Pozvánka na únorové akce KICMP s muzejní tématikou

Pozvánka na únorové akce KICMP s muzejní tématikou 1Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea, v únoru 2020 vás zveme na několik zajímavých akcí.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea,

Od 3. února je ve výstavním sále KICMP otevřená výstava “Alois Topič a další cestovalé z Přeloučska”.

K vidění jsou vycpaniny australské zvířeny a různé etnografické sbírky od pěti cestovatelů, také jejich fotografie, mapy jejich cest apod. Více informací je v tiskové zprávě.

Výstava je vhodná i pro školní třídy, prosíme jen, aby se vyučující ozvali s předstihem s termínem návštěvy.

V úterý 25.2. se v přednáškovém sále KICMP koná od 18:00 přednáška „Stručná historie města Přelouč v letech 1989-2019. Od sametové revoluce po současnost“.

Přednáší Mgr. Matěj Pešta. Vstupné činí 40 Kč, lístky lze zamluvit či zakoupit v předprodeji v kanceláři KICMP.

Přednášející se pokusí se shrnout, co zajímavého a podstatného se v Přelouči stalo za posledních 30 let – více se bude věnovat období tzv. sametové revoluce a 90. létům 20. století. Stručně projde také období po roce 2000. Budou promítnuty dobové fotografie a další dokumenty. Výhoda přednášejícího je, že sám se narodil v roce 1989 a může se tak zvláště na 90. léta podívat zpětně s větším nadhledem.

V chodbě před výstavním sálem můžete nadále navštívit výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která byla otevřena již v červnu 2017. Na výstavě se návštěvník dozví mnohé zajímavosti zejména o vztahu F. Filipovského k Přelouči. Výstava je přístupná zdarma v pracovní době KICMP.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučujeme zakoupit vstupenky v předstihu.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Jste-li aktivní na sociální síti Facebook, můžete sledovat i nově založenou stránku muzea (https://www.facebook.com/muzeumprelouc/).

Kontakt na pořadatele přednášek:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085

Pevná linka: +420 464 608 934

Soukromý mobil: +420 731 200 821 (v případně nedostupnosti prvního mobilního telefonu) muzeum@kicmp.cz

Vytvořeno: 4. 5. 2018
Poslední aktualizace: 3. 2. 2020 09:51