Ošetřovné pro OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné)

Důležité upozornění! Ministerstvo průmyslu a obchodu změnilo podmínky, za kterých lze žádat o dotaci na ošetřovné pro OSVČ.

Žádosti budou OSVČ podávat přímo u Ministerstva průmyslu a obchodu pouze prostřednictvím interaktivního formuláře. Žádné formuláře v listinné podobě pro ruční vyplnění nejsou k dispozici.

Bližší informace naleznete zde:

V případě nutné pomoci při vyplňování žádosti, jsou žadatelům k dispozici pracovníci obecních živnostenských úřadů, a to v případě Obecního živnostenského úřadu Přelouč:

Kontakty:

mestsky-urad/odbory-uradu/odbor-zivnostensky/

Jitka Lorencová, vedoucí odboru            466 094 241, 605 259 302

Bc. Petra Joštová, zástupce vedoucí       466 094 242, 736 607 104

Bc. Petra Holánková                             466 094 243

Jolana Šimková                                    466 094 244

Nacházíte se v sekci Podnikatel, zde jsou připraveny informace pro začínající podnikatele, kam se obrátit se žádostí o základní informace potřebné pro své podnikání.

Jednotné kontaktní místo (JKM) Pardubice

Služba poskytovaná jednotným kontaktním místem (JKM).  JKM zřízené na Obecním živnostenském úřadě Magistrátu města Pardubic, na adrese Gorkého 489, Pardubice je jedním z patnácti jednotných kontaktních míst v ČR.

Hlavním cílem JKM je usnadnit klientům vstup do podnikání v rámci jednotného evropského trhu. Na JKM se mohou obrátit podnikající i nepodnikající fyzické a právnické osoby, které se chystají podnikat v jiném členském státě EU, případně zahraniční klienti, kteří hodlají rozšířit své podnikání v České republice. Pracovníci  JKM  se v případě, že nemají požadované informace o podmínkách podnikání v jiné členské zemi EU, obrátí na své kolegy v zahraničí a získané informace předají klientovi.

JKM pomáhá i klientům, kteří hodlají provozovat podnikatelskou činnost na základě jiného než živnostenského zákona, např. lékařům, rehabilitačním pracovníkům, pečovatelům v sociálních službách, podnikatelům v zemědělství, kdy zájemcům předá kontakt na úřad, který se konkrétními „povolovacími režimy“ zabývá, případně zprostředkuje předání žádosti k vyřízení. JKM rovněž poradí, jak uznat kvalifikaci získanou v zahraničí, poskytne informace o zakládání obchodních společností v ČR a členských státech EU apod.  Své služby poskytuje bezplatně.

S dotazy se klienti mohou obracet osobně na naše pracovnice mgr Ladu Novotnou a Ing. Janu Syrůčkovou nebo telefonicky na č. 466 859 398, případně lze dotazy zaslat elektronicky na e-mailovou adresu jkm@mmp.cz, nebo přes odkaz http://www.businessinfo.cz/cz/dotaznik-jkm/ na portále BusinessInfo.cz.

leták JKM ke stažení