Městská knihovna zve k návštěvě

Typ: Nabídka knižních titulů | Informace a akce Městské knihovny
Nové knihya nabízí nové knižní tituly

MĚSTSKÁ KNIHOVNA PŘELOUČ

NABÍZÍ NOVÉ TITULY

a zve k návštěvě v lednu 2019

NAUČNÁ LITERATURA

VŠEOBECNOSTI

MAREK, Miroslav
Česká kniha rekordů. Pelhřimov : Agentura Dobrý den, 2018.

VAŠÍČEK, Arnošt
Stopy neznáma. Ostrava : Mystery Film, 2018.

POLITIKA, VOJENSTVÍ

SZÁNTÓ, Jakub
Za oponou války : zpravodajem nejen na Blízkém východě. Praha : Argo, 2018.

JUNEK, Václav
Hitlerova hora. Velké Přílepy : Olympia, 2018.

FYZIKA

PICKOVER, Clifford A.
Kniha o fyzice : od velkého třesku ke kvantovému znovuzrození: 250 milníků v dějinách fyziky. Praha : Argo : Dokořán, 2015.

LÉKAŘSTVÍ

VERMA, Vinod
Ájurvédská lékárna : jednoduché domácí prostředky na drobné zdravotní obtíže. Praha : Dobrovský, 2018.

FIALA, Pavel
Mistr opratí Jiří Kocman, aneb, Kterak kočí z Koles se čtyřspřežím starokladrubských běloušů až do Windsoru dojel, s královnou Alžbětou II. povečeřel, přičemž předtím dvakráte Taxisův příkop ve Velké pardubické steeplechase v sedle překonal a potom princeznu ke sluji draka vezl a další vzpomínky a příběhy. V Kladrubech nad Labem : Lenka Gotthardová, 2017.

UMĚNÍ

Příběhy věcí : 100 artefaktů za posledních 100 let. V Praze : Labyrint, 2017. Publikace vypráví příběhy sta artefaktů, které se váží ke kulturním dějinám naší země v posledním století (1918-2018). Vizuální materiál doprovází krátké eseje, v nichž se střídá odborný přístup historiků či antropologů s osobním přístupem pamětníků.

KRÁSNÁ LITERATURA

BERGMAN, Ingmar
Hodina vlků. Praha : Kniha Zlin, 2018.

BOČEK, Evžen
Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka. Brno : Druhé město, 2018.

FIŠAR, Jiří
Pod Annapurnou svítá modře : kniha o cestě, horách a lidech. V Brně : Jota, 2018. Cestopisný příběh o cestě do Nepálu.

GAUTAM, Michaela
Mé nepálské lásky : příběh české holky, která na mateřské vybudovala milionovou firmu a dětský domov. [Praha] : Michaela Gautam, 2018.

MARBOE, Marcella
Mami, zabila jsem..., aneb, Příliš mnoho lásky : (naše absurdní realita) Marcella Marboe. Vendryně : Beskydy, 2018.

MILLARD, Will
Stařec a řeka. Praha : Beta nakladatelství, 2018. Autobiografický román anglického autora o jeho rybářské cestě napříč Velkou Británií, při níž hledal nejen největší úlovek, ale především sebe sama a cestu zpět ke své rodině.

LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

HERRMANN, Eve
Úklid. Praha : Svojtka & Co., 2017. Moje malé příběhy Montessori.

HERRMANN, Eve
Zraněný ptáček. Praha : Svojtka & Co., 2017. Moje malé příběhy Montessori.

HERRMANN, Eve
Procházka. Praha : Svojtka & Co., 2017. Moje malé příběhy Montessori.

NOSOV, Igor' Petrovič
Neználkův ostrov. Praha : Knižní klub, 2016.

QUIS, Josef
Detektiv Koumes. Zimní případ. Praha : Brána, 2017.

Vytvořeno: 2. 9. 2016
Poslední aktualizace: 11. 1. 2019 15:00