Výpis událostí

Výpis některých událostí

Odložený pes

Na městskou policii zavolal muž a oznámil, že se k němu u vlakového nádraží připojil cizí pes a došel s ním přes celé město až před jeho dům. Když strážníci dorazili na místo, čekali na ně před domem dva muži se psem, kterého měli na vodítku. Strážníkům se "pohádka" o zatoulaném psu vůbec nelíbila, provedli tedy v okolí šetření a zjistili, že pes patří oznamovateli. Později se dokonce ukázalo, že předešlý den tento pes pokousal ženu. Na základě zjištěných informací strážníci vyzvali majitele, aby neprodleně nechal vyšetřit psa pro vyloučení podezření z onemocnění vzteklinou, což mu ukládá veterinární zákon.

Majitel navíc bude předvolán ke správnímu orgánu, aby se prošetřilo podezření z přestupku opuštění zvířete.

Kachny na autobusovém nádraží

Ráno na Nový rok zaznamenaly kamery hejno domácích kachen v prostoru autobusového nádraží. Zřejmě se vydaly na novoroční výlet, ale marně. Žádný autobus nepřijel :-)

Šetřením byl zjištěn majitel, který si zatoulané vodní ptactvo zahnal domů. Jelikož se jednalo teprve o první přestupek, strážníci vyřešili událost napomenutím.

Agresor s nožem

Městská policie přijala oznámení o muži, který ohrožuje nožem zaměstnance firmy Kiekert. Na místo oznámení vyjela hlídka. Před vrátnicí stála skupinka lidí, mezi kterými byl i muž, ostatními označený za agresora. Hlídka dotyčného muže vyzvala aby se podrobil osobní prohlídce. Nůž, který měl v kapse bundy, mu strážníci odejmuli a následně byl pachatel předán hlídce PČR.

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda na křižovatce u Penny marketu vyřadila na delší období světelnou signalizaci. Řidiče přemohl mikrospánek a tato chvilka stačila k tomu, aby sjel ze silnice a zastavil se až o semafor. Naštěstí se mu nic vážného nestalo. Doufám, že ve chvíli kdy čtete tyto řádky je signalizace již plně funkční a provoz opět plynulý.

Datum vložení: 21. 1. 2018 21:55
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2021 10:37