Program doplnění dřevin městské zeleně – 1.etapa dokončena.

Dneškem byla dokončena první etapa Programu doplnění dřevin městské zeleně v našem městě. Výsadba nových dřevin byla provedena v následujících částech města v ulicích Veverkova, Jan Dítěte, Pardubická, Přemyslova, Račanská a Obránců míru. Celkem bylo vysazeno 51 dřevin, z toho 41 keřů a 10 stromů. Vysázeny byly především následující dřeviny: štědřenec odvislý (Laburnum anagyroides), líska obecná (Corylus avellana), javor mléč (Acer platanoides), lípa srdčitá (Tilia cordata), habr obecný (Carpinus betulus), komule Davidova (Buddleja davidii), pámelník bílý (Symphoricarpos albus) aj. Odbor životního prostředí Přelouč předpokládá, že do konce roku bude dokončena druhá etapa programu. Na rok 2020 odbor životního prostředí plánuje realizaci dalších dvou etap programu.
Občanům za zaslané podněty děkujeme.

Vytvořeno: 16. 10. 2019
Poslední aktualizace: 16. 10. 2019 14:41