Pozvánka na červencové akce KICMP s muzejní tématikou

Pozvánka na květnové akce KICMP s muzejní tématikou 1Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea, v červenci 2019 vás zveme na několik zajímavých akcí.

Do 31.8. se koná ve výstavním sále KICMP výstava obrazů MUDr. Aleše Bučka.

Vystaveno je více a 70 obrazů. Vstupné činí 30, resp. 15 Kč. Více informací naleznete v tiskové zprávě v příloze.

V chodbě před výstavním sálem můžete nadále navštívit výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která byla otevřena již v červnu 2017. Na výstavě se návštěvník dozví mnohé zajímavosti zejména o vztahu F. Filipovského k Přelouči. Výstava je přístupná zdarma v pracovní době KICMP.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučujeme zakoupit vstupenky v předstihu.

V rámci obnovy městského muzea jsou v Přelouči kromě jiného pořádány i historické přednášky pod hlavičkou Kulturního a informačního centra města Přelouče. Cyklus je pořádán již od roku 2015 a zatím se konalo celkem 27 přednášek. Kromě správce muzejních sbírek přednáší také odborníci z různých institucí. Všechny přednášky jsou věnovány regionální historii a těší se celkem velkému zájmu veřejnosti.

Pro rok 2019 jsme připravili již pátý ročník těchto přednášek.

Témata jsou následující:

ÚT 17.9. Tvrze a tvrziště na Přeloučsku ve středověku a novověku

Mgr. Matěj Pešta (správce muzejních sbírek města Přelouče)

ÚT 29.10. Pohanský věk a počátky křesťanství v pověstech Přeloučska

Mgr. Martin Štěpánek (pedagog a vlastivědný badatel)

ÚT 26.11. Malíř František Emler (1912-1992), rodák z Přelouče

PhDr. Michael Zachař (historik umění)

Přednášky se konají v přednáškovém sále KICMP na adrese Masarykovo náměstí 26 Přelouč a jednorázové vstupné činí 40 Kč.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Jste-li aktivní na sociální síti Facebook, můžete sledovat i nově založenou stránku muzea (https://www.facebook.com/muzeumprelouc/).

Kontakt na pořadatele přednášek:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085

Pevná linka: +420 464 608 934

Soukromý mobil: +420 731 200 821 (v případně nedostupnosti prvního mobilního telefonu) muzeum@kicmp.cz

Vytvořeno: 4. 5. 2018
Poslední aktualizace: 27. 6. 2019 12:27