Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zpravodajství z města

Informační portál města Přelouč - komplexní zdroj informací o aktuálním dění pro místní obyvatele i návštěvníky.

 


 

Zprávy

první předchozí
ze 4
poslední

#

Výzva pro širokou veřejnost

Přidejte se k Charitě Přelouč a Dobrocentru Přelouč a vytvořte obrázky s jarním motivem (formát A4 nebo A5) pro obyvatelé a pracovníky Domova u fontány Přelouč v této nelehké době. Předat je můžete do Charity Přelouč nebo do Jakub klubu Přelouč do 23. 3. 2021

celý text

Zprávy a aktuality | 2. 3. 2021 | Autor: Marcela Gryčová

Od pátku 12. února bude pro veřejnost opět otevřený městský hřbitov v Přelouči.

Dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti a vstup je na vlastní nebezpečí. Děkujeme za pochopení. celý text

Zprávy a aktuality | 11. 2. 2021 | Autor:

Z důvodu nebezpečí úrazu je do odvolání uzavřený městský hřbitov.

Vážení spoluobčané, vzhledem k velké nadílce sněhu, námraz a rizika nebezpečí úrazu je do odvolání uzavřený městský hřbitov v našem městě. Děkujeme za pochopení. Technické služby města Přelouče. celý text

Zprávy a aktuality | 8. 2. 2021 | Autor:
#

Nabídka pro celoroční vzdělávání pro podnikatele.

Pardubický podnikatelský inkubátor z.ú., nabízí podnikatelům nyní, když se nelze potkávat zajímavá online školení.

P-PINK mimo jiné připravil pro rok 2021 sérii přednášek, které jsou shrnuty pod název projektu „PODNIKÁNÍ od A do Z“. V současné době probíhají přednášky online a zájemci se mohou přihlásit do živého vysílání, kde lze pokládat i dotazy. Pokud nemají čas, tak si vysílání mohou prohlédnout později ze záznamu.

Podrobné informace naleznete na stránkách společnosti.


celý text

Zprávy a aktuality | 13. 1. 2021 | Autor:
#

Kde najdete pokladničky Tříkrálové sbírky Charity Přelouč?

Až do 24. ledna 2021 můžete přispět do pokladniček Tříkrálové sbírky nebo poslat příspěvek přímo na účet sbírky 66008822/0800 s našim VS 77705022 a také formou DMS.
Přehled míst naleznete v přiložených souborech. DĚKUJEME!!!

+K+M+B *2021*

celý text

Zprávy a aktuality | 13. 1. 2021 | Autor:
Zprávy z Finančního úřadu - NECHOĎTE - VOLEJTE - PODEJTE 1

Zprávy z Finančního úřadu - NECHOĎTE - VOLEJTE - PODEJTE

Finanční úřad pro Pardubický kraj poskytuje telefonní čísla, na kterých Vám nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, aby nedocházelo k osobnímu kontaktu mezi Vámi a zaměstnanci správce daně na FÚ.

Veškeré informace pro občany Přelouče a okolí týkající se daňových přiznání a všeho okolo Finančního úřadu je nutné řešit přímo s Finančním úřadem v Pardubicích, nikoliv se zaměstnanci Městského úřadu v Přelouči. Děkujeme za pochopení. celý text

Zprávy a aktuality | 11. 1. 2021 | Autor:

Poslechněte si Tříkrálový videokoncert Základní umělecké školy Přelouč.

Poslechněte si a podívejte se na Tříkrálový videokoncert Základní umělecké škola Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 6. 1. 2021 | Autor:
#

Tříkrálová sbírka v Přelouči a okolí 2021

Tři králové přijdou a popřejí lidem online

Pandemie zasáhne i do průběhu tradiční Tříkrálové sbírky, a tak po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou. Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz od 1. až do 24. ledna 2021.

V Přelouči zahájíme Tříkrálovou sbírku na svátek Tří králů ve středu 6. ledna 2021 NETRADIČNÍM Tříkrálovým koncertem žáků a pedagogů ZUŠ Přelouč, který bude k zhlédnutí na webu a FB Města Přelouč, Charity Přelouč a ZUŠ Přelouč.

Jak darovat online

Navštivte ONLINE koledu na www.trikralovasbirka.cz a přispějte do ONLINE kasičky. Věříme, že vás online koledníci potěší stejně, jako by stáli u vašeho prahu. Až vám zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Josefa Suchára z poutního místa v Neratově.

