Informace pro podnikatele

Nacházíte se v sekci Podnikatel, zde jsou připraveny informace pro začínající podnikatele, kam se obrátit se žádostí o základní informace potřebné pro své podnikání. Příslušné kontakty na Odbor živnostenský naleznete v odkazu.

Jednotné kontaktní místo (JKM) Pardubice

Služba poskytovaná jednotným kontaktním místem (JKM).  JKM zřízené na Obecním živnostenském úřadě Magistrátu města Pardubic, na adrese Gorkého 489, Pardubice je jedním z patnácti jednotných kontaktních míst v ČR.

Hlavním cílem JKM je usnadnit klientům vstup do podnikání v rámci jednotného evropského trhu. Na JKM se mohou obrátit podnikající i nepodnikající fyzické a právnické osoby, které se chystají podnikat v jiném členském státě EU, případně zahraniční klienti, kteří hodlají rozšířit své podnikání v České republice. Pracovníci  JKM  se v případě, že nemají požadované informace o podmínkách podnikání v jiné členské zemi EU, obrátí na své kolegy v zahraničí a získané informace předají klientovi.

JKM pomáhá i klientům, kteří hodlají provozovat podnikatelskou činnost na základě jiného než živnostenského zákona, např. lékařům, rehabilitačním pracovníkům, pečovatelům v sociálních službách, podnikatelům v zemědělství, kdy zájemcům předá kontakt na úřad, který se konkrétními „povolovacími režimy“ zabývá, případně zprostředkuje předání žádosti k vyřízení. JKM rovněž poradí, jak uznat kvalifikaci získanou v zahraničí, poskytne informace o zakládání obchodních společností v ČR a členských státech EU apod.  Své služby poskytuje bezplatně.

S dotazy se klienti mohou obracet osobně na naše pracovnice mgr Ladu Novotnou a Ing. Janu Syrůčkovou nebo telefonicky na č. 466 859 398, případně lze dotazy zaslat elektronicky na e-mailovou adresu jkm@mmp.cz, nebo přes odkaz http://www.businessinfo.cz/cz/dotaznik-jkm/ na portále BusinessInfo.cz.

leták JKM ke stažení