Výběr událostí

Výběr událostí 2

Výběr událostí

Krádež mikiny a jízdního kola

Dozorčí MP přijal oznámení od ostrahy OD Tesco, že zde neznámá žena odcizila mikinu a utekla směrem k autobusovému nádraží. Přivolaní strážníci zahlédli na jízdním kole ženu, která odpovídala popisu. Zastavili jí a zjistili, že se opravdu jedná o pachatelku krádeže. Navíc se ukázalo, že žena odcizila i jízdní kolo, na kterém se snažila ujet. Celou věc si k dořešení přebrala policie ČR.

Hledaná osoba

Hlídka MP vyjela na oznámení o dvou mladících, kteří pobíhají na střeše panelového domu. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o nám známé mladíky. Tito už seděli před domem na lavičce. Jeden z nich se snažil něco před hlídkou ukrývat. Na dotaz co to schovává, odpověděl, že se jedná o mobilní telefon. Později se ukázalo, že jde o telefon, který před pár dny odcizil v OD Tesco. Jelikož tento mladík byl v pátrání, převzala si ho hlídka policie.

Žena zamčená na WC

Dozorčí MP Přelouč přijal telefonické oznámení z místní železniční stanice, že se na veřejném WC zamknula žena, nechce otevřít a brečí. Přivolaná hlídka zjistila, že paní spolykala nějaké prášky a proto byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla do nemocnice v Pardubicích.

Opilý muž se dobýval do cizího domu

V nočních hodinách zasahovali strážníci proti opilému muži, který se dobýval do cizího rodinného domu. Majitel domu měl obavy o svůj majetek, a proto přivolal na místo hlídku MP. Jelikož muž byl agresivní, museli strážníci proti němu použít donucovací prostředky. Na místo byla posléze přivolána hlídka PČR, která muže převezla na protialkoholní záchytnou stanici.

Všímavý občan

Hlídka MP přijala oznámení od občana, že dlouho neviděli souseda, mají obavy, aby se mu něco nestalo, jelikož se u něj v domě svítí a včera ani nevyndal popelnici.  Strážníci provedli na místě šetření, muž se nikde nenacházel a ze sousedů nikdo nic nevěděl ani neviděl. Vše nakonec dobře dopadlo. Ukázalo se, že muž je v zahraničí a nechal si svítit kvůli zlodějům.

Je dobře, že se mezi námi nachází všímaví občané a vůbec nevadí, že v tomto případě nakonec o nic vážného nešlo. Ale z naší praxe víme, že již několikrát taková zdravá všímavost a včasné upozornění zachránili lidský život.

Datum vložení: 22. 12. 2016 9:31
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2021 10:37