Nový zákon o odpadech a jeden z jeho dopadů pro obce.

týká se výše poplatku v závislosti na množství uloženého komunálního odpadu na skládce.

Nový zákon o odpadech a jeden z jeho dopadů pro obce.

Jak jste již možná zaznamenali, v roce 2021 nabývá platnosti nová již dlouho připravovaná legislativa v odpadovém hospodářství, která se mimo jiných změn dotkne i platby za uložení odpadu na skládce, a to postupným navyšováním skládkového poplatku, což se samozřejmě přenese i na města a obce, tedy i na každého občana. Výše tohoto skládkového poplatku bude závislá na množství uloženého odpadu, tedy zda obec překročí či nepřekročí hmotnostní limit. V roce 2021 je tento hmotnostní limit 200 kg na občana. Do vyčerpání tohoto limitu bude v roce 2021 skládkový poplatek 500 Kč/t (stejně jako dosud); po překročení limitu 800 Kč/t. Tato hmotnostní hranice se bude každý rok o deset kilogramů snižovat, poplatek za nadlimitní množství naopak zvyšovat, a to až na 1 850 kč/t. Proto vyzýváme občany, aby v co největší možné míře odpad třídili a předávali k dalšímu využití; do nádoby na směsný odpad odkládat opravdu jen odpad nevyužitelný. V souvislosti s tímto upozorňujeme občany, kteří pro odkládání směsného odpadu využívají popelnice, že v letošním roce již nebudou vydávány známky na popelnice a nebudou si tedy při platbě na účet muset pro ni na úřad chodit.

Vytvořeno: 6. 1. 2021
Poslední aktualizace: 6. 1. 2021 10:54