Památník Františka Filipovského nově ve vstupním prostoru do Městského úřadu v Přelouči.

František Filipovský patří mezi nejvýznamnější rodáky našeho města. Dlouhá léta měl tento vynikající herec a dabér na svém rodném domě v Pražské ulici pamětní desku. V rámci jeho 110. výročí narození v roce 2017 připravil Matěj Pešta v prostorách KICMP panelovou výstavu věnovanou tomuto umělci. Zároveň u příležitosti tohoto významného jubilea vytvořil Josef Dvořáček sádrový odlitek památníku Františka Filipovského s názvem „ Sto deset let od narození Františka Filipovského“ – 1907 – 2017. Od úterý 6. října 2020 můžete vidět tento památník nově nainstalovaný ve vstupním prostoru do Městského úřadu v Přelouči.

Vytvořeno: 7. 10. 2020
Poslední aktualizace: 7. 10. 2020 13:53