V Přelouči se od června do srpna koná výstava obrazů MUDr. Aleše Bučka

V Přelouči se od června do srpna koná výstava obrazů MUDr. Aleše Bučka 1již brzy otevíráme novou výstavu, tentokrát to bude autorská výstava obrazů MUDr. Aleše Bučka. Zahájení výstavy se koná 1. června ve 14.00 hod.

Město Přelouč má bohatou historii, která však není již dlouhou dobu prezentována ve stálých expozicích muzea. V současnosti však vedení města zahájilo postupnou obnovu muzea a jeho expozic, nyní pod hlavičkou Kulturního a informačního centra.

Již od roku 2015 jsou ve výstavním sále KICMP pořádány výstavy na různá témata. V létě 2019 přišla na řadu autorská výstava obrazů MUDr. Aleše Bučka. Jedná se o vůbec první výstavu  umění v těchto prostorách. Otevřena je od 1.6.2019 do 31.8.2019 ve  výstavním sále Kulturního a informačního centra města Přelouče na Masarykově náměstí v čp. 26. Vstup na výstavu je 30 Kč (dospělý), resp. 15 Kč (dítě do 15 let). Výstavní sál se nachází v prvním patře, není bezbariérový.

Otevírací doba je dle pracovní doby Kulturního a informačního centra města Přelouče. O státních svátcích zavřeno.

Pondělí, středa

Čtvrtek, pátek

Slavnostní otevření výstavy se koná v sobotu 1.6. ve 14:00.

MUDr. Aleš Buček (1962) je rodák z Jihlavy, který ale v dětství žil na severní Moravě. Vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, nyní pracuje v Přelouči jako praktický lékař. Ve volném čase se věnuje umění. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze večerní kurzy kreslení pro veřejnost, dále se zdokonalil i v sochařství pod vedením akademické sochřky Blanky Proksové. Intenzivně spolupracuje s přeloučským výtvarníkem Josefem Dvořáčkem a jeho Atelierem Josef.

MUDr. Aleš Buček se věnuje realistické tvorbě v oblasti kresby, malby i sochařství s námětem portrétním a figurálním. Nevyhýbá se ale ani krajinomalbě, ilustracím a zátiším. Maluje na hladký povrch-sololit, dřevotřísku a dřevo, nejčastěji ale na plátno. Obrazy tvoří olejovými a alkydovými barvami. Maluje akvarely, kvaše, kreslí pastelem, uhlem či tuší. Dříve měl několik výstav v Dišově vile v Přelouči, ale i jinde.

Na této výstavě bude vystaveno téměř šedesát obrazů. Budou zastoupeny portréty i krajinomalby. Portréty zobrazují převážně místní obyvatele, které návštěvníci výstavy jistě poznají. Krajinomalby jsou např. z okolí Choltic.

Kontakt na kurátora výstavy:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče

+420 731 697 085

+420 464 608 934