Pozvánka na prosincové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP

Pozvánka na záříjové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP 1v prosinci 2018 Vás zveme na několik zajímavých akcí.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea,

i na prosinec 2018 jsme připravili program.

V úterý 11. prosince zakončíme přednáškový cyklus 2018 přednáškou "Kalendářní obyčeje jako součást společenského života na Přeloučsku a jejich vývojové proměny".

Akce se koná v přednáškovém sále KICMP na Masarykově náměstí čp. 26. Přednáší etnografka Východočeského muzea v Pardubicích PhDr. Hana Vincenciová. Zde je anotace přednášky:
"Kalendářní obyčeje patří obecně k lidské kultuře. Nejen v minulosti, i dnes provázejí život lidí. Na konkrétních příkladech z regionu si připomeneme souvislosti a smysl tradičních zvykových projevů, které patří ke společenskému vyžití v průběhu kalendářního roku."

do 15.12. je ve výstavním sále KICMP na Masarykově náměstí otevřena výstava "Přelouč a Přeloučané v letech 1914-1918", která bude trvat až do prosince. Více informací viz tisková zpráva.

I nadále můžete samozřejmě navštívit stálou panelovou výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která je umístěná na chodbě mezi přednáškovým a výstavním sálem KICMP v čp. 26 na Masarykově náměstí.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučuji zakoupit vstupenky v předstihu.

Jste-li aktivní na sociální síti Facebook, můžete sledovat i nově založenou stránku muzea (https://www.facebook.com/muzeumprelouc/).

Děkujeme za Vaši přízeň.

S pozdravem,

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085