Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zpravodajství z města

Informační portál města Přelouč - komplexní zdroj informací o aktuálním dění pro místní obyvatele i návštěvníky.

 


 

Zprávy

první předchozí
ze 4
poslední

Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách. 1

Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách.

Vážení spoluobčané, na základě omezení v souvislosti s pandemickou situací letos bohužel neproběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti široké veřejnosti. Vánoční strom na Masarykově náměstí se poprvé rozsvítí v neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách. Přejeme hezký adventní čas. Město Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 26. 11. 2020 | Autor:

Výluka traťové koleje v úseku Přelouč - Heřmanův Městec 5. a 6. 12. 2020

Na základě požadavku Správy železnic, s.o. se bude dne 5. prosince 2020 od 6:30 hod. do 17:20 hod. a dne 6. prosince od 6:30 hod. do 16:15 hod. konat denní výluka traťové koleje v úseku Přelouč - Heřmanův Městec.

Po dobu konání výluk budou osobní vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

Výluky se konají z důvodu kácení stromů a opravy železniční tratě.

České dráhy a. s. děkují za pochopení.
celý text

Zprávy a aktuality | 25. 11. 2020 | Autor:
ZUŠ Přelouč úspěšná v projektu Piana do škol. 1

Podpořte ZUŠ Přelouč.

V rámci grantové výzvy Piana do škol, kterou vyhlásila nadace Karel Komárek Family Foundation, byla Základní umělecká škola Přelouč vybrána mezi 45 vzdělávacích institucí z celé České republiky, která se zúčastní veřejné sbírky na nákup nového pianina pro žáky školy. Do projektu Piana do škol, v němž rodinná nadace Karla Komárka českým školám věnuje celkem 11 nástrojů za 5,3 milionu korun, se zapojilo celkem 152 škol.

To, že byla Základní umělecká škola Přelouč vybrána mezi ty, které si zaslouží dle odborné komise podporu, má celá škola velkou radost. V komisi zasedly významné osobnosti české hudební scény, jakými jsou např. klavírní virtuos Ivo Kahánek či ředitel mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha a klavírista Jan Simon.

Přestože přeloučská ZUŠ neobdržela klavír přímo díky hodnocení odborné komise, byla vybrána do další aktivity nadace Karla Komárka, kterou je veřejná sbírka na pianina pro školy, které se v hodnocení umístily na 17.-56. místě. Žákům ZUŠ Přelouč tak může pomoci k novému nástroji jakákoli fyzická či právnická osoba pomocí finančního daru. Ten je možné poslat pomocí webových stránek. Přispět může veřejnost jakoukoli částkou, jejíž stoprocentní výše bude použita nadací na nákup nového pianina.

Počin nadace Karel Komárek Family Foundation je chápán jako projev národní hrdosti a podpory. Všem 11 školám, které získaly od nadace nástroj a dalším 5, kterým nástroj již věnovala královéhradecká firma světového věhlasu Petrof, moc gratulujeme a z celého srdce přejeme, ať se všem dětem i učitelům dobře hraje! Pevně věříme, že díky veřejné sbírce, do které se vy všichni můžeme připojit, budou moci i žáci Základní umělecké školy Přelouč v dohledné době využívat nový nástroj. Děkujeme. celý text

Zprávy a aktuality | 25. 11. 2020 | Autor:
Oslavy sametové revoluce, 17. 11. 2020, Pardubice 1

Oslavy sametové revoluce, 17. 11. 2020, Pardubice

Nebuďte doma, přijďte zapálit svíčku.

Letošní připomínky 17. listopadu sice nemohou být kvůli opatřením proti Covid-19 okázalé, ovšem zapomínat na tento svátek svobody a demokracie bychom neměli. Senátorka Miluše Horská proto zve na individuální uctění tohoto našeho památného dne boje za svobodu a demokracii.
celý text

Zprávy a aktuality | 16. 11. 2020 | Autor:
VÁNOČNÍ PŘÁNÍ S PODĚKOVÁNÍM PRO PRACOVNÍKY DOMOVA U FONTÁNY V PŘELOUČI. 1

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ S PODĚKOVÁNÍM PRO PRACOVNÍKY DOMOVA U FONTÁNY V PŘELOUČI.

Máte chvíli času a rádi tvoříte? Přidejte se na vlnu dobrých skutků DobroCentra Přelouč a vytvořte vánoční přání pro zaměstnance Domova u fontány v Přelouči. Chceme jim tímto říct, že si jejich práce moc vážíme. Formát i provedení je individuální, pokud budete chtít, můžete se na přání i podepsat.
Termín je do 3.12.2020 a přáníčka můžete vhodit do schránky Charity Přelouč na Masarykově náměstí 48, nebo v Jakub klubu v Orlovně. Také je možnost je zanechat v Galanterii na Pražské ulici u paní Bryknerové. Jednáme ještě s Tescem Přelouč.

Děkujeme za spolupráci paní Hývlové z knihovny, která naši výzvu předala dál aktivním maminkám v rámci jejich skupiny Bookstart, paní Kubové za předání maminkám z RC Sluníčko. Děkujeme za zapojení skautům i žákům výtvarného oddělení ZUŠ Přelouč. Do akce jsou zapojeni naši dobrovolníci i klienti.

Celkem potřebujeme 130 přáníček plus 5 pro pečovatelky Městské pečovatelské služby, které si poděkování taky zaslouží. A proč se zapojit? Protože je radost dělat radost….

Zdenka Kumstýřová, tel. 731 402 371
celý text

Zprávy a aktuality | 12. 11. 2020 | Autor:
VÁNOČNÍ VÝZVA - TVOŘENÍ VÁNOČNÍCH ZÁPICHŮ PRO KLIENTY DOMOVA U FONTÁNY PŘELOUČ. 1

VÁNOČNÍ VÝZVA - TVOŘENÍ VÁNOČNÍCH ZÁPICHŮ PRO KLIENTY DOMOVA U FONTÁNY PŘELOUČ.

PŘIPOJITE SE I VY!

Blíží se Vánoce a protože letos je vše tak trochu jinak, tak i předvánoční čas strávíme všichni trochu jiným způsobem nežli v uplynulých letech.

V Rodinném centru Sluníčko Přelouč vždy před Vánocemi tvořili společně drobné dárečky do Domova u fontány v Přelouči. S dárečky pak navštívili klienty Domova a společně s dětmi všichni zacvičili, zazpívali a nakonec klientům dárečky předali.

Protože letošní návštěva není možná, v RC Sluníčko se rozhodli pro VÝROBU DROBNÝCH DÁREČKŮ pro klienty DUF ve svých domácnostech. Připojte se i vy a vytvořte drobná potěšení.

Motiv ve Sluníčku zvolili jednotný a to VÁNOČNÍ ZÁPICH.

Lze je přilepit na špejli, brčko, dřívko, obtisknout prstíky dětiček, posypat třpytkami, dokreslit obrázky, dopsat na zápich přáníčko, prostě ozdobit podle své fantazie.

Zápichy v jakémkoliv počtu můžete nosit od 1.12. do 13.12. před budovu Sluníčka, Kladenská 845, Přelouč. Ukládejte je do zavíracího boxu, který bude přistaven u vchodu. Každý den se budou výrobky z boxu vybírat. Výrobky budou do DUF předány před vánočními svátky.

Připojte se i Vy a udělejte na Vánoce radost!

Za pomoc děkuje Kolektiv RC Sluníčko Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 12. 11. 2020 | Autor:
Omezení žel. dopravy z důvodu koronaviru. 1

Omezení železniční dopravy z důvodu koronaviru.

Vážení cestující, od 13. listopadu 2020 dochází v Pardubickém kraji k úpravám omezení železniční dopravy z důvodu šíření koronaviru. Oproti dříve zavedeným změnám dochází k úpravám jízdních řádů na tratích 010 (Kolín – České Třebová), 016 (Chrudim – Holice), 019 (Česká Třebová – Lanškroun), 024 (Ústí nad Orlicí – Mlýnický dvůr) a 261 (Svitavy – Žďárec u Skutče).

Na žádost Dolnoslezského vojvodství také od 9. listopadu 2020 do odvolání nepojedou přímé vlaky Praha – Wroclaw a přeshraniční osobní vlaky Lichkov – Międzylesie.

Omezení v železniční dopravě platí do odvolání.

V příloze naleznete přehledy omezených spojů.
celý text

Zprávy a aktuality | 11. 11. 2020 | Autor:
#

Instalace vánočního stromu na Masarykově náměstí, 10. 11. 2020

Během úterního dopoledne 10. 11. 2020 proběhla na Masarykově náměstí v Přelouči instalace vánočního stromu. Zaměstnanci Technických služeb města Přelouče ve spolupráci s firmou Jeřáby - Šanda přivezli letošní strom z obce Urbanice, která ho našemu městu darovala. Strom je vysoký 10 m a váží 1,7 t. Drobné problémy díky šíři stromu nastaly při průjezdu ulicí Pražskou, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Strom již stojí na přeloučském náměstí a postupně bude následovat i jeho nasvícení a dozdobení. Podívejte se na přiloženou fotodokumentaci z instalace. Všem, kdo se na instalaci stromu podíleli, děkujeme. celý text

Zprávy a aktuality | 10. 11. 2020 | Autor:
#

Pozvánka na XIII. zasedání Zastupitelstva města Přelouč + informace o zrušení jednoho bodu programu

V příloze zprávy naleznete informaci o XIII. zasedání Zastupitelstva města Přelouče, které se bude konat ve čtvrtek 5. 11. 2020 včetně navrženého programu. Zároveň veřejnost informujeme, že v programu XIII. zasedání zastupitelstva města byl navržen bod č. 2 s názvem „Prezentace projektu Hodinářka 2, rozhodnutí o podmínkách výstavby“. Z důvodu avizované neúčasti některých členů zastupitelstva i na základě předpokládaného zájmu občanů bylo z důvodu současné epidemiologické situace dohodnuto, že tento bod bude z programu zasedání zastupitelstva stažen. O novém termínu prezentace projektu bude veřejnost včas informována. Děkujeme za pochopení. celý text

Zprávy a aktuality | 3. 11. 2020 | Autor:
#

Uctění 102. výročí vzniku samostatného československé státu v Přelouči.

V rámci uctění 102. výročí vzniku samostatného československého státu položili starostka města Irena Burešová a místostarosta města Ivan Moravec kytici k památníku československé státnosti v parku u městského kina v Přelouči mimořádně den před státním svátkem 28. 10. z důvodu omezení a dodržení mimořádných opatření vlády ČR v souvislosti s koronavirovou epidemií. Uctění památky se uskutečnilo bohužel bez přítomnosti veřejnosti a zástupců dalších organizátorů tohoto pietního aktu, jak jsme byli zvyklí v předcházejících letech.


celý text

Zprávy a aktuality | 27. 10. 2020 | Autor:

28. října 2020 v den státního svátku proběhne svoz komunálního odpadu bez změny.

Upozorňujeme občany, že ve středu 28. října, v den státního svátku, proběhne svoz komunálního odpadu beze změny. celý text

Zprávy a aktuality | 26. 10. 2020 | Autor: Marcela Gryčová

Omezení vlakových spojů - České dráhy i Leo Express.

Pardubice - Od pondělí 19. října omezí vlakové spoje kromě národního dopravce České dráhy také společnost Leo Express. V případě Českých drah se jedná o přibližně 11 procent spojů, u Leo Expressu přibližně 19 procent. Jedná se zejména o redukci školních, turistických nebo posilových spojů. Opatření se dotýká také zrušení jízd parních vlaků 28. října a 17. listopadu.

V příloze zprávy naleznete přehled omezených spojů ČD a Leo Express. celý text

Zprávy a aktuality | 19. 10. 2020 | Autor:
#

Uzavření pracoviště Finančního úřadu v Přelouči od 12. 10 do 25. 10. 202

Finanční správa omezuje provoz svých pracovišť
S ohledem na vyhlášená vládní opatření v souvislosti s COVID-19, budou pracoviště Finanční správy od pondělí 12. 10. 2020 do 25. 10. 2020 přístupná pro veřejnost v omezeném rozsahu. Provoz podatelen na finančních úřadech bude následující dva týdny omezen pouze na pondělí a středu od 8:00 do 13:00 hodin. Případné další nezbytné kontakty s veřejností budou na finančních úřadech probíhat pouze po předchozí domluvě či na výzvu správce daně.

Pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“ budou do 25. 10. 2020 zcela uzavřena. Toto opatření se vztahuje i na pracoviště v Přelouči. celý text

Zprávy a aktuality | 12. 10. 2020 | Autor:

Denní výluka traťové koleje v úseku Řečny/Labem - Záboří/Labem dne 24. 10. 2020

Na základě požadavku Správy železnic s.o. se bude dne 24. října 2020 od 6:10 hod. do 18:40 hod. konat denní výluka jedné traťové koleje v úseku Řečany nad Labem - Záboří nad Labem
Po dobu konání výluky budou všechny osobní vlaky v úseku Řečany nad Labem - Záboří nad Labem nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

Bližší informace o výluce naleznete v příloze.

Výluky se konají z důvodu úpravy geometrické polohy koleje a opravy trolejového vedení.
celý text

Zprávy a aktuality | 9. 10. 2020 | Autor:
#

Výlukový jízdní řád na 28. 10. 2020 traťové koleje Pardubice hl. n. - Přelouč.

Na základě požadavku Správy železnic s.o. se bude dne 28. října 2020 od 8:10 hod. do 18:00 hod. konat denní výluka jedné traťové koleje v úseku Pardubice hl.n. - Přelouč.
Po dobu konání výluky budou všechny osobní vlaky náhradní autobusovou dopravou.

Dne 29. října 2020 od 7:35 hod. do 18:15 hod. se bude konat denní výluka jedné traťové koleje v úseku Pardubice hl.n. - Kostěnice.

Po dobu konání výluky budou osobní vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

Bližší informace o výluce naleznete v příloze.

Výluky se konají z důvodu úpravy geometrické polohy koleje a opravy trolejového vedení.

celý text

Zprávy a aktuality | 9. 10. 2020 | Autor:
#

Památník Františka Filipovského nově ve vstupním prostoru do Městského úřadu v Přelouči.

František Filipovský patří mezi nejvýznamnější rodáky našeho města. Dlouhá léta měl tento vynikající herec a dabér na svém rodném domě v Pražské ulici pamětní desku. V rámci jeho 110. výročí narození v roce 2017 připravil Matěj Pešta v prostorách KICMP panelovou výstavu věnovanou tomuto umělci. Zároveň u příležitosti tohoto významného jubilea vytvořil Josef Dvořáček sádrový odlitek památníku Františka Filipovského s názvem „ Sto deset let od narození Františka Filipovského“ – 1907 – 2017. Od úterý 6. října 2020 můžete vidět tento památník nově nainstalovaný ve vstupním prostoru do Městského úřadu v Přelouči. celý text

Zprávy a aktuality | 7. 10. 2020 | Autor:
#

DDM Přelouč pozastavuje od 5. 10. do 18. 10. zájmové kroužky.

Na základě nařízení č. 3/2020 KHS Pardubice bude od 5. října do 18. října 2020 zakázána osobní přítomnost účastníků zájmového vzdělávání v DDM Přelouč.

Zároveň se pozastavuje činnost kroužků pod DDM na ZŠ Smetanova, ZŠ Masarykovo náměstí a ZŠ Semín.

Děkujeme za pochopení.


celý text

Zprávy a aktuality | 2. 10. 2020 | Autor:
#

Důležité upozornění - od pondělí 5. 10. 2020 bude uzavřené schodiště z Dukelského náměstí přes Ledrovu ulici .

Z důvodu opravy schodů a opěrné zdi bude uzavřen od pondělí 5. 10. 2020 cca na dobu 1 měsíce postupně prostor schodiště z Dukelského náměstí u vlakového nádraží přes Ledrovu ulici. Děkujeme za pochopení.
celý text

Zprávy a aktuality | 2. 10. 2020 | Autor:
#

Poděkování přeloučským dobrovolným hasičům!

Přeloučští dobrovolní hasiči převzali poděkování a medaile od 1. náměstka Pardubického kraje Romana Línka a senátora JUDr. Miroslava Antla za dlouhodobou službu ve Sboru dobrovolných hasičů okresu Pardubice a v této době za pomoc při práci v boji s epidemií Covid19.

Práce našich hasičů si velice vážíme, připojujeme se k poděkování a gratulujeme. Město Přelouč celý text

Zprávy a aktuality | 1. 10. 2020 | Autor:
PROVOZ KINA JE DO 6. 10. UZAVŘEN 1

PROVOZ KINA JE DO 6. 10. UZAVŘEN

PROVOZ KINA PŘELOUČ JE DO ÚTERÝ 6. 10. 2020 UZAVŘEN, OMLOUVÁME SE A DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

V případě dotazů volejte na telefon 466 672 259. celý text

Zprávy a aktuality | 30. 9. 2020 | Autor:
Nábor hráčů do hokejbalového klubu HC Jestřábi Přelouč - ročníky 2013, 2014 a mladší.  1

Nábor hráčů do hokejbalového klubu HC Jestřábi Přelouč - ročníky 2013, 2014 a mladší.

Každé úterý a čtvrtek od 16,30 do 18,00 hodin se koná na hokejbalovém hřišti pod parkem nábor nových hráčů ročníků 2013, 2014 a mladší.

