Pozvánka na letní a některé podzimní akce KICMP s muzejní tématikou

Pozvánka na únorové akce KICMP s muzejní tématikou 1Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea, v letním období 2020 vás zveme na několik zajímavých akcí.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea,

po vynucené "koronavirové přestávce", kdy jsme museli zrušit komentovanou prohlídku přeloučské vodní elektrárny, březnovou a dubnovou přednášku, květnovou komentovanou procházku kolem Labe, chystaná překvapení a uzavřít výstavy, posíláme opět pozvánku.

O žádnou ze zmíněných akcí nepřijdete, přesuneme je převážně na podzim.

Od 1. června do 31. srpna bude ve výstavním sále KICMP otevřená výstava “Alois Topič a další cestovalé z Přeloučska”. K vidění jsou vycpaniny australské zvířeny a různé etnografické sbírky od pěti cestovatelů, také jejich fotografie, mapy jejich cest apod. Výstava je vhodná i pro menší děti.

Od září do listopadu se můžete těšit na tři historické přednášky v přednáškovém sále KICMP:

• 22.9. od 18:00 přednáška "Konec války v Přelouči na jaře 1945" (PhDr. Jiří Chmelenský)
  • 20.10. od 18:00 přednáška "Jiné světy. Bóža Dvořák (1864-1954) a Josef Gočár (1880-1945), dva architekti a rodáci z Přeloučska" (doc. Pavel Panoch, Ph. D.)
  • 24.11. od 18:00 přednáška "Malíř Ivan Exner (1960) a jeho cesta z Přelouče k výtvarnému umění" (PhDr. Michael Zachař)

Na podzim proběhne také jedna přírodopisná přednáška, bude se konat komentovaná procházka za historickými zajímavostmi kolem Labe u Přelouče, snad i komentovaná prohlídka přeloučské vodní elektrárny a také jedno velmi zajímavé překvapení. Otevřeme též novou výstavu. Více prozradíme ale až v dalších měsících.

V chodbě před výstavním sálem můžete nadále navštívit výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která byla otevřena již v červnu 2017. Na výstavě se návštěvník dozví mnohé zajímavosti zejména o vztahu F. Filipovského k Přelouči. Výstava je přístupná zdarma v pracovní době KICMP.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučujeme zakoupit vstupenky v předstihu.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Jste-li aktivní na sociální síti Facebook, můžete sledovat i nově založenou stránku muzea (https://www.facebook.com/muzeumprelouc/).

Kontakt na pořadatele přednášek:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085

Pevná linka: +420 464 608 934

Soukromý mobil: +420 731 200 821 (v případně nedostupnosti prvního mobilního telefonu) muzeum@kicmp.cz

Vytvořeno: 4. 5. 2018
Poslední aktualizace: 29. 6. 2020 07:11