Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

Tvoření adventních věnců v RC Sluníčko.

Tvoření adventních věnců v RC Sluníčko

Milé maminky, RC Sluníčko vás srdečně zve na tradiční tvoření vlastních adventních věnců, které povede paní Vosáhlová. Vstupné 80 Kč.K dispozici bude: chvojí, vázací drát, zahradnické nůžky, kleště, tavné pistole, svíčky, bodce. - omezené množství.
S sebou si vezměte: 4 svíčky, případně i bodce, mašličky, dekorace na věnec dle vašeho vkusu. Kdo má, tak korpus, tavnou pistoli a kleště. K dispozici návštěvníkům bude i otevřená herna pro děti, které budou mít s sebou vlastní doprovod. V ceně vstupného je zahrnut i teplý nápoj. Vstupné 80 Kč + cena za spotřebovaný materiál. I pro úplné začátečnice! Zájemci prosím zapište se přes zprávu na fb nebo pokud chodíte na dopolední program, tak ve Sluníčku jsou seznamy. Akce bude ve výtvarce, hlídání dětí ze strany Sluníčka tentokrát není zajištěno, starší děti mohou pomáhat s výrobou ????. Těšíme se na vás. celý text

Zprávy a aktuality | 12. 11. 2018 | Autor:
Uctění památky 100. výroční první republiky v Přelouči

Uctění památky 100. výročí první republiky v Přelouči, 28.10. 2018

V sekci Média jsou ve FOTOGALERII uloženy fotografie z nedělní vzpomínkové akce, ve VIDEOKRONICE pak i videozáznam. celý text

Zprávy a aktuality | 30. 10. 2018 | Autor:
Pozvánka na záříjové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP 1

Pozvánka na listopadové akce s muzejní tématikou pořádané KICMP

v listopadu 2018 Vás zveme na několik zajímavých akcí. celý text

Zprávy a aktuality | 30. 10. 2018 | Autor:
Cena Grácií

Město Přelouč získalo Cenu Grácií.

Ve středu 17. října se ve Východočeském divadle v Pardubicích konal slavnostní galavečer Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ s názvem NOC GRÁCIÍ: Hvězdy, které pomáhají. „Tato akce byla věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovalinás,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je též 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky. Ocenění v podobě tří Grácií si ze slavnostního večera odnesli zástupci nominovaných organizací z komerční i neziskové sféry a též jednotlivci z řad významných osobností, rodičů, přátel školy a zaměstnanců. Jedna z hvězd uměleckých souborů školy SVÍTÁNÍ Míša Procházková získala například nový taneční vozík, na který přispělo hned několik štědrých dárců. Míša se divákům předvedla v choreografii Kráska a zvíře a ve velkolepém karnevalovém finále večera. Město Přelouč získalo Cenu Grácií v kategorii ocenění „Za finanční podporu“ společně s Obcí Zdechovice, Dobrovolným svazkem obcí Holicka, S & Ř Ch Kovo Chroustovice a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje. Město Přelouč přispělo Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ částkou 50 000 Kč na nákup nového autobusu. Cenu Grácií na slavnostním galavečeru za naše město převzala starostka Bc.Irena Burešová.
celý text

Zprávy a aktuality | 19. 10. 2018 | Autor:
Nové facebookové stránky

Nové facebookové stránky Muzejní činnost KICMP - Městské muzem v Přelouči.

Navštivte nové facebookové stránky Muzejní činnost KICMP - Městské muzeum v Přelouči

https://www.facebook.com/muzeumprelouc/
celý text

Zprávy a aktuality | 17. 10. 2018 | Autor:
DUF - divadlo Tři židle

Tak trochu jiné divadlo.