Stáhněte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá potřebným ve vašem regionu - stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ a částku, kterou chcete darovat.
VS Charity Přelouč je 77705022.

VÝZVA PRO MLADÉ! Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Pokladničky

Lidé mohou přispět také do pokladniček v kanceláří Charity Přelouč na Masarykově náměstí 48, v Jakub klubu na Českobratrské 90, v kostele sv. Jakuba v Přelouči, v podatelně MÚ Přelouč, Vinotéka Cestrovi, Vinotéka u Pavluši, Drogérie Hany Horákové. U kasiček najdete i dárky od koledníků – cukříky a kalendáříky, požehnané křídy nebo samolepky na dveře +K+M+B+2021.

DMS

Do Tříkrálové sbírky je možné přispět také odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz), finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777, nebo sledováním Tříkrálového koncertu v neděli 10. ledna 2021 od 18 hodin na ČT 1, na kterém vystoupí Anna K., Michal Hrůza, Pokáč a další.

Sledujte i tříkrálový Facebook a Instagram. Více informací naleznete na www.trikralovasbirka.cz.

Každý dobrý skutek pomůže. Děkujeme!

„Děkujeme, že přijmete i na dálku online koledníky, když naši koledníci nemohou přijít k Vám osobně s přáním a požehnáním. V novém roce přeji Vám i Vašim blízkým pevné zdraví a snad se už brzy budeme moci opět setkávat tak jako dřív.“
Zdraví na dálku Ing. Mgr. Zdenka Kumstýřová, ředitelka Charity Přelouč.


+K+M+B+2021
celý text

Zprávy a aktuality | 6. 1. 2021 | Autor:
#

Box Finančního úřadu ve vestibulu Městského úřadu v Přelouči.

Upozornění pro daňovou veřejnost

MěÚ v Přelouči umožňuje bezkontaktní odevzdávání daňových podání.

Sběrný box bude k dispozici v úřední dny
pondělí a středa 9:00 – 11:00 a 13:00 – 16:00

Sběrný box bude uložen ve vstupní hale budovy Městského úřadu Přelouč, Československé armády 1665

Lze využít též sběrný box umístěný na Územním pracovišti v Pardubicích, Boženy Němcové 2625, a to 24 hod denně.

celý text

Zprávy a aktuality | 5. 1. 2021 | Autor:
Pozvánka k návštěvě betléma v kostele sv. Jakuba v Přelouči. 1

Pozvánka k návštěvě betléma v kostele sv. Jakuba v Přelouči.

Římskokatolická farnost Přelouč Vás zve k návštěvě betléma v kostele sv. Jakuba v Přelouči.

Betlém bude přístupný od Štědrého dne až do Tří králů.

Bližší informace jsou uvedeny ve vývěsce kostela a na webových stránkách farnosti.
celý text

Zprávy a aktuality | 22. 12. 2020 | Autor:
#

Dne 23. 12. si můžete na 3 místech v Přelouči odnést Betlémské světlo.

Vážení a milí občané, naši Skauti zajišťují dne 23.12.2020 tradiční možnost odnosu Betlémského světla, ale i to má letos určitá specifika, jako vše v dnešní době.

Rozdávání proběhne 23.12.2020 od 18:00 do 18:30 hodin celkem na 3 místech: u Záložny, u Skautského centra a u Domu dětí a mládeže.

Příchozím doporučujeme přinést vlastní lucernu či sklenici na odnos světla.

Hezké adventní dny.
celý text

Zprávy a aktuality | 15. 12. 2020 | Autor:
#

Balíkovna České pošty Přelouč - mimořádně otevřeno v sobotu 19. 12. 2020

Česká pošta mimořádně pro vás otevírá v sobotu 19. 12. 2020 od 13,30 - 17,30 hod. BALÍKOVNU. Balík vám vydají i v sobotu! celý text

Zprávy a aktuality | 14. 12. 2020 | Autor:
#

Základní škola SVÍTÁNÍ vyhlásila sbírku na rekonstrukci školní budovy.

Základní škola SVÍTÁNÍ vyhlásila veřejnou sbírku na rekonstrukci historické školní budovy v Pardubicích.

