10. ročník grantového programu „ Vy rozhodujete, my pomáháme“ odstartovalo.

TESCO spustilo 10. ročník grantového programu „ Vy rozhodujete, my pomáháme“ také pro pro neziskové a příspěvkové organizace z okolí našeho města.

10. ročník grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme v následujících týdnech poběží také v obchodě Tesco Přelouč. Jak je vám jistě známé z předchozích ročníků, cílem programu je podporovat místní společenství prostřednictvím grantů poskytovaných neziskovým a příspěvkovým organizacím, aby mohly realizovat projekty, které přispívají ke zlepšení kvality života v okolí našich obchodů.

Společnost Tesco touto formou dvakrát ročně poskytuje granty vždy v celkové hodnotě vyšší než 5 000 000 Kč, které se rozdělí mezi 270 lokálních projektů v rámci celé České republiky. Také v našem městě tak mohou místní neziskové organizace a spolky získat na konkrétní prospěšnou iniciativu až 30 000 Kč. Dosud byly touto formou zprostředkovány pomůcky pro dlouhodobě nemocné, financovány akce pro děti a mládež, pomoc sociálně znevýhodněným, ale třeba i místní sportovní a kulturní akce v celkové hodnotě téměř 39 milionů Kč. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě.

Nově organizátoři rozšířili zaměření projektů v oblasti ochrany přírody a životního prostředí. Projekty se mohou v rámci této kategorie zaměřit například na podporu efektivního a šetrného využívání přírodních zdrojů, nápravy negativních dopadů lidské činnosti na životní prostředí, zmírňování dopadů změny klimatu či prevenci prostřednictvím environmentálního vzdělávání. Podpořeny budou také projekty zaměřené na rozvoj komunitního života, zútulnění prostředí a zlepšení kvality života lokalitách našich obchodů, vzdělávání, podporu zdraví a zdravého životního stylu, podporu rodičů pečujících o handicapované děti, podporu rodin a jednotlivců v tíživé životní situaci, pomoc zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám, podporu sportu, vědy a kultury a také na zmírnění dopadů na komunitu spojených s pandemií vyvolanou onemocněním Covid19.

Datum vložení: 27. 10. 2021 13:14
Datum poslední aktualizace: 27. 10. 2021 13:23