Pod záštitou Domova u fontány se v městském kině v Přelouči uskutečnilo originální divadelní představení Tři židle, jehož autoři se snažili divákům ukázat, jak se cítí člověk s Alzheimerovou chorobou. Zároveň zde ředitelka Domova u fontány Danuše Fomiczewová poděkovala svým zaměstnancům za to, že se Domovu podařilo v roce 2018 získat ocenění 5 hvězd v rámci certifikace Značka kvality. Na tuto událost a divadelní představení přijala pozvání celá řada významných hostů jako Jindřich Tauber, koordinátor politiky stárnutí za Pardubický kraj, Irena Burešová, starostka města Přelouč, Jozef Sabol, ředitel DSS Ametyst Tovarné, které je partnerským zařízením z Prešovského kraje, ale také například Miloslav Šefl, Business Unit Manager ve firmě HARTMANN - RICO a.s, která byla zároveň hlavním sponzorem celé akce. Mimo další přijal pozvání i člen Rady Pardubického kraje Pavel Šotola. Starostka našeho města Irena Burešová předávala certifikát Značky kvality vedoucí účtárně, paní Haně Čvandové. Ocenění paní Čvandová převzala především za to, jak spolu se svými kolegyněmi zajišťují správu osobních financí pro obyvatele Domova u fontány. Po oficiálním úvodu začalo divadelní představení v žánru převážně fyzického a objektového divadla Tři židle autorky Hany Strejčkové. Toto představení mapuje tři základní fáze demence Alzheimerova typu. Snaží se vystihnout detaily ze životů nemocných, a přitom používá neilustrativní divadelní prostředky. Ukazuje nemoc takovou, jaká opravdu je, a přitom nic doslova nevysvětluje. Díky netradičnímu divadelnímu přednesu si může divák snadněji uvědomit, či až procítit, jaké to je žít s Alzheimerem. Byť mohlo působit divadelní představení trochu smutně, diváci si odnesli určitě obrovský kulturní zážitek.
celý text

Zprávy a aktuality | 16. 10. 2018 | Autor:
Buňkov

Nákaza kaprů na Buňkově

Přečtěte si informace ohledně nákazy kaprů na Buňkově, které jsme obdrželi od Českého rybářského svazu, z. s., místní organizace v Přelouči. Celá situace je velmi nepříjemná. Dopis je přiložený v příloze této zprávy.


celý text

Zprávy a aktuality | 10. 10. 2018 | Autor:
#

Přelouč navštívili ragbisté z Nového Zélandu.

Včerejší den probíhal v Přelouči především ve znamení ragby. Náš přeloučský ragbyový tým hostil hráče ze sportovního klubu Leamington Rugby Sports Club Nový Zéland. Novozélandský tým absolvuje velké evropské turné, Přelouč byla vybrána jako jedno z několika měst, kde tento tým přátelská utkání odehrál. Ve 13 h přivítala jménem našeho města hráče z Nového Zélandu starostka Irena Burešová v zasedací místnosti Městského úřadu. Pro naše město to byla zatím návštěva z největší dálky. Paní starostka ragbistům prozradila něco málo z historie i současnosti našeho města, došlo i na téma historie a současnosti ragby v Přelouči. Hráči na oplátku pozvali paní starostku na odpolední přátelský zápas na naše ragbyové hřiště, které začínalo v 17 hodin. Na úvod předvedli Novozélanďané bojový maorský tanec HAKA, který zopakovali i na závěr zápasu. Ačkoliv si tým Přelouče přál, aby zápas hlavně proběhl bez vážnějšího zranění, bohužel jeden z hráčů to odnesl s natrženým stehenním svalem. Celkový výsledek byl velmi uspokojivý, i když Přelouč s Novým Zélandem prohrála 17:41. Kapitán přeloučského mužstva chválil po ukončení zápasu velice dobrou úroveň hry jak našeho týmu, tak i vysokou kvalitní hru soupeřů. Přes velmi silnou a tvrdou obranu soupeřů sehrála Přelouč výborný zápas. Při konečném vyhodnocování proběhla pochvala našeho mužstva ze strany Novozélanďanů. Porovnat mohli zápasy, které sehráli v Amsterodamu a Kralupech nad Vltavou a Přeloučský tým vyhodnotili z těchto tří mužstev jako nejlepší. Velkou pochvalu dostalo i přeloučské obecenstvo. Fanoušků a příznivců ragby se včera na hřišti sešlo opravdu hodně. Nejenom pro ragbisty, ale pro celé naše město to byla velice vzácná událost. V příloze zprávy naleznete i fotogalerii. celý text

