Výpis některých událostí

Září 2020

Pátrání se šťastným koncem

Strážníci pátrali po chlapci, kterého si maminka měla vyzvednout na zájmovém kroužku. Byli domluveni, že na ni počká v šatně, než si ho vyzvedne. Když přišla na místo, dítě nikde. Podle popisu, který žena poskytla hlídce, si jeden ze strážníků vzpomněl, že chlapce zahlédl při předchozí objížďce městem. Podle místa, kde byl naposledy spatřen bylo zřejmé, že vyrazil k domovu. Vše dobře dopadlo, setkali se pár metrů od domova.

Osobní automobil uvězněný na místním hřbitově

V ranních hodinách oznámila všímavá občanka na služebnu městské policie, že je na hřbitově odstavený osobní automobil. Strážníci lustrací zjistili majitele a následně jej kontaktovali.

Majitel uvedl, že z důvodu rekonstrukce náhrobku zajel předchozího dne svým osobním automobilem na hřbitov. Když ukončil práce a chtěl odjet, zjistil, že je hřbitov zamčený. Proto zde automobil nechal odstavený do druhého dne. Zrovna se chystal vozidlo vyzvednout.

Pátrání po seniorce

Strážníci společně s Policií pátrali v odpoledních hodinách po ženě, která podle sousedů ráno odešla z domu, a ještě se nevrátila. Na záznamu městských kamer bylo dohledáno, že paní v dopoledních hodinách odváží zdravotnická záchranná služba. Policie na základě tohoto zjištění ověřila, že se skutečně jednalo o hledanou osobu, kterou ZZS odvezla do krajské nemocnice.

Pod vlivem alkoholu demoloval vybavení bytu.

Na základě oznámení zasahovala hlídka proti muži, který rozbíjel vybavení svého bytu a vyhrožoval, že se půjde zabít. Podle získaných informací se u něj takové stavy agrese objevují často. Proto byla na místo přivolána posádka ZZS, která muže odvezla, za doprovodu Policie, do krajské nemocnice.

Podnapilý a agresivní muž zadržen občany

Před místní restaurací podnapilý muž slovně napadal ženu. Když slovní napadaní přešlo ve fyzické, svědci události mu zabránili v dalším hrubém jednání. Na místo pak přivolali policii.

Vzhledem k tomu, že podnapilý muž neustále slovně napadal přivolané policejní hlídky, nereagoval na výzvy, a nakonec se pokusil z místa utéct, byli strážníci nuceni proti němu použít donucovací prostředky.

Celou událost si převzala Policie ČR k dořešení.

Močil na veřejnosti

Muže močícího před místním barem zaregistroval dozorčí MP Přelouč na Kamerovém systému města. Bohužel, než se na místo dostavila hlídka, muž zmizel. Přesto se potrestání za své nevhodné chování nevyhnul. Strážníci nakonec zjistili jeho totožnost a za spáchání přestupku proti veřejnému pořádku mu udělili pokutu.

Toto chování se poslední dobou v našem městě rozmáhá, není to první a bohužel asi ani poslední pokuta udělená za takové znečištění. Že by v místních barech nebylo dostatek WC?

Rušení nočního klidu

Manželé řešili své neshody nadměrným hlukem, který obtěžoval ostatní sousedy. Dle výpovědi svědků to nebylo zdaleka po prvé. Přivolaní strážníci pár uklidnili.

Následně je předvolali k dořešení přestupku na služebnu městské policie. Jelikož se v určený termín nedostavili, byla celá událost postoupena správnímu orgánu k dořešení.

Podnapilý muž opakovaně zvonil na cizí zvonek

Posilněn alkoholem se vydal z nedalekých Pardubic na návštěvu své přítelkyně. Bohužel si spletl dům a zvonil na cizí zvonek. Přivolané hlídce nebyl schopen vysvětlit kde družka bydlí. Proto byl po domluvě odeslán na vlak a odjel domů.

Za krádež dvou lahví vína mu hrozí trest odnětí svobody

Odcizil dvě lahve vína v hodnotě 66 Kč, přesto mu hrozí trest odnětí svobody.

Hlídka městské policie byla přivolána do OD Tesco, kde se muž pokusil pronést přes pokladny nezaplacené zboží. Strážníci muže ztotožnili a následnou lustrací zjistili, že se jedná o recidivistu. Proto celou věc předali k dořešení Policii ČR, jakožto orgánu činném v trestním řízení.

Hlídku MP přivolal muž, který se ocitl na ulici bez dokladů

Muž požádal hlídku městské policie o pomoc. Jeho „kamarád“ ho vyhodil ze svého bytu na ulici a on uvnitř nechal svou peněženku s doklady. Není divu, že se pro doklady bál vrátit sám.

Majitel bytu ho totiž přistihl v choulostivé situaci se svojí ženou. Strážníci dohlédli, aby mezi muži nedošlo k napadení. Předání peněženky proběhlo v klidu. A jelikož Desatero Božích přikázání není v kompetenci policie, celou událost uzavřeli.

Ještě připomínám naše telefonní čísla:

tísňová linka 156 – ne z mobilních telefonů

tel.   :  466 959 660

mobilní telefon : 736 641 952

e-mail :  mp@mestoprelouc.cz - neoznamovat akutní záležitosti, které se musí řešit okamžitě

za městskou policii

Leoš Slavík, DiS., velitel MP Přelouč