Městská knihovna zve k návštěvě

Typ: Nabídka knižních titulů | Informace a akce Městské knihovny
Nové knihya nabízí nové knižní tituly

MĚSTSKÁ KNIHOVNA PŘELOUČ

NABÍZÍ NOVÉ TITULY

a zve k návštěvě v červenci a srpnu 2018

NAUČNÁ LITERATURA

POČÍTAČE

BOSTROM, Nick
Superinteligence : až budou stroje chytřejší než lidé. Praha : Prostor, 2017.

VOJENSTVÍ

BROŽ, Jindřich
Bojiště středních Čech : velké bitvy a významná historická střetnutí ve středních Čechách. Velké Přílepy : Olympia, 2018.

JUNEK, Václav
Protektoři : čtyři portréty z let 1939-1945. Velké Přílepy : Olympia, 2015.

RICHTER, Karel
Posledních 100 dnů : pozoruhodné události konce druhé světové války v Evropě.  Praha : Epocha, 2018.

PŘÍRODNÍ VĚDY

CREASE, Robert P.
Kvantový moment : jak nás Planck, Bohr, Einstein a Heisenberg naučili milovat neurčitost. Praha : Argo : a Dokořán, 2018.

RADINGER, Elli H.
Moudrost vlků : jak myslí, jak vnímají a pečují o sebě. Praha : Mladá fronta, 2018.

WOHLLEBEN, Peter
Zvířata a rostliny v lese : průvodce lesním ekosystémem : přes 250 druhů zvířat a rostlin. Praha : Knižní klub, 2017.

CESTOPISY

FORRESTER, Rosemary
Tara : teriérka, která obeplula svět. Praha : Mladá fronta, 2018.

JAZAIRIOVÁ, Pavla
Příběhy z Mexika. V Praze : Radioservis, 2018.

ŠPITÁLNÍKOVÁ, Nina
Mezi dvěma Kimy : na studiích v KLDR. Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2017.

ŽIVOTOPISY

ČVANČARA, Jaroslav
Pravomil Raichl : život na hranici smrti. Praha : Ústav pro studium totalitních režimů : Toužimský & Moravec, 2017.

VALENA, Tomáš
O Plečnikovi : příspěvky ke studiu, interpretaci a popularizaci jeho díla. Hradec Králové : Pravý úhel ; Praha : Národní památkový ústav, 2016.

Deník AGEIWA, Veronika
japonské manželky. Praha : Motto, 2018.

ALEKSIJEVIČ, Svjatlana Aljaksandrauna
Válka nemá ženskou tvář. Příbram : Pistorius & Olšanská, 2018.

BACON, Yehuda
Dokud žijeme, musíme se rozhodovat : život po Osvětimi. Praha : Mladá fronta, 2017.

KRÁSNÁ LITERATURA

KLIMEČKOVÁ, Jana
Slib svatojánské noci. Brno : MOBA, 2018.

MLYNÁŘOVÁ, Marcela
Samorostka. Praha : Brána, 2018.

VIEWEGH, Michal
Muž a žena. Praha : Ikar, 2018.

BACKMAN, Fredrik
A každé ráno je cesta domů delší a delší. Brno : Host, 2018.

COLOMBANI, Laetitia
Cop. Praha : Odeon, 2018. (Světová knihovna ; svazek 208).
Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři osudy: Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě - Italka, jež zdědí rodinnou firmu - Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Všechny tři spojuje touha po důstojném životě. Nikdy se spolu nesetkají, nevědí o sobě; a přesto se mezi nimi vytvoří intimní pouto - symbolické pouto vzpoury proti nepřízni osudu.

GROSSMAN, David
Přijde kůň do baru. Praha : Mladá fronta, 2018. Román získal v roce 2017 prestižní Mezinárodní Man Bookerovu cenu.

HEMSTREET, Patrick
Božská vlna. Praha : Triton, 2018.
První díl stejnojmenné nápadité a vzrušující sci-fi série od zajímavého autora - neurofyzika a vynálezce - důmyslně propojuje spiritualitu a vědu.

LUCAS, Charlotte
Tvůj perfektní rok. Praha : Ikar, 2018.
Paralelní, časově posunuté příběhy Jonathana, rozvedeného čtyřicátníka unaveného životem, a činorodé optimistické Hannah, které svede dohromady diář s nadpisem Tvůj perfektní rok, popsaný nejrůznějšími radami, pokyny a citáty, jimiž se začnou nezávisle na sobě řídit.

MATTHEWS, Jason
Rudá volavka. Praha : Knižní klub, 2018.

SCHIRACH, Ferdinand von
Případ Collini. Brno : Host, 2018.
Autor vypráví víc než jen napínavý kriminální příběh - zajímá ho právo oběti na odplatu a také to, jak se německé soudnictví vypořádalo s nacistickou minulostí.

LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

DOBEŠOVÁ, Vlaďka
Cák a Flíček. Kniha první, Jak přišli na svět. Stěžery : Vladimíra Dobešová - Victoria Art Production, 2016.

DOBEŠOVÁ, Vlaďka,
Cák a Flíček. Kniha druhá, Máme miminko. Stěžery : Vladimíra Dobešová - Victoria Art Production, 2017.

FISCHEROVÁ, Daniela
Ochechule s ukulele. Praha : Meander, 2018. Poezie pro děti.

NAGARAJA, Dharmachari
Buddhovy pohádky na dobrou noc : příběhy lásky a moudrosti, které okouzlí, inspirují a obohatí vás i vaše děti. Praha : Synergie, 2010.

MARIANI, Federico
Atlas sportu. Praha : Dobrovský s.r.o., 2018.

VANĚČEK, Michal
Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi. Praha : Bambook, 2017.

Vytvořeno: 2. 9. 2016
Poslední aktualizace: 3. 7. 2018 13:00