Kontakt:
Tomáš Hájek
E-mail: HajektT38/seznam.cz, telefon 732 973 158

Martin Šmíd
E-mail: LambyM@seznam.cz, telefon 773 781 136


celý text

Zprávy a aktuality | 25. 9. 2020 | Autor:
Nová otevírací doba pobočky České pošty Přelouč s platností od 1. 10. 2020 1

Nová otevírací doba pobočky České pošty Přelouč s platností od 1. 10. 2020

V příloze naleznete novou otevírací dobu pobočky České pošty Přelouč s platností od 1. 10. 2020.

Tato změna otevírací doby vznikla na základě rozhodnutí Ředitelství České pošty, s. p. Praha. celý text

Zprávy a aktuality | 22. 9. 2020 | Autor:

Výlukové jízdní řády v souvislosti s plánovanou uzavírkou od 29.9.2020 sil. III/32728 u obce Sopřeč.

Od 29.9.2020 je plánována uzavírka sil. III/32728 u obce Sopřeč.

Vzhledem k délce objízdné trasy dojde k zásadnímu narušení dopravní obslužnosti. Výlukové jízdní řády naleznete v příloze této zprávy.

Na lince 650638 dochází ráno k velkým časovým posunům spojů. Spoje č. 15 a č. 16 na lince 650628 jsou kompletně přetrasované.
Po dobu uzavírky nebude zajištěn včasný příjezd do Přelouče na začátek školního vyučování! Na trase uvedených linek dojde k částečnému neobsluhování obcí vybranými spoji.

Oddělení silničního hospodářství a dopravní obslužnosti
odbor dopravy a silničního hospodářství
Krajský úřad Pardubického kraje děkuje za pochopení.

celý text

Zprávy a aktuality | 22. 9. 2020 | Autor:
Tesco Přelouč startuje 8. ročník programu Vy rozhodujete, my pomáháme! 1

Tesco Přelouč startuje 8. ročník programu Vy rozhodujete, my pomáháme!

V těchto dnech startuje v obchodně Tesco Přelouč 8. ročník grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

Společnost Tesco touto formou dvakrát ročně poskytuje granty vždy v celkové hodnotě 5 040 000 Kč, které se rozdělí mezi 270 lokálních projektů v rámci celé České republiky. Místní neziskové organizace a spolky v našem městě tak mohou získat na konkrétní prospěšnou iniciativu až 30 000 Kč. Dosud byly touto formou zprostředkovány pomůcky pro dlouhodobě nemocné, financovány akce pro děti a mládež, pomoc sociálně znevýhodněným, ale třeba i místní sportovní a kulturní akce v celkové hodnotě téměř 29 milionů Kč.

Tyto informace jsou důležité pro neziskové a příspěvkové organizace v okolí Přelouče, které se mohou zapojit do tohoto grantového programu. O vítězných projektech nakonec rozhodují hlasováním zákazníci obchodu Tesco.

Další informace a podrobnosti o programu a formulář k podání žádosti naleznete na internetové stránce https://itesco.cz/pomahame/. Velmi si vážíme Vaší pomoci.
celý text

Zprávy a aktuality | 17. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
#

Krajské volby 2. - 3. 10. 2020 - důležité upozornění pro voliče v Přelouči.

Upozorňujeme všechny voliče v okrsku č. 5 a 6, kteří doposud volili v budově Gymnázia, budou nově volit v budově Základní školy, Školní 1510 Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 16. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
#

Den otevřených dveří kroužku ENERGIE JINAK, 14. 9. 2020

Dne 14. 9. 2020 se konal u příležitosti otevření již čtvrtého roku vědecko-technického kroužku pro mladé vědátory pod záštitou spolku Energie jinak z.s. v prostorách školní jídelny Den otevřených dveří.

Rodiče, noví zájemci, partneři a veřejnost mohli vidět, co se v takovém vědecko-technickém kroužku děje. Absolventi předcházejících ročníků návštěvníkům ukázali, co všechno už se v kroužku naučili. Malé vědátory přišli pozdravit za společnost SUMO s.r.o. Radek Štecker, výkonný ředitel, Vladimír Kiescher, předseda spolku Energie jinak, dále Václav Matys, ředitel Elektrárny Chvaletice, Magda Pacáková, ředitelka ZŠ Smetanova 1509 Přelouč a za Město Přelouč pozvání přijala také starostka města Irena Burešová. Všem mladým vědátorům přejeme hodně úspěchů jak v kroužku, tak v průběhu celého nového školního roku.

celý text

Zprávy a aktuality | 15. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
Ocenění pro město – 2. místo  „Město pro byznys 2019“  2

Ocenění pro město – 2. místo „Město pro byznys 2019“

MĚSTO PRO BYZNYS je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky.
Cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. Organizátoři a partneři výzkumu si jsou velmi dobře vědomi, že úkolem samosprávy je vytvářet co nejlepší životní podmínky pro všechny, proto chtějí zprostředkovat jednotlivým radnicím dobré zkušenosti a nápady z ostatních regionů. celý text

Zprávy a aktuality | 10. 9. 2020 | Autor:
ZŠ Masarykovo náměstí Přelouč

Po půlroční přestávce zase začíná škola!

