Zprávy a aktuality - Třetí místo pro Přelouč

Zleva Martin Šmíd, Jan Nadrchal (primátor Pardubic), Zdeněk Řehák (starosta České Třebové)

V letošním krajském srovnání výzkumu Město pro byznys jsme získali 3. místo. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil starosta Přelouče Martin Šmíd (na fotografii první zleva, dále primátor Pardubic Jan Nadrchal a starosta České Třebové Zdeněk Řehák).

Hodnotí se dvě hlavní kritéria, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Letos první místo v obou kategoriích vyhrály Pardubice, druhé místo získala Česká Třebová. Naše Přelouč se umístila na výborném třetím místě.  Vyplývá to z dat, která zpracovává analytická agentura Datank a letos hodnotila celkem 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha.

Podle výsledků průzkumu má naše město vůbec nejvyšší podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích města a také velmi vysoký podíl dotací na celkových příjmech. Podnikatele v rámci regionu uvítají relativně větší počet volných pracovních sil. Nadprůměrný výsledek jsme dosáhli v testu elektronické komunikace.

Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnil a cenu za naše město převzal starosta Přelouče Martin Šmíd v rámci regionálního setkání Svazu měst a obcí ČR, které se konalo 2. 4. 2024 v Domě techniky v Pardubicích.

Podrobné informace naleznete také zde: https://www.byznysakce.cz/mestoprobyznys2024

Datum vložení: 9. 4. 2024 7:46
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2024 8:08