Městská knihovna zve k návštěvě

Typ: Informace a akce Městské knihovny
Novinkya nabízí nové tituly

MĚSTSKÁ  KNIHOVNA  ZVE  K NÁVŠTĚVĚ

A  NABÍZÍ  NOVÉ  TITULY V ŘÍJNU

NAUČNÁ  LITERATURA

KNIHOVNICTVÍ

PUCHNER, Martin
Svět ve slovech, aneb, O síle příběhů utvářet národy, historii a civilizaci. Brno : Host, 2018.

NÁBOŽENSTVÍ

BSTAN-'DZIN-RGYA-MTSHO, dalajlama XIV.
Kniha radosti : jak být trvale šťastný v dnešním proměnlivém světě. V Brně : Jota, 2017.

POLITIKA, VOJENSTVÍ, DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA

DRDA, Adam
Normalizované životy II : podle cyklu televizních dokumentů příběhy 20. století. V Praze : Albatros Media : Česká televize, 2018.

GRUNTOVÁ, Jitka
Smrt v týlu nepřítele. Praha : Naše vojsko, 2019. Osudy dvou sovětských výsadků vysazených na konci druhé světové války v oblasti Svitavska.

VÁCHA, Dalibor
Prokletá magistrála : Čechoslováci na Sibiři v roce 1919. Praha : Epocha : Pražská vydavatelská společnost, 2019.

VÁCHA, Slavomír
Jak se časy mění : vzpomínky na první světovou válku. Brno : Barrister & Principal, 2019.

VÝCHOVA, ŠKOLSTVÍ

JANOTOVÁ, Zuzana
Publikace s uvolněnými úlohami z mezinárodního šetření PIRLS 2016 : úlohy ze čtenářské gramotnosti pro 4. ročník / Zuzana Janotová, Denisa Tauberová, Hana Košťálová, Hana Podešvová, Eva Potužníková, Petra Nová. Praha : Česká školní inspekce, 2018.

EKOLOGIE

TLUSTÁ, Barbora
Bez obalu : jak žít zero waste
. Brno : Jota, 2019.

FYZIKA

GRYGAR, Jiří
Knihy a hvězdy. Plzeň : Cykloknihy, 2016.

DOMÁCÍ HOSPODÁŘSTVÍ

PĚT DOMÁCÍCH PROSTŘEDKŮ nahradí celou drogerii : zkuste to zvládnout sami! Brno : Kazda, 2018.

THÖMMES, Frank
Cviky a protahování při sedavém zaměstnání : první pomoc při bolesti zad : kdo více sedí, dříve umírá. Praha : Grada, 2018.

ŽIVOTOPISY

DOLEŽAL, Antonín
Paměti porodníka. Praha : Maxdorf, [2019]. Paměti jednoho z nejznámějších českých porodníků posledního půlstoletí jsou fascinujícím pohledem na vývoj české medicíny i české společnosti od 2. světové války až do současnosti.

PELO, Riikka
Náš všední život. Zlín : Kniha Zlin, 2017. Život Mariny Cvetajevové byl silně poznamenán dějinnými zvraty, turbulencemi v osobních vztazích a marnými sny o tom, že hrůzyplný svět doslova "vymknutý z kloubů" se vrátí do normálních kolejí. V románu se prolínají tři období (1923, 1939 a v závěru 1941), která sugestivně přibližují atmosféru neklidu a strachu, jež v těchto časech vzhledem ke stalinským represím i válečnému konfliktu ovládla nejen ruské území, ale rozšířila se i na celý evropský kontinent. Tento nelehký a tragický časový úsek vnímá intelektuální bytost básnířky s hlubokou rozpolceností, s rozdírající duší a pochopitelně i s předtuchou neblahého osudu. Příběh Riikky Palo je hlubokou i mrazivou studií o dvou ženách, do jejichž osudů brutálně zasáhly pokřivené společenské systémy a krutě se podepsaly i na jejich schopnostech vnímat lásku a milovat, a to i přesto, že se snažily zachovat si vždy co nejvíce lidskosti.

KRÁSNÁ LITERATURA

JUŠČÁK, Peter
A nezapomeň na labutě! Praha : Prostor, 2019. Román, odehrávající se převážně v polovině minulého století, líčí osudy žen z východoslovenské oblasti, které byly po skončení druhé světové války násilím a protiprávně odvlečeny do sibiřských nápravných táborů.

LAVRÍK, Silvester
Nedělní šachy s Tisem : historický román inspirovaný historickými událostmi a příběhy lidí, kteří je museli prožívat. Praha : Argo, 2019.

ŠTRÁFELDOVÁ, Milena
Svetr ze zbytků : povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu. Praha : Mladá fronta, 2018. Soubor povídek české autorky, která stejně jako ve svých románech i zde překvapuje originálním pohledem na české dějiny.

LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

SLABÝ, Jan
Kluci ze Skřivánku, aneb, Malá dětská kronika věnovaná všem klukům od 10 do 100 let. Pardubice : Renata Šoltová. Kniha Kluci ze Skřivánku je malá dětská kronika pravdivých příběhů, intenzivně prožitá kluky z pardubické čtvrti Skřivánek, během války a krátce po ní.

PIRODDI, Chiara
Má první knížka o hmyzu a zahradě. Praha : Dobrovský s.r.o., 2019. -- (Knihy Omega. Montessori : Svět úspěchů).

PIRODDI, Chiara
Narození vlaštovky. Praha : Dobrovský s.r.o., 2019. -- (Knihy Omega. Montessori: Svět úspěchů).

PIRODDI, Chiara
Zrození květiny. Praha : Dobrovský s.r.o., 2019. -- (Knihy Omega. Montessori: Svět úspěchů).

Vytvořeno: 14. 6. 2019
Poslední aktualizace: 1. 10. 2019 20:03