Dnešní den ačkoliv deštivý je významný. Je prvního září a pro velkou většinu z nás ať už dětí či dospělých po téměř půlroční přestávce začíná škola. Po velmi dlouhé době ožilo například Masarykovo náměstí ne díky hudebnímu koncertu, ale návratu dětí do školních lavic. Z mnoha míst se ozýval radostný smích, konečně nastala shledání se svými spolužáky, kteří se od půlky března nemohli společně ve škole potkávat díky nepříjemné koronavirové epidemii. Právě proto byl ten dnešní první školní den o to významnější. Velice slavnostní den nastal také pro prvňáčky obou základních škol v našem městě, celkem jich do školních lavic v letošním roce usedlo 114. Vřelými slovy je přivítali nejenom třídní učitelky, ředitelky obou škol, ale také vedení Města Přelouče, starostka města Irena Burešová a místostarosta města Ivan Moravec. Prvňáčci ze Základní školy Přelouč, Smetanova 1509 se mohli svést v kočárech tažených starokladrubskými koňmi. V příloze přikládáme slova starostky města Ireny Burešové věnovaná všem našim školákům a pedagogickému sboru. Dále přikládáme i malou fotogalerii z obou základních škol. Přejeme všem školákům, rodičům a celému pedagogickému sboru hlavně hodně zdraví a poklidný průběh nového školního roku 2020/2021. celý text

Zprávy a aktuality | 1. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová

Rekonstrukce chodníků a veřejné osvětlení v ulici Kladenská se i přes komplikace blíží ke konci.

Stavební práce v této lokalitě začaly během června letošního roku. Díky nutné rekonstrukci plynovodu se práce zhotovitele zakázky společnosti Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o. odstartovaly teprve až po skončení přeložky plynu. Jedná se o rekonstrukci stávajícího chodníku v ulici Kladenská v Přelouči, konkrétně o výměnu stávajícího povrchu chodníků z betonových dlaždic za betonovou dlažbu skladebnou. Součástí úpravy je také výměna stávajících silničních obrub, vodících proužků a mříží přilehlých uličních vpustí po celé délce úpravy. Úprava 1. úseku po levé straně ulice ve směru staničení začíná po odbočení z ulice Pardubická před stožárem VO a končí u úpravy ze zámkové dlažby před ulicí Žižkova. Ve 2. úseku mezi ulicemi Žižkova a Smetanova se upravuje chodník po obou stranách ulice. Ve 3. úseku mezi ulicemi Smetanova a Sukova se upravuje chodník po pravé straně ulice ve směru staničení. Součástí rekonstrukce je i řešení veřejného osvětlení. Nejenom kvůli nutné přeložce plynu při startu této zakázky, ale také díky nařízené karanténě zaměstnanců společnosti Dlažba Vysoké Mýto, s. r. o. v souvislosti s koronavirem a tím i opožděnému schválení dotace se dokončení rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení v ulici Kladenská bohužel nestihlo do začátku školního roku. Nyní se veškeré stavební úpravy již dokončují a celá tato veřejná zakázka by se měla uzavřít v první polovině září 2020. Prosíme všechny občany o trpělivost a děkujeme za pochopení.


celý text

Zprávy a aktuality | 1. 9. 2020 | Autor: Marcela Gryčová
Pozvánka mezi přeloučské skauty pro kluky od 10 do 15 let. 1

Pozvánka mezi přeloučské skauty pro kluky od 10 do 15 let.

Přeloučští skauti rádi přijmou nové členy do svých řad.
Kluci ve věku 10 - 15 let se můžou hlásit u Martina Pittnera, telefon 602 590 206, mail: m.pittner@seznam.cz. Bližší informace naleznete také internetových stránkách. celý text

Zprávy a aktuality | 1. 9. 2020 | Autor:
první předchozí
ze 4
poslední