Lze tak pomoci rodinám hendikepovaných. Více informací naleznete na stránkách školy. celý text

Zprávy a aktuality | 14. 12. 2020 | Autor:
#

Hudba pomáhá - k pečení - můžete se připojit i vy.

Organizátoři benefičního festivalu Hudba pomáhá nabízí i vám všem možnost připojit se k letošnímu ročníku. Ačkoliv letos nebylo možné uspořádat klasický ročník s vánočními a klubovými koncerty, nakonec se podařilo vymyslet alternativu s názvem "Hudba pomáhá - k pečení", kterou si lidé budou moci vychutnat z pohodlí domova. Na sobotu 19. prosince v 19 hodin je připravený volně přístupný večerní pořad, kde vystoupí kapela Parkoviště pro velbloudy, Jaroslav Dušek a spousta dalších hostů, přičemž výtěžek následně poputuje do speciálních škol v Litomyšli, Poličce a Vysokém Mýtě. Ačkoliv se tato akce přímo netýká našeho města, předáváme tuto informaci i sem k nám do Přelouče. Bližší informace naleznete v příloze této zprávy. celý text

Zprávy a aktuality | 9. 12. 2020 | Autor:
#

Předvánoční setkání v Domově u fontány, 7. 12. 2020

V pondělí 7. 12. 2020 se uskutečnilo v Domově u fontány velmi milé předvánoční setkání. Paní ředitelce přeloučského domova pro seniory Danuši Fomiczewové předaly zástupkyně Dobrocentra Přelouč Zdenka Kumstýřová a Hana Chalupová pro všechny pracovníky originální vánoční přání. Tato přání, symbolizující poděkování za práci a statečnost v této nelehké době v souvislosti s pandemickou situací, vytvořila na základě výzvy Dobrocentra široká veřejnost. Velice originální přání vytvořila například Irena Staňková, která místo přání upekla „vánoční“ dort, na kterém nechyběly symboly Vánoc či fontána, symbol domova. „Poděkování určitě patří také paní Hývlové z knihovny, která předala informaci maminkách ze skupiny STARTBOOK a ty vytvořily asi 50 přáníček a také 10 krásných andílků. Dále se zapojili dobrovolníci z Dobrocentra Přelouč, skauti, výtvarný kroužek ZUŠ Přelouč, žáci ZŠ Masarykovo náměstí a děti v Jakub klubu. Celkem jsme obdrželi 150 přáníček. 5 přáníček předáváme pečovatelkám z Pečovatelské služby města Přelouče“, prozradila Zdena Kumstýřová z Dobrocentra Přelouč. Na oplátku Danuše Fomiczewová předala pro všechny aktivní dobrovolníky, kteří spolupracují a pomáhají v Domově u fontány také vánoční dárečky. „Vážíme si práce dobrovolníků, kteří nám pomáhají s našimi klienty především po stránce duševní rehabilitace či po stránce spirituální, která je určitě velmi důležitá a přínosná“, svěřila se paní ředitelka společně se svými kolegy Zdeňkem Šrekem a Zuzanou Kejdovou. Ve vánočně vyzdobeném Domově u fontány panuje všeobecně dobrá nálada, ačkoliv mnohdy důvodů k radost skutečně moc není. Optimismus a laskavost pracovníků je obdivuhodná a patří jim obrovské poděkování a zároveň i vám všem, kteří jste se připojili k výzvě Dobrocentra a vytvořili pro ně krásná vánoční přání. celý text

Zprávy a aktuality | 8. 12. 2020 | Autor:

Jízdní řád Přelouč-Mělice-Lohenice-Štěpánov-Přelouč s platností od 13. 12. 2020

V příloze naleznete jízdní řád MHD Přelouč s platností od 13. 12. 2020. celý text

Zprávy a aktuality | 2. 12. 2020 | Autor:

Obecně závazná vyhláška města Přelouče č. 2/2020 o veřejném pořádku.