Zprávy a aktuality | 4. 10. 2018 | Autor:
Nové chodníky v ul. Hradecká a Nádražní

Odstartoval projekt „Chodníky podél ulice Hradecká a Nádražní, Přelouč“

Nové chodníky budou spojnicí mezi vlakovým a autobusovým nádražím. Celá trasa je řešena bezbariérově a umožní osobám s omezenou schopností pohybu a orientace přístup k výpravní budově na autobusovém nádraží. Na přechodu pro chodce v ulici Hradecká a přes silnici II/333 směr Břehy se vybudují ochranné ostrůvky pro chodce. V ulici Hradecká směrem k podchodu pod tratí vznikne spolu s úpravou chodníku nová podélná a kolmá parkovací stání. V rámci stavby dojde i k vybudování nového veřejného osvětlení a nasvětlení třech přechodů pro chodce na autobusovém nádraží, na sil. II/333 a v ulici Hradecká. Celková cena dle smlouvy o dílo činí 7 430 770 Kč vč. DPH, přičemž více jak třetinu této částky činí schválená dotace. Práce by měly být dokončeny do konce tohoto roku.

celý text

Zprávy a aktuality | 3. 10. 2018 | Autor:

Upozornění - skupina ČEZ DISTRIBUCE a. s. informuje

ČEZ Distribuce, a. s. si dovoluje upozornit vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení distribuční soustavy provozované společností ČEZ Distribuce a. s. nebo na něž zasahuje ochranné pásmo, na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a. s., více v příloze. celý text

Zprávy a aktuality | 6. 9. 2018 | Autor:
Výzva na kotlíkové dotace

Informace o vyhlášení 4. výzvy na kotlíkové dotace v Pardubickém kraji

Pardubický kraj vyhlásil dne 5. 9. 2018 4. výzvu na kotlíkové dotace v Pardubickém kraji Úplné znění výzvy včetně příloh a pokynů k vyplnění žádosti je dostupné na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace. Termíny výzvy a předkládání žádostí: Datum vyhlášení výzvy: 5. září 2018. Datum zahájení příjmu žádostí: 9. října 2018 (pouze elektronicky)
Datum ukončení příjmu žádostí: 10. prosince 2018 ve 12 hod.
V závislosti na objemu přijatých a zaregistrovaných žádostí může být vzhledem k alokaci výzvy
lhůta ukončení příjmu žádostí zkrácena. Informace o této skutečnosti bude s dostatečným
předstihem oznámena.
Kontaktní osoby:
Ing. Milan Bodeček, tel.: 466 026 643, e-mail: milan.bodecek@pardubickykraj.cz
Ing. Eva Izáková, tel.: 466 026 325, e-mail: eva.izakova@pardubickykraj.cz
Ing. Jana Nováková, tel.: 466 026 489, e-mail: jana.novakova@pardubickykraj.cz
Ing. Ivana Musilová, tel.: 466 026 340, e-mail: ivana.musilova@pardubickykraj.cz
Bc. Helena Kápičková, tel.: 466 026 409, e-mail: helena.kapickova@pardubickykraj.cz
Mgr. Jiří Kyral, tel.: 466 026 343, e-mail: jiri.kyral@pardubickykraj.cz.

Pokud by bylo třeba poradit při vyplnění formuláře, lze se obrátit na Ing. Ladu Kubínovou, Městský úřad Přelouč, Odbor správy majetku. celý text

Zprávy a aktuality | 6. 9. 2018 | Autor:
DOD

Den otevřených dveří na Vědecko-technickém kroužku pro mladé vědátory.

