Zprávy a aktuality - Krásná vzrostlá vrba u Račanského rybníka se stala nejkrásnějším stromem Přelouče 2023.

Již po patnácté vyhlásila Městská knihovna Přelouč anketu Nejkrásnější strom Přelouče. K vyhlášení vítězného stromu dochází vždy co nejblíže datu 22. 4., což je Den Země.

Výsledky letošní ankety vyhlásila ředitelka Městské knihovny Přelouč Ladislava Hývlová ve středu 26. 4. v 10 hodin za účasti dětí z obou přeloučských mateřských škol.

Děti si vyslechly zajímavosti o vítězné vrbě, které přednesl vedoucí odboru životního prostředí Jan Feranec a všechny společně vítěznému stromu zazpívaly veselou jarní písničku. Také letos se jako dárek naší planetě vysadil tentokrát do prostoru dětského hřiště Na Hodinářce nový stromek - krásná mladá lípa.

„Chtěla bych poděkovat našim báječným spolupracovníkům z Mateřské školy Kladenská ulice a z Odboru životního prostředí MÚ Přelouč. Jejich laskavá podpora je v případě této naší ankety naprosto zásadní a my to víme“, prozradila Ladislava Hývlová na závěr slavnostního vyhlášení ankety.

Až půjdete na procházku, určitě se běžte na krásnou vrbu u Račanského rybníka podívat.

Datum vložení: 26. 4. 2023 15:29
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2023 16:12