Cyklus historických a etnografických přednášek 2019

Pozvánka na prosincové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP 1Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea,

v lednu 2019 se sice nebude konat žádná nová akce s muzejní tématikou, program zahájíme letos až v únoru, zveme Vás ale již na letošní přednáškový cyklus. Plakát na celý rok najdete v příloze. Čeká nás šest přednášek na různá regionální témata. Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

V Přelouči se již pátým rokem připravován Cyklus historických přednášek

V rámci obnovy městského muzea jsou v Přelouči kromě jiného pořádány i historické přednášky pod hlavičkou Kulturního a informačního centra města Přelouče. Cyklus je pořádán již od roku 2015 a zatím se konalo celkem 27 přednášek. Kromě správce muzejních sbírek přednáší také odborníci z různých institucí. Všechny přednášky jsou věnovány regionální historii a těší se celkem velkému zájmu veřejnosti. Pro rok 2019 jsme připravili již pátý ročník těchto přednášek.

Celkem se uskuteční šest pořadů. Témata jsou následující:

ÚT 26.2. 18:00 Alois Topič a další cestovatelé Přeloučska na přelomu 19. a 20. století

Mgr. Matěj Pešta (správce muzejních sbírek města Přelouče)

ÚT 26.3. 18:00 Labe na Přeloučsku v proměnách času

PhDr. Miroslav Tyč, Ph.D. (historik)

ÚT 23.4. 18:00 Moře, tundra i nerostná pokladnice. Vyprávění o geologické minulosti a nerostném bohatství okolí Přelouče

Ing. Jan Šura (geolog, Východočeské muzeum v Pardubicích)

ÚT 17.9. Tvrze a tvrziště na Přeloučsku ve středověku a novověku

Mgr. Matěj Pešta (správce muzejních sbírek města Přelouče)

ÚT 29.10. Pohanský věk a počátky křesťanství v pověstech Přeloučska

Mgr. Martin Štěpánek (pedagog a vlastivědný badatel)

ÚT 26.11. Malíř František Emler (1912-1992), rodák z Přelouče

PhDr. Michael Zachař (historik umění)

Přednášky se konají v přednáškovém sále KICMP na adrese Masarykovo náměstí 26 Přelouč a jednorázové vstupné činí 40 Kč.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Jste-li aktivní na sociální síti Facebook, můžete sledovat i nově založenou stránku muzea (https://www.facebook.com/muzeumprelouc/).

Kontakt na pořadatele přednášek:

Mgr. Matěj Pešta, správce muzejních sbírek, Kulturní a informační centrum města Přelouče Masarykovo náměstí 26, Přelouč

Mobil: +420 731 697 085

Pevná linka: +420 464 608 934

Soukromý mobil: +420 731 200 821 (v případně nedostupnosti prvního mobilního telefonu) muzeum@kicmp.cz

Vytvořeno: 4. 5. 2018
Poslední aktualizace: 2. 1. 2019 15:33