Dne 27.11.2020 nabyla účinnosti Obecně závazná vyhláška města Přelouče č. 2/2020 o veřejném pořádku. Zásadní změnou, kterou tato obecně závazná vyhláška přináší je celodenní zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích v ulici Hradecká. Tento zákaz se nevztahuje na schválené restaurační předzahrádky v rámci jejich provozní doby. Porušením zákazu konzumace alkoholu v ulici Hradecká se případný pachatel může dopouštět přestupku proti pořádku v územní samosprávě tím, že poruší povinnost stanovenou v obecně závazné vyhlášce obce, za což mu může být uložena pokuta. Text obecně závazné vyhlášky najdete v přiloženém odkazu. celý text

Zprávy a aktuality | 2. 12. 2020 | Autor:

650625 Přelouč - Jankovice-Semtěš - Podhořany u Ronova n.D. - Lipoltice - Přelouč s platností od 13. 12. 2020

V příloze naleznete jízdní řád linky 650625 s platností od 13.12.2020.V souladu s požadavkem obce Turkovice a došlými připomínkami k časovému posunu, je na spoji 7 zaveden zkušební provoz obsluhy Choltic. Provoz spoje bude sledován a pokud na příjezdu do Přelouče bude vznikat zpoždění, bude tato zajížďka do Choltic zrušena.

celý text

Zprávy a aktuality | 2. 12. 2020 | Autor:
Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách. 1

Vánoční strom na Masarykově náměstí se rozsvítí v neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách.

Vážení spoluobčané, na základě omezení v souvislosti s pandemickou situací letos bohužel neproběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti široké veřejnosti. Vánoční strom na Masarykově náměstí se poprvé rozsvítí v neděli 29. 11. 2020 v podvečerních hodinách. Přejeme hezký adventní čas. Město Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 26. 11. 2020 | Autor:

Výluka traťové koleje v úseku Přelouč - Heřmanův Městec 5. a 6. 12. 2020

Na základě požadavku Správy železnic, s.o. se bude dne 5. prosince 2020 od 6:30 hod. do 17:20 hod. a dne 6. prosince od 6:30 hod. do 16:15 hod. konat denní výluka traťové koleje v úseku Přelouč - Heřmanův Městec.

Po dobu konání výluk budou osobní vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

Výluky se konají z důvodu kácení stromů a opravy železniční tratě.

České dráhy a. s. děkují za pochopení.
celý text

Zprávy a aktuality | 25. 11. 2020 | Autor:
ZUŠ Přelouč úspěšná v projektu Piana do škol. 1

Podpořte ZUŠ Přelouč.

V rámci grantové výzvy Piana do škol, kterou vyhlásila nadace Karel Komárek Family Foundation, byla Základní umělecká škola Přelouč vybrána mezi 45 vzdělávacích institucí z celé České republiky, která se zúčastní veřejné sbírky na nákup nového pianina pro žáky školy. Do projektu Piana do škol, v němž rodinná nadace Karla Komárka českým školám věnuje celkem 11 nástrojů za 5,3 milionu korun, se zapojilo celkem 152 škol.

To, že byla Základní umělecká škola Přelouč vybrána mezi ty, které si zaslouží dle odborné komise podporu, má celá škola velkou radost. V komisi zasedly významné osobnosti české hudební scény, jakými jsou např. klavírní virtuos Ivo Kahánek či ředitel mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha a klavírista Jan Simon.

Přestože přeloučská ZUŠ neobdržela klavír přímo díky hodnocení odborné komise, byla vybrána do další aktivity nadace Karla Komárka, kterou je veřejná sbírka na pianina pro školy, které se v hodnocení umístily na 17.-56. místě. Žákům ZUŠ Přelouč tak může pomoci k novému nástroji jakákoli fyzická či právnická osoba pomocí finančního daru. Ten je možné poslat pomocí webových stránek. Přispět může veřejnost jakoukoli částkou, jejíž stoprocentní výše bude použita nadací na nákup nového pianina.

Počin nadace Karel Komárek Family Foundation je chápán jako projev národní hrdosti a podpory. Všem 11 školám, které získaly od nadace nástroj a dalším 5, kterým nástroj již věnovala královéhradecká firma světového věhlasu Petrof, moc gratulujeme a z celého srdce přejeme, ať se všem dětem i učitelům dobře hraje! Pevně věříme, že díky veřejné sbírce, do které se vy všichni můžeme připojit, budou moci i žáci Základní umělecké školy Přelouč v dohledné době využívat nový nástroj. Děkujeme. celý text

Zprávy a aktuality | 25. 11. 2020 | Autor:
Oslavy sametové revoluce, 17. 11. 2020, Pardubice 1

Oslavy sametové revoluce, 17. 11. 2020, Pardubice

Nebuďte doma, přijďte zapálit svíčku.