Ve středu 5. 9. 2018 proběhl Den otevřených dveří na Vědecko-technickém kroužku pro mladé vědátory pod záštitou spolku Energie jinak z.s. V letošním roce se kroužek přesouvá do nových prostor Gymnázia a SOU Přelouč pod jídelnou. Partnery tohoto kroužku jsou společnosti SUMO a Elektárna Chvaletice. Děti se zde naučí manuální zručnosti, základy elektrotechniky, pracují s Legem, programovacím robotem atd. Pozvání přijala a na malé vědátory se přišla podívat také starostka města Bc. Irena Burešová. celý text

Zprávy a aktuality | 6. 9. 2018 | Autor:

2. ročník fotbalového turnaje minipřípravek O pohár starostky města má již vítěze.

Ve středu 5. 9. 2018 od 16 hodin probíhal na přeloučském sportovním stadionu 2. ročník fotbalového turnaje minipřípravek O pohár starostky města. Celkem se utkalo 6 mužstev. Pohár si odvezli hráči z Újezdu. Celkové pořadí:
1. Sokol Újezd
2. FK Baník Chvaletice
3. SK Lázně Bohdaneč
4. FK Přelouč
5. ŽSK Třemošnice
6. TJ Slavoj Choltice

O 4.místě rozhodlo skóre a zároveň 3 celky bojovaly o první místo a nakonec měly stejně bodů a též rozhodovalo skóre. Nejlepším hráčem byl trenéry všech mužstev vybrán Radek Peterka z Lázní Bohdaneč a nejlepším brankářem Pavel Eisner též z Lázní Bohdaneč.
Nejlepší střelec byl Petr Zima z Újezdu ze 14 brankami. Dík a gratulace patří všem hráčům, trenérům i organizátorům. Fotografie naleznete v příloze.

celý text

Zprávy a aktuality | 6. 9. 2018 | Autor:
Návrh č. 1

Tři nové návrhy dostavby lokality Na Hodinářce

Prohlédněte si tři nové návrhy dostavby lokality Na Hodinářce, o kterých bude rozhodovat Zastupitelstvo města. celý text

Zprávy a aktuality | 5. 9. 2018 | Autor:
#

MŠ Kladenská ulice přivítala nové i stávající děti.

Slavnostní zahájení školního roku proběhlo také v MŠ Přelouč Kladenská ulice. Nové i stávající děti přivítala také MŠ v Kladenské ulici, i v letošním roce se otevřelo 9 tříd. Provoz i personální obsazení zůstávají stejné jako v loňském roce, zbývá několik málo neobsazených míst, nicméně se stále ještě hlásí zájemci o umístění dítěte do školky. Adaptace nových dětí probíhala již celý minulý týden, slzičky se objevily jenom výjimečně. Všem dětem v obou přeloučských mateřských školách přejeme hezký školní rok 2018/2019.
celý text

Zprávy a aktuality | 3. 9. 2018 | Autor:
#

První školní den v Přelouči.

Pro spoustu dětí dnes začínají po dvou měsících prázdnin školní povinnosti. Někdo se do školy těší někdo by raději bral ještě prázdniny. V obou základních školách dnes do školních lavic 1. tříd usedlo celkem 120 dětí. Prvňáčky přívítali na obou školách ředitelky škol Mgr. Hana Konvalinková a Mgr. Magda Pacáková, dále zástupkyně vedení škol a za Město Přelouč starostka Bc. Irena Burešová a místostarosta Ing. Ivan Moravec, za Školský odbor pak Alena Hanušová. Přejeme nejenom prvňáčkům, ale všem přeloučským žákům a také kantorům dobrý a úspěšný nový školní rok 2018/2019. celý text

Zprávy a aktuality | 3. 9. 2018 | Autor:
Slavnostní otevření MŠ Za Fontánou

Slavnostní otevření nového pavilonu MŠ Za Fontánou Přelouč.

