Městská knihovna zve k návštěvě

Typ: Informace a akce Městské knihovny
Novinkya nabízí nové tituly

MĚSTSKÁ  KNIHOVNA  ZVE  K NÁVŠTĚVĚ

A  NABÍZÍ  NOVÉ  TITULY V PROSINCI

NAUČNÁ  LITERATURA

VOJENSTVÍ

BENEŠ, Jiří
V německém zajetí : svědectví o Osvětimi, Buchenwaldu, Dachau, a Doře. Praha : Naše vojsko, 2019.

ROLAND, Paul
Židovský odboj : povstání proti nacistům za 2. světové války. Praha : Euromedia Group, 2019.

LÉKAŘSTVÍ

ŠEBEK, Tomáš
Nebe nad Jemenem : v jihozápadní Asii s Lékaři bez hranic. Praha : Paseka, 2019.

FUNG, Jason
Kompletní průvodce půstem : jak léčit své tělo pomocí jednodenního i dlouhodobějšího vynechání jídla. V Brně : Jan Melvil Publishing, 2018.

DOMÁCÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy : 137 receptů na přírodní kosmetiku, s nimiž budete šetřit přírodu i svou peněženku. Brno : Kazda, 2019.

SPRÁVA A ŘÍZENÍ PODNIKU

POKLUDA, Zdeněk
Baťa - inspirace pro Československo. Zlín : Nadace Tomáše Bati, 2018.

POKLUDA, Zdeněk
Člověk a práce : z ekonomických principů a vizí Tomáše Bati = Man and work : the vision and principles of economics of Tomáš Baťa. Zlín : Nadace Tomáše Bati : Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta managementu a ekonomiky, 2015.

ŘEMESLA

Tvořivá recyklace v zahradě : 65 originálních projektů / kolektiv autorů. Brno : CPress, 2019.

CESTOPISY

PODHORSKÝ, Miroslav
Aljašské fjordy. Třebíč : Akcent, Drahomír Rybníček, 2019.

STINGL, Miloslav
Ostrovy krásy, lásky a lidojedů. Díl první. Brno : Jota, 2011.

STINGL, Miloslav
Ostrovy krásy, lásky a lidojedů. Díl druhý. Aktualizované a doplněné vydání. Brno: Jota, 2012.

ORTH, Stepha
Couchsurfing v Íránu : moje cesta do země za zavřenými dveřmi. Brno : Kazda, 2019.

ŽIVOTOPISY

REMEŠOVÁ, Michaela
Karel Gott : zůstal svůj. [Praha] : Fany, 2018.

ASKWITH, Richard
Nezlomná : hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické. Praha : Mladá fronta, 2019.

SIEDLECKA, Joanna
Černé ptáče : pravdivý příběh Nabarveného ptáčete. Praha : Volvox globator, 2019.

HLADKÁ, Kamila
Hornické vdovy. Želešice : Dcera sestry, 2019.

PALÁN, Aleš
Jako v nebi, jenže jinak : nová setkání se samotáři z Čech a Moravy. Praha : Prostor, 2019.

ZEMANOVÁ, Erika
Šumava - Roklanská hájenka : vzpomínky a obrázky ze života lidí na šumavské samotě. Líbeznice : Víkend, 2018.

KRÁSNÁ LITERATURA

PASTRŇÁK, René
Dokázal jsem, že to dokážu. Praha : Klika, 2019. Autor prostřednictvím autobiografických vzpomínek popisuje svoje dětství, dospívání, studium a práci. Sledujeme jeho profesní, studijní a osobnostní růst, během něhož musel čelit různým výzvám v podobě nespolupracujících kolegů či nadřízených, kteří nechtěli, aby uspěl, nebo si případně připsali zásluhy místo něj. Nejtěžší boj ale autor sváděl se slepotou, jež byla zapříčiněna reakcí na antibiotika a s níž se mu podařilo vyrovnat díky životnímu partnerovi Radkovi, který se mu stal v těžkých chvílích oporou.

ROŽEK, Filip
Gump : pes, který naučil lidi žít. Praha : Dobrovský s.r.o., 2019.

BARNES, Julian
Jediný příběh. Praha : Odeon, 2019. Psychologický román jednoho z nejrespektovanějších současných britských autorů je příběhem milostného vztahu mladíka a zralé ženy.

KEHLMANN, Daniel
Tyll. Praha : Argo, 2019. Román proslulého německo-rakouského prozaika je neobvyklým portrétem slavného šprýmaře Tylla Ulenspiegela, jehož osudy přenesl autor ze 14. století do období třicetileté války.

KOSIŃSKI, Jerzy N.
Byl jsem při tom. Praha : Argo, 2018. Satirická novela líčí absurdní případ jedince, z něhož sdělovací prostředky uměle vytvořily autoritu, která se vyjadřuje k zásadním společenským otázkám.

MAUGHAM, W. Somerset
Barevný závoj. Praha : Prostor, 2017.

MAYLE, Peter
Mých 25 let v Provenci. Praha : Argo, 2019.

LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

KOŽÍŠEK, Josef
           Dětem : básničky a příběhy pro děti. Říčany : Sun, 2019.

ANDERSEN, Jan
          Vlček trosečníkem. Brno : CPress, 2019.

JURKOVÁ, Pavlína
          Viktor a záhadná teta Bobina. V Praze : Albatros, 2018.

KOMENSKÝ, Jan Amos
          Výbor z Komenského Orbis Pictus : svět v obrazech pro nejmenší : podle vydání z roku 1883. [Beroun] : Machart, 2017. 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 23 cm. Kartonové listy. Souběžný český a anglický text.

Vytvořeno: 14. 6. 2019
Poslední aktualizace: 3. 12. 2019 14:14