Východočeská televize připravuje krátký dokument z našeho města.

Východočeská televize si vybrala naše město pro krátký dokument, který odvysílá v pátek 28. 6. 2019 v v rámci dokumentu o zajímavých místech v Pardubickém kraji. Televize oslovila muzejníka Matěje Peštu, který poskytl o našem městě pro natáčení zajímavosti. Natáčelo se ve výstavním sále v prostorách KICMP na Masarykově náměstí, mimořádná pozornost se věnovala vzácným starověkým soškám z egyptských hrobek, které vlastní přeloučské muzeum. Točilo se také na náměstí a u Evangelického kostela u pamětních stromů, které jsou součástí nové naučné stezky. Neopomnělo se samozřejmě na Františka Filipovského, o němž je v prostorách KICMP stálá výstava a Matěj Pešta diváky pozval také na výstavu obrazů MUDr. Aleše Bučka, kterou je možné navštívit do konce srpna rovněž v prostorách KICMP. Necháme se překvapit, jak natočené záběry filmaři zpracují a děkujeme Matějovi Peštovi za pomoc při prezentaci našeho města a spolupráci s médii.

Odkaz na program televize:http://vzpravy.cz/program

Vytvořeno: 26. 6. 2019