Zprávy a aktuality - Nový most překlenul Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče

Nový most překlenul Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče

Dne 26. 5. 2020 v 9,30 hodin dopoledne byl pro veřejnost slavnostně otevřen nový silniční most přes Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče. Po 10 měsících výstavby nahradil starý vojenský most z 2. světové války. Most již nebude také omezovat plavbu lodí a oba břehy spojuje most na úrovni 21. století. Na most se vrací v těchto dnech pěší a cyklistická doprava místo provizorní lávky, která sloužila od srpna loňského roku, kdy stavba tohoto mostu odstartovala. Do měsíce pak po dokončení úprav komunikací na březích začnou most opět využívat i automobily.

Nový ocelový most s železobetovnou spraženou mostovkou šírky 14 m stavěla společnost firem SMP CZ a. s. a Metrostav a.s.. V hlavním poli přes řeku o rozpětí 84 m je most vystužen elegantním obloukem typu tzv. Langerova trámu. Pozoruhodný byl i průběh montáže, kdy se most z jednotlivých dílů sestavoval na Mělické straně a postupně po částech se ve dvou fázích vysouval přes řeku. I během epidemie COVID-19 zhotovitel práce na mostě neomezil a za mimořádných opatření a nasazení pracovních týmů se mu podařilo dodržet předpokládaný termín dokončení stavby.

Slavnostního přestřižení pásky se za Město Přelouč zúčastnila starostka města Bc. Irena Burešová.

V příloze naleznete malou fotodokumentaci

Datum vložení: 26. 5. 2020 12:46
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2021 16:54