Zprávy a aktuality - Do Přelouče zavítal Martin Netolický

Do Přelouče zavítal Martin Netolický

V úterý 7. 2. 2023 zavítali do našeho města hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro oblast školství Josef Kozel. Setkali se v kanceláři starosty Přelouče Martina Šmída. Jednání se zúčastnil také místostarosta města Ivan Moravec

Jednalo se například o aktuálním stavu a přípravách dalších úseků Labské cyklostezky či opravách silnic.

Jedním z bodů jednání byl také rozvoj krajského školství v našem městě. Pardubický kraj v Přelouči zřizuje Gymnázium a grafickou střední odbornou školu, do které se snaží dlouhodobě investovat. Nyní se dokončuje investice za 30 milionů týkající se zkvalitnění zázemí pro ubytování studentů a rozšíření počtu lůžek až na 60 dětí.

Řeč byla také o připravované výstavbě bytových domů v lokalitě Hodinářka a Jižanka (pravá i levá strana Přelouče při výjezdu na Benešovice). Zde má vzniknout v rámci soukromých developerských projektů 180 a 210 bytových jednotek, což bude do budoucna klást zvýšené nároky co se týče dopravy a provozu na Kladenské ulici.

Datum vložení: 8. 2. 2023 8:57
Datum poslední aktualizace: 8. 2. 2023 9:03