Letošní připomínky 17. listopadu sice nemohou být kvůli opatřením proti Covid-19 okázalé, ovšem zapomínat na tento svátek svobody a demokracie bychom neměli. Senátorka Miluše Horská proto zve na individuální uctění tohoto našeho památného dne boje za svobodu a demokracii.
celý text

Zprávy a aktuality | 16. 11. 2020 | Autor:
VÁNOČNÍ PŘÁNÍ S PODĚKOVÁNÍM PRO PRACOVNÍKY DOMOVA U FONTÁNY V PŘELOUČI. 1

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ S PODĚKOVÁNÍM PRO PRACOVNÍKY DOMOVA U FONTÁNY V PŘELOUČI.

Máte chvíli času a rádi tvoříte? Přidejte se na vlnu dobrých skutků DobroCentra Přelouč a vytvořte vánoční přání pro zaměstnance Domova u fontány v Přelouči. Chceme jim tímto říct, že si jejich práce moc vážíme. Formát i provedení je individuální, pokud budete chtít, můžete se na přání i podepsat.
Termín je do 3.12.2020 a přáníčka můžete vhodit do schránky Charity Přelouč na Masarykově náměstí 48, nebo v Jakub klubu v Orlovně. Také je možnost je zanechat v Galanterii na Pražské ulici u paní Bryknerové. Jednáme ještě s Tescem Přelouč.

Děkujeme za spolupráci paní Hývlové z knihovny, která naši výzvu předala dál aktivním maminkám v rámci jejich skupiny Bookstart, paní Kubové za předání maminkám z RC Sluníčko. Děkujeme za zapojení skautům i žákům výtvarného oddělení ZUŠ Přelouč. Do akce jsou zapojeni naši dobrovolníci i klienti.

Celkem potřebujeme 130 přáníček plus 5 pro pečovatelky Městské pečovatelské služby, které si poděkování taky zaslouží. A proč se zapojit? Protože je radost dělat radost….

Zdenka Kumstýřová, tel. 731 402 371
celý text

Zprávy a aktuality | 12. 11. 2020 | Autor:
VÁNOČNÍ VÝZVA - TVOŘENÍ VÁNOČNÍCH ZÁPICHŮ PRO KLIENTY DOMOVA U FONTÁNY PŘELOUČ. 1

VÁNOČNÍ VÝZVA - TVOŘENÍ VÁNOČNÍCH ZÁPICHŮ PRO KLIENTY DOMOVA U FONTÁNY PŘELOUČ.

PŘIPOJITE SE I VY!

Blíží se Vánoce a protože letos je vše tak trochu jinak, tak i předvánoční čas strávíme všichni trochu jiným způsobem nežli v uplynulých letech.

V Rodinném centru Sluníčko Přelouč vždy před Vánocemi tvořili společně drobné dárečky do Domova u fontány v Přelouči. S dárečky pak navštívili klienty Domova a společně s dětmi všichni zacvičili, zazpívali a nakonec klientům dárečky předali.

Protože letošní návštěva není možná, v RC Sluníčko se rozhodli pro VÝROBU DROBNÝCH DÁREČKŮ pro klienty DUF ve svých domácnostech. Připojte se i vy a vytvořte drobná potěšení.

Motiv ve Sluníčku zvolili jednotný a to VÁNOČNÍ ZÁPICH.

Lze je přilepit na špejli, brčko, dřívko, obtisknout prstíky dětiček, posypat třpytkami, dokreslit obrázky, dopsat na zápich přáníčko, prostě ozdobit podle své fantazie.

Zápichy v jakémkoliv počtu můžete nosit od 1.12. do 13.12. před budovu Sluníčka, Kladenská 845, Přelouč. Ukládejte je do zavíracího boxu, který bude přistaven u vchodu. Každý den se budou výrobky z boxu vybírat. Výrobky budou do DUF předány před vánočními svátky.

Připojte se i Vy a udělejte na Vánoce radost!

Za pomoc děkuje Kolektiv RC Sluníčko Přelouč. celý text

Zprávy a aktuality | 12. 11. 2020 | Autor:
Omezení žel. dopravy z důvodu koronaviru. 1

Omezení železniční dopravy z důvodu koronaviru.