Poslední den prázdnin byl slavnostně otevřen nový pavilon MŠ Za Fontánou v našem městě. V 10 h starostka města Bc. Irena Burešová přivítala nejenom zástupce firem a institucí, které se na tomto velkém projektu podíleli, dále hlavního architekta a autora projektu Ing. Arch. Pavla Maléře, CSc., ale hlavně také širokou veřejnost, která se přišla na nové prostory podívat. Dnes jsou pro všechny zpřístupněny prostory do 17 h. V pondělí pak již mateřská škola přivítá nové i stávající děti. Díky tomuto projektu mohlo naše město pro nový školní rok umístit všechny děti, které chtěli rodiče do mateřské školy zapsat. celý text

Zprávy a aktuality | 31. 8. 2018 | Autor:
Sluníčko

Program Rodinného centra Sluníčko Přelouč pro školní rok 2018/2019

Prohlédněte si program Rodinného centra Sluníčko Přelouč pro nový školní rok 2018/2019. celý text

Zprávy a aktuality | 29. 8. 2018 | Autor:
TJ SOKOL Přelouč - nabídka cvičení pro školní rok 2018/2019 1

TJ SOKOL Přelouč - nabídka cvičení pro školní rok 2018/2019

Prohlédněte si nabídku cvičení TJ SOKOL Přelouč pro nový školní rok 2018/2019. celý text

Zprávy a aktuality | 28. 8. 2018 | Autor:

Nabídka kroužků Mykabo Přelouč

Společnost Mykabo Přelouč připravila pro nový školní rok několik kroužků. Podrobnosti naleznete na www.mykabo.cz celý text

Zprávy a aktuality | 28. 8. 2018 | Autor:

Nabídka kroužků DDM Přelouč pro školní rok 2018/2019

Prohlédněte si nabídku kroužků DDM Přelouč pro školní rok 2018/2019. Celý přehled v příloze této zprávy nebo na www.ddmprelouc.cz celý text

Zprávy a aktuality | 28. 8. 2018 | Autor:
Cyklostezka Lhota - Přelouč

Cyklostezka Lhota - Přelouč se začíná rýsovat.

Cyklostezka Lhota - Přelouč se začíná rýsovat. Stavební práce již odstartovaly. Dle dohody se zhotovitelem by měl projekt trvat 15 týdnů. Cyklostezka je projektována pro smíšený provoz cyklistů a chodců o šíři 3 m s asfaltovým povrchem. Z důvodu zvýšení bezpečnosti bude po celé délce cca 1,3 km osvětlená. Předpokládá se, že ji budou využívat i in line bruslaři. Koncem listopadu bychom se tedy již mohli na nové cyklostezce svést.
celý text

Zprávy a aktuality | 21. 8. 2018 | Autor:
V Přelouči se podepsalo Přeloučské memorandum na podporu splavnění Labe do Pardubic. 1

V Přelouči se podepsalo Přeloučské memorandum na podporu splavnění Labe do Pardubic.

Ve čtvrtek 16. srpna 2018 se v zasedací místnosti Městského úřadu uskutečnilo z iniciativy společnosti Vodní cesty, a. s. a jejího předsedy představenstva Jana Skalického setkání, jehož cílem bylo znovu otevřít téma splavnění Labe do Pardubic a posunout realizace výstavby plavebního stupně Přelouč II. Za Výstupem z tohoto jednání bylo tzv. Přeloučské memorandum, které přítomní podepsali a zpečetili tak svůj souhlas a podporu při dalších krocích v rámci realizace tohoto velkého projektu. Z přítomných, kteří se k memorandu připojili jmenujme ředitele Ředitelství vodních cest ČR Lubomíra Fojtů, generálního ředitele Povodí Labe Mariána Šebestu, přítomni byli tři náměstci hejtmana odpovědní za dopravu z Pardubického, Hradeckého a Středočeského kraje, z parlamentu podporu vyjádřil senátor Petr Šilar, dále poslankyně Květa Matušovská a další. Za Přelouč se setkání zúčastnila starostka města Irena Burešová. Všichni se zároveň seznámili s Přeloučským desaterem neboli akčním plánem pro splavnění Labe do Pardubic (naleznete v příloze této zprávy). celý text

Zprávy a aktuality | 20. 8. 2018 | Autor:

Zpráva společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice a. s. pro nás všechny.

