovy mistrovské varhany zahraje Petr Vacek. Koncert se uskuteční v sobotu 25. 7. 2020 od 17 hodin. Vstupné dobrovolné. celý text

Zprávy a aktuality | 24. 7. 2020 | Autor:

Prezentace vítězného návrhu nové městské knihovny v podání zástupců ateliéru FOREVA ARCHITECTS, Přelouč, 22. 6. 2020

Od 17 hodin se v pondělí 22. 6. 2020 uskutečnila prezentace vítězného návrhu výstavby nové městské knihovny v našem městě. Soutěž vyhrál ateliér FOREVA ARCHITECTS Praha. Velice zajímavou prezentaci přednesli architektky Soňa Formanová a Eva Eisenreichová, historik Petr Mandažiev a za ateliér FOREVA se prezentace zúčastnil ještě Ondřej Žák. Na prezentaci dorazilo do sálu městského kina zhruba 50 lidí, z toho 5 zastupitelů, starostka města Irena Burešová a místostarosta města Ivan Moravec. Z hlediště se v rámci diskuze po skončení vlastní prezentace vznesly dotazy přímo na starostku města, která vysvětlila, proč všichni zastupitelé při projednávání bodu vítězného návrhu ve finále odsouhlasili právě variantu ateliéru FOREVA. Ti, kdo v kině na prezentaci byli, možná měli možnost si udělat mnohem konkrétnější představu o celém projektu knihovny a pochopit tak jasné stanovisko všech členů přeloučského zastupitelstva. Pro zajímavost uvádíme i fakt, že přímo po prezentaci změnili někteří odpůrci svůj původní negativní názor k tomuto architektonickému návrhu. Škoda jen, že ačkoliv na FB města se to různými a možná i spíše negativními názory jen hemžilo a odvaha našim občanům nechyběla, v sále kina diskutujících příznivců nebo odpůrců tohoto projektu mnoho nebylo. Všem, kdo na prezentaci nové knihovny přišli, vedení města děkuje za jejich celkový zájem o dění Přelouči. celý text

Zprávy a aktuality | 23. 6. 2020 | Autor:

Velké poděkování všem, kteří pomáhali a stále ještě pomáhají s odstraněním škod po velké vodě.

Během tohoto víkendu potrápily mnohé z nás kroupy, polámané větve, ale bohužel hlavně velká voda, zaplavené domy, sklepy, zahrádky. Velké problémy měli například občané ve Lhotě u Přelouče. Voda se valila a valila, nakonec se uzavřela na čas i hlavní silnice. Ještě stále se odstraňují škody i ve Škudlech, Technické služby pomáhají v Tupesích. Velké poděkování patří nejen přeloučským dobrovolným hasičům v čele s Martinem Macháčkem, ale všem hasičům i dobrovolníkům, kteří pomáhali nebo ještě stále pomáhají velkou vodu odstranit. Děkujeme i VAKu a panu Havrdovi, ve Lhotě svou pohotovostí a pomocí velký dík patří Šárce Junasové a dalším. Všem, ke kterým se voda dostala přejeme hlavně hodně sil. Město Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 15. 6. 2020 | Autor:
Rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení  1

Rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení - ulice Kladenská a Přemyslova.

Stavební akce ve městě jsou v plném proudu a na přelomu měsíce června a července 2020 k nim přibude i avizovaná Rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení v Kladenské ulici. Stavba naváže na zrekonstruovanou část ulice v úseku u MŠ Kladenská.

V následujícím roce bychom rádi pokračovali další rekonstrukcí chodníků, VO a vozovky, a to v ulici Přemyslova. Úprava vozovky a chodníků začíná v úrovni ulice Pardubická a končí na úrovni ulice Libušina. Předpokládaný termín realizace akce je v období podzim 2021. Město bude na tento projekt žádat o dotaci v rámci 16. výzvy MAS ŽR – IROP – Bezpečná a dostupná doprava V, aktivita bezpečnost dopravy.


Ing. Lada Kubínová, odbor správy majetku celý text

Zprávy a aktuality | 10. 6. 2020 | Autor:
KAŠPÁRKOVO LOUTKOVÉ DIVADLO V PŘELOUČI - PLOCHA POD PARKEM 1

KAŠPÁRKOVO LOUTKOVÉ DIVADLO V PŘELOUČI - PLOCHA POD PARKEM

Pozvánka na Kašpárkovo loutkové divadlo V Přelouči.
Od 8.6.do 14.6.
Divadelní RETRO STAN, PLOCHA POD PARKEM
PŘEDSTAVENÍ TRVÁ 55 MIN. JEDNOTNÉ VSTUPNÉ 100,- Kč
HRAJÍ PROFESIONÁLNÍ LOUTKOHERCI S ORIG. MARIONETAMI

HRAJE SE ZA KAŽDÉHO POČASÍ
WWW.KASPARKOVO-DIVADLO.SWEB.CZ
celý text

Zprávy a aktuality | 8. 6. 2020 | Autor:

Možnost odevzdávat PET lahve s jedlým olejem - nově od 1. 6. i na černých popelnících.

S platností od 1.6.2020 je možné odevzdávat PET lahve s jedlým olejem nejenom na hnědých popelnicích, ale i na černých popelnicích v rámci pravidelného svozu směsného komunálního odpadu v našem městě. celý text

Zprávy a aktuality | 1. 6. 2020 | Autor:
#

Nový most překlenul Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče

Dne 26. 5. 2020 v 9,30 hodin dopoledne byl pro veřejnost slavnostně otevřen nový silniční most přes Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče. Po 10 měsících výstavby nahradil starý vojenský most z 2. světové války. Most již nebude také omezovat plavbu lodí a oba břehy spojuje most na úrovni 21. století. Na most se vrací v těchto dnech pěší a cyklistická doprava místo provizorní lávky, která sloužila od srpna loňského roku, kdy stavba tohoto mostu odstartovala. Do měsíce pak po dokončení úprav komunikací na březích začnou most opět využívat i automobily.

Nový ocelový most s železobetovnou spraženou mostovkou šírky 14 m stavěla společnost firem SMP CZ a. s. a Metrostav a.s.. V hlavním poli přes řeku o rozpětí 84 m je most vystužen elegantním obloukem typu tzv. Langerova trámu. Pozoruhodný byl i průběh montáže, kdy se most z jednotlivých dílů sestavoval na Mělické straně a postupně po částech se ve dvou fázích vysouval přes řeku. I během epidemie COVID-19 zhotovitel práce na mostě neomezil a za mimořádných opatření a nasazení pracovních týmů se mu podařilo dodržet předpokládaný termín dokončení stavby.

Slavnostního přestřižení pásky se za Město Přelouč zúčastnila starostka města Bc. Irena Burešová.

V příloze naleznete malou fotodokumentaci celý text

Zprávy a aktuality | 26. 5. 2020 | Autor:
LETNÍ TÁBORY 2020 DDM PŘELOUČ 1

LETNÍ TÁBORY 2020 DDM PŘELOUČ

Dům dětí a mládeže Přelouč organizuje několik táborů v rámci letních prázdnin. Přehled táborů a další informace naleznete v příloze této zprávy. celý text

Zprávy a aktuality | 19. 5. 2020 | Autor:
Vzpomínka 75. výročí konce druhé světové války u památníku bojovníků proti fašizmu a rasismu v parku u sokolovny, 8. 5. 2020 1

Vzpomínka 75. výročí konce druhé světové války u památníku bojovníků proti fašismu a rasismu v parku u sokolovny, 8. 5. 2020

V pátek 8. 5. 2020 v 10 h se připomnělo v našem městě 75. výročí konce druhé světové války u památníku bojovníků proti fašismu a rasismu v parku u sokolovny a uctila se památka umučených a popravených přeloučských občanů německými okupanty položením kytice. Vzhledem k opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru se vzpomínková akce uskutečnila v omezeném režimu. Akce se zúčastnili starostka města Bc. Irena Burešová, místostarosta města Ing. Ivan Moravec a přeloučští sokolové Miroslav Brebera, Jana Bahníková a další. Čestnou stráž drželi zástupci Městské policie Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 11. 5. 2020 | Autor:
Výstava Alois Topič a další cestovatelé z Přeloučska se znovu otevírá od 1. 6. 2020 1

Výstava Alois Topič a další cestovatelé z Přeloučska se znovu otevírá od 1. 6. 2020

Ve výstavních prostorách Kulturního a informačního centra města Přelouče se znovu otevírá výstava ALOIS TOPIČ A DALŠÍ CESTOVATELÉ Z PŘELOUČSKA OD 1. 6. 2020.

Výstava bude pro veřejnost otevřena v pracovní dny mimo svátky dle otevírací doby KICMP do 31. 8. 2020. celý text

Zprávy a aktuality | 7. 5. 2020 | Autor:

Na pohotovost od 1. května do Pardubické nemocnice

Lékařská pohotovost pro dospělé v okrese Pardubice se přesune do areálu Pardubické nemocnice. V rámci ústavních pohotovostních služeb ji prozatím zajistí příslušná oddělení nemocnice. Jakmile bude vyřešeno personální obsazení samostatné ambulance, o kterém se jedná s praktickými lékaři z Pardubicka, začne sloužit pacientům. Momentálně zde probíhají drobné stavebně-technické úpravy.

Od 1. května tedy je pohotovost na Dubině uzavřena a nově bude zprovozněna pohotovost pro dospělé v okrese Pardubice v Pardubické nemocnici. celý text

Zprávy a aktuality | 29. 4. 2020 | Autor:

Vyjádření autorky vítězného projektu nové budovy přelouské knihovny architekty Soni Formanové.

V příloze naleznete článek, který vyšel v dubnovém Roštu. V článku naleznete vyjádření architekty Soni Formanové, autorky vítězného projektu pro výstavbu nové budovy naší městské knihovny. celý text

Zprávy a aktuality | 21. 4. 2020 | Autor:
první předchozí
ze 3
poslední