Pozvánka na květnové a červnové akce KICMP s muzejní tématikou

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea, po dlouhé době dobré zprávu z přeloučského muzea. Momentální epidemická situace umožnuje částečně obnovit naši činnost pro veřejnost.

Od pondělí 17.5. se otevírá opět infocentrum a s ním i naše výstava. Ta byla zahájena v září 2020, ale 10.10. jsme museli z obecně známých důvodů zavřít.

Nyní ji můžete navštívit až do konce srpna 2021. Sledujte, prosím, pracovní dobu KICMP.

V chodbě před výstavním sálem můžete nadále navštívit výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která byla otevřena již v červnu 2017. Na výstavě se návštěvník dozví mnohé zajímavosti zejména o vztahu F. Filipovského k Přelouči. Výstava je přístupná zdarma v pracovní době KICMP.

Podle aktuálních protiepidemických opatření stačí jen mít respirátor/nano roušku a dodržovat rozestupy 2 metry. Vzhledem k omezené kapacitě je možné do výstavního sálu pustit nejvýše 3 návštěvníky najednou, na panelovou výstavu o Františku Filipovském jednoho návštěvníka.

Ve vitríně ve vestibulu MÚ Přelouč můžete navštívit malou výstavku starověkých egyptských a kyperských figurek z přeloučských sbírek. Výstavka je k vidění v pracovní době MÚ pro veřejnost a to až do září 2021! Více informací najdete na plakátu.

Současně se od 17.5. obnovují úřední hodiny správce muzejních sbírek, které jsou od pondělí do pátku od 9.30 do 11.30. Aktuality a různé historické zajímavosti najdete vždy na našich facebookových stránkách (https://www.facebook.com/muzeumprelouc).

Děkujeme za Vaši přízeň.

Kontakt na pořadatele přednášek:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085

Pevná linka: +420 464 608 934

Soukromý mobil: +420 731 200 821 (v případně nedostupnosti prvního mobilního telefonu) muzeum@kicmp.cz

Vytvořeno: 4. 5. 2018
Poslední aktualizace: 17. 5. 2021 17:15