Na žádost společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice a.s. zveřejňujeme tuto zprávu a prosíme všechny občany , organizace a spolky v našem městě o pozornost. Celou zprávu naleznete v příloze. celý text

Zprávy a aktuality | 14. 8. 2018 | Autor:
Elektronické občanky 1

Elektronické občanky

Od 1. července 2018 se zavádí nové elektronické občanské průkazy, zvané eObčanky. Budou sloužit občanům nejen ke komunikaci se státními úřady, ale především pro vyřizování spousty formalit, které by jinak zahrnovaly osobní - a často velmi zdlouhavou - návštěvu konkrétních úřadů. Díky tomu si bude moci každý z nás snadno a z pohodlí domova vyřídit rozličná potvrzení a výpisy typu potvrzení o bezdlužnosti, výpis z trestního rejstříku či třeba potvrzení o pracovní neschopnosti. celý text

Zprávy a aktuality | 4. 7. 2018 | Autor:
Upozornění pro občany - MěÚ Přelouč 1

Upozornění pro občany - MěÚ Přelouč

MěÚ Přelouč upozorňuje občany, aby ve vlastním zájmu nevhazovali dokumenty s osobními údaji do odpadkových košů umístěných v prostorách úřadu. celý text

Zprávy a aktuality | 20. 6. 2018 | Autor:
Cesty do místa trvalého bydliště pro nový řidičský průkaz jsou minulostí 1

Cesty do místa trvalého bydliště pro nový řidičský průkaz jsou minulostí

Pokud jsme si něco přáli ve vztahu k řidičskému průkazu, tak mít možnost vyřídit si ho na libovolném úřadě obce s rozšířenou působností. Od 1. července 2018 se toto přání stává skutečností. Nadále platí, že výměna dokladu, jemuž končí platnost, je zdarma a nově nemusíte pro řidičák chodit už ani s fotkou. Řekneme si ale i o dalších novinkách, které nový způsob vydávání řidičských průkazů přináší. celý text

Zprávy a aktuality | 20. 6. 2018 | Autor:

Lidská hloupost nezná mezí.

V našem městě bohužel před několika dny došlo k hodně nešťastnému incidentu, díky kterému přišla o život mláďata čápa bílého, který hnízdil na komíně u hřiště. Je velice smutné, že člověk je takových činů schopen. Celý případ řeší kompetentní orgány a viník bude potrestán. Prosím, nepíšeme tuto informaci jako senzaci, ale jako velice smutnou zprávu a prosbu, chovejme se všichni co nejvíce lidsky. Lidskost a slušnost je dobrým základem pro kvalitní společnost a soužití nejenom v našem městě. celý text

Zprávy a aktuality | 11. 6. 2018 | Autor:
Včasné vyřízení cestovních dokladů před letní sezónou 1

Změny ve vydávání cestovních dokladů a občanských průkazů

Plánujete letní dovolenou v zahraničí a nemáte platný cestovní pas nebo vám končí platnost občanského průkazu? celý text

Zprávy a aktuality | 5. 6. 2018 | Autor:
Perníková popelnice

1. místo pro Město Přelouč ve zpětném odběru drobného elektrozařízení.

Město Přelouč již podruhé vyhrálo v soutěži obcí „O Perníkovou popelnici 2017“ ve zpětném odběru drobného elektrozařízení v kategorii obcí Pardubického kraje nad 5 000 obyvatel vyhlášenou společností ASEKOL.
Starostka města Irena Burešová převzala na pardubickém krajském úřadě symbolickou perníkovou popelnici a šek v hodnotě 20 000 Kč, které budou použity na realizaci dalších projektů v rámci sběru odpadů v našem městě.
Děkujeme všem občanům, kteří třídí odpad, šetří životní prostředí a šetří tak i celkové náklady našeho města na provoz systému nakládání s komunálním odpadem.
celý text

Zprávy a aktuality | 31. 5. 2018 | Autor: MG
první předchozí
ze 2
poslední