Město Přelouč – snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení

Logo EFEKTČíslo dotace: 122D221008322

Ministerstvo průmyslu a obchodu Logo EFEKT

Číslo dotace: 122D221008322

Název projektu: Město Přelouč – snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení

Termín fyzického ukončení realizace akce: září 2018

Tento projekt řeší výměnu svítidel veřejného osvětlení na vybraných komunikacích, např. ul. Hradecká, ul. Pražská, ul. Pardubická, ul. Jaselská, ul. K. Čapka a další.

V rámci snížení energetické náročnosti bude provedena výměna stávajících výbojkových svítidel. Nová svítidla budou osazena převážně na stávajících stožárech, kabeláž mezi jednotlivými světlenými body zůstane rovněž stávající. Ve stožárech bude provedena údržba stožárovýchvýzbrojí a výměna vnitřních kabelů mezi svítidlem a stožárovou svorkovnicí.

Nově navrhovaná svítidla s LED světelným zdrojem budou vybavena různými optikami pro rozptyl světla, barvou světla, stupněm krytí IP66 a také moduly zajišťujícími dodatečné úspory elektrické energie a provozních nákladů. Součástí svítidel tak bude autonomní stmívání v nočních hodinách, funkce udržování konstantního světelného toku po celou dobu životnosti svítidla a obousměrná komunikace mezi svítidly a online dispečinkem pomocí GPRS modulů se SIM kartami. Každé svítidlo bude dále vybaveno GPS modulem, díky kterému bude možné sledovat umístění v mapových podkladech na dispečinku, což zjednoduší práci a obsluhu soustavy VO.

Projekt je spolufinancován Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci Státního programu na podporu úspor energie pro rok 2018 – Program EFEKT, aktivita 1A – Opatření ke snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení.

Město Přelouč obdrželo na tento projekt dotaci ve výši Kč 1 453 900,-. Zhotovitel Mopos Communications, a. s., který zvítězil ve veřejné zakázce s nabídkovou cenou Kč 2 369 190,17 bez DPH, by měl zahájit práce v měsíci červenci 2018.

Vytvořeno: 4. 6. 2018
Poslední aktualizace: 4. 6. 2018 07:17