Zprávy a aktuality - Starosta Přelouče Martin Šmíd podpořil nový projekt na pomoc křehkým seniorům na Přeloučsku pod názvem PAMPELIŠKA.

Daniela Stráníková, koordinátorka dobrovolníků pro Domov u fontány v Přelouči, představila ve středu 18. října 2023 ve Vinotéce U Kotýnků nový projekt, který v našem městě začíná působit pod názvem Pampeliška a pomáhá křehkým seniorům a jejich blízkým v tíživé životní situaci.

Tohoto velmi zajímavého a milého setkání se zúčastnili také starosta našeho města Martin Šmíd, Ing. Pavel Šotola, člen rady Pardubického kraje, který je zodpovědný za sociální péči
a neziskový sektor v rámci celého kraje, zástupkyně sociálního odboru Městského úřadu v Přelouči, starostové některých obcí z okolí Přelouče, dobrovolníci, kteří v našem městě seniorům pomáhají. Nad celým tímto novým projektem převzali záštitu Ing. Mgr. Zdenka Kumstýřová a Charita Přelouč. Milými hosty byli také žáci Základní umělecké školy pod vedením paní učitelky Petry Lojínové, kteří zde hostům krásným pěveckým a hudebním doprovodem zpříjemnili toto setkání.

„Křehkým seniorem je osoba ve věku 65+, která je osamocena, nebo je v tíživé finanční situaci nebo je omezena v užívání běžně dostupných služeb s ohledem na své zdraví“, prozradila Daniela Stráníková.

„Je to hodně zajímavý a dobrý projekt a jsem rád, že v našem městě je“, velice kladně ohodnotil tento způsob pomoci seniorům v Přelouči a okolí starosta Martin Šmíd. Pochvalu a podporu vyjádřil také radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola

Rozhodně je to výzva pro širokou veřejnost, abychom nebyli lhostejní ke svým sousedům a osobám, kteří žijí třeba nedaleko nás a nachází se v těžké životní situaci. Pomoct jim můžeme už jenom tím, že na jejich starost a problémy upozorníme. Dobrovolníkům a všem, kteří chtějí pomáhat, jsou dveře v Pampelišce otevřené.

Kontaktní osoba pro Pampelišku:

Daniela Stráníková, telefon 739 408 024,

E-mail: pampeliskaseniorum@gmail.com

Další informace naleznete na https://www.pampeliskaseniorum.cz/

Fotografie a text: MG

Datum vložení: 19. 10. 2023 12:34