Pozvánka na květnové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP

Pozvánka na květnové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP 1v květnu 2018 Vás zveme na několik zajímavých akcí.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea,

v květnu 2018 Vás zveme na několik zajímavých akcí. Již jen do 26. května je ve výstavním sále KICMP otevřena fotografická výstava „Přelouč v 60. letech objektivem Wilfrieda Brudného“. Více informací k výstavě naleznete v přiložené tiskové zprávě a na plakátu. Výstava se bude jistě líbit nejen pamětníkům 60. let. Vstup je zdarma.

V sobotu 19. května se koná komentovaná procházka městem „Za slavnými přeloučskými rodáky a obyvateli (od středověku do počátku 20. století)“.

Procházka

Trasa vede kolem centra města Přelouče a čítá zhruba dvacet zastávek, na kterých si u rodných domů či míst spjatých s jejich pobytem představíme více jak dvacet zajímavých rodáků a obyvatel našeho města od pozdně středověkého teologa Tůmy Přeloučského až po herce Františka Filipovského. Délka prohlídky je zhruba dvě hodiny. Prohlídku vede Mgr.

Matěj Pešta. Sraz účastníků je v sobotu 19. května v 15:00 před budovu KICMP na Masarykově náměstí a vstup je zdarma.

I nadále můžete samozřejmě navštívit stálou panelovou výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která je umístěná na chodbě mezi přednáškovým a výstavním sálem KICMP v čp. 26 na Masarykově náměstí.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit a nejpozději do týdne si je vyzvednout, pokud možno však dříve, než v den konání přednášky). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučuji zakoupit vstupenky v předstihu.

Děkujeme za podporu.

S pozdravem,

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085