Vážení cestující, od 13. listopadu 2020 dochází v Pardubickém kraji k úpravám omezení železniční dopravy z důvodu šíření koronaviru. Oproti dříve zavedeným změnám dochází k úpravám jízdních řádů na tratích 010 (Kolín – České Třebová), 016 (Chrudim – Holice), 019 (Česká Třebová – Lanškroun), 024 (Ústí nad Orlicí – Mlýnický dvůr) a 261 (Svitavy – Žďárec u Skutče).

Na žádost Dolnoslezského vojvodství také od 9. listopadu 2020 do odvolání nepojedou přímé vlaky Praha – Wroclaw a přeshraniční osobní vlaky Lichkov – Międzylesie.

Omezení v železniční dopravě platí do odvolání.

V příloze naleznete přehledy omezených spojů.
celý text

Zprávy a aktuality | 11. 11. 2020 | Autor:
#

Instalace vánočního stromu na Masarykově náměstí, 10. 11. 2020

Během úterního dopoledne 10. 11. 2020 proběhla na Masarykově náměstí v Přelouči instalace vánočního stromu. Zaměstnanci Technických služeb města Přelouče ve spolupráci s firmou Jeřáby - Šanda přivezli letošní strom z obce Urbanice, která ho našemu městu darovala. Strom je vysoký 10 m a váží 1,7 t. Drobné problémy díky šíři stromu nastaly při průjezdu ulicí Pražskou, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Strom již stojí na přeloučském náměstí a postupně bude následovat i jeho nasvícení a dozdobení. Podívejte se na přiloženou fotodokumentaci z instalace. Všem, kdo se na instalaci stromu podíleli, děkujeme. celý text

Zprávy a aktuality | 10. 11. 2020 | Autor:
#

Pozvánka na XIII. zasedání Zastupitelstva města Přelouč + informace o zrušení jednoho bodu programu

V příloze zprávy naleznete informaci o XIII. zasedání Zastupitelstva města Přelouče, které se bude konat ve čtvrtek 5. 11. 2020 včetně navrženého programu. Zároveň veřejnost informujeme, že v programu XIII. zasedání zastupitelstva města byl navržen bod č. 2 s názvem „Prezentace projektu Hodinářka 2, rozhodnutí o podmínkách výstavby“. Z důvodu avizované neúčasti některých členů zastupitelstva i na základě předpokládaného zájmu občanů bylo z důvodu současné epidemiologické situace dohodnuto, že tento bod bude z programu zasedání zastupitelstva stažen. O novém termínu prezentace projektu bude veřejnost včas informována. Děkujeme za pochopení. celý text

Zprávy a aktuality | 3. 11. 2020 | Autor:
#

Uctění 102. výročí vzniku samostatného československé státu v Přelouči.

V rámci uctění 102. výročí vzniku samostatného československého státu položili starostka města Irena Burešová a místostarosta města Ivan Moravec kytici k památníku československé státnosti v parku u městského kina v Přelouči mimořádně den před státním svátkem 28. 10. z důvodu omezení a dodržení mimořádných opatření vlády ČR v souvislosti s koronavirovou epidemií. Uctění památky se uskutečnilo bohužel bez přítomnosti veřejnosti a zástupců dalších organizátorů tohoto pietního aktu, jak jsme byli zvyklí v předcházejících letech.


celý text

Zprávy a aktuality | 27. 10. 2020 | Autor:

28. října 2020 v den státního svátku proběhne svoz komunálního odpadu bez změny.

Upozorňujeme občany, že ve středu 28. října, v den státního svátku, proběhne svoz komunálního odpadu beze změny. celý text

Zprávy a aktuality | 26. 10. 2020 | Autor: Marcela Gryčová

Omezení vlakových spojů - České dráhy i Leo Express.

Pardubice - Od pondělí 19. října omezí vlakové spoje kromě národního dopravce České dráhy také společnost Leo Express. V případě Českých drah se jedná o přibližně 11 procent spojů, u Leo Expressu přibližně 19 procent. Jedná se zejména o redukci školních, turistických nebo posilových spojů. Opatření se dotýká také zrušení jízd parních vlaků 28. října a 17. listopadu.

V příloze zprávy naleznete přehled omezených spojů ČD a Leo Express. celý text

Zprávy a aktuality | 19. 10. 2020 | Autor:
první předchozí
ze 4
poslední