Pozvánka na červencové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP

Pozvánka na červencovéakce s muzejní tématikou pořádané KICMP 1v červenci 2018 Vás zveme na několik zajímavých akcí.

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea,

v červenci 2018 Vás zveme na dvě zajímavé výstavy. Od 1.6. je ve výstavním sále otevřena výstava plastikových modelů „Od živých obrazů k modelářství“. Výstava je tvořena z výrobků sběratelů či stavitelů z plastikové hmoty z regionu, celkem přispěli čtyři sběratelé (z Přelouče, Pardubic a Kostelce nad Orlicí). Více jak 50 modelů je rozmístěno v devíti vitrínách. Ke shlédnutí je řada zajímavých modelů a dioramat.

Jedná se o průřez plastikovým modelářstvím a hlavně modely a dioramata inspirované válečnými motivy od prusko-rakouské války (1866), přes prusko-francouzskou válku (1870-1871), první světovou válku (1914-1918), druhou světovou válku (1939-1945) až po válku ve Vietnamu (1955-1975).

Zajímavé jsou též figurky inspirované fantasy. Nechybí ani ukázky rozestavěných a nevybalených modelů a pracovních pomůcek. Návštěvník se na výstavě seznámí i se zajímavostmi spjatými s plastikovým modelářstvím. Více viz tisková zpráva a plakát v příloze.

I nadále můžete samozřejmě navštívit stálou panelovou výstavu „Přeloučský rodák František Filipovský“, která je umístěná na chodbě mezi přednáškovým a výstavním sálem KICMP v čp. 26 na Masarykově náměstí.

Závěrem důležité upozornění pro návštěvníky přednášek v přednáškovém sále KICMP. Podobně jako na ostatní akce pořádané KICMP je i na přednášky možnost zakoupit vstupenky předem v kanceláři KICMP (popřípadě si je zamluvit a nejpozději do týdne si je vyzvednout, pokud možno však dříve, než v den konání přednášky). Ukazuje se, že zájem o přednášky stoupá, pokud tedy chcete mít jistotu, že se na přednášku dostanete, doporučuji zakoupit vstupenky v předstihu.

Děkujeme za podporu.

S pozdravem,

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek,

Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč