Zprávy a aktuality - Dobré zprávy z 9. A Základní školy Masarykovo náměstí Přelouč

Dobré zprávy z 9. A Základní školy Masarykovo náměstí Přelouč

Žáci 9. A Základní školy Masarykovo náměstí Přelouč se zapojili do projektu Městské knihovny Přelouč pod vedením ředitelky knihovny Ladislavy Hývlové pod názvem „Dobré zprávy“.

Úvodní část celého projektu zahájili setkáním s novinářkou a lektorkou Zuzanou Novákovou, která jim v základu představila svět zpravodajství a práci novinářů a vysvětlila jim, že není zcela jednoduché napsat zprávu na dané téma do různých druhů médií, jaký je rozdíl mezi zprávou např. pro tzv. bulvár a pro veřejnoprávní televizi. Pracovalo se ve skupinkách, žáci si zkoušeli napsat zprávu pro internet, rozhlas nebo televizi. Museli rozlišit podle zadání zprávu humornou nebo se zaměřit na zprávu o hlavním hrdinovi. Zkoušeli vytvořit i televizní reportáž.
Deváťáci budou v rámci tohoto projektu tvořit další "Dobré zprávy"na dané téma, které postupně v Roštu vydáme. Sledujte stránky města, facebook a přeloučský zpravodaj Rošt. Dobré zprávy budou odeslány také do regionální soutěže v rámci projektu „Kde končí svět“.
Děkujeme kolektivu Městské knihovny Přelouč, že pro žáky akci zorganizoval.
Datum vložení: 18. 1. 2023 13:51
Datum poslední aktualizace: 18. 1. 2023 14:23