Výpis událostí

Typ: Městská policie informuje
Výpis událostí 1Výpis událostí

Recidivista odcizil řasenku

V obchodě s drogistickým zbožím odcizil mladík řasenku a poté utekl. Na základě popisu, který předala prodavačka přivolané hlídce MP, byl na kamerovém záznamu dohledán pachatel. Jak se později ukázalo, jednalo se o mladíka s bohatou kriminální minulostí, a proto celou záležitost převzala k dořešení policie ČR.  Co mladíka vedlo k tomu, že odcizil řasenku, se však už nedozvíme.

Otevření bytu

Strážníci společně s hasiči byli nuceni otevřít byt, jelikož pojali důvodné podezření, že jeho uživatelka je ohrožena na zdraví. Bohužel tato domněnka se potvrdila, a proto na místo byla přivolána posádka ZZS, která poskytla potřebnou první pomoc a paní odvezla do nemocnice.

Nalezené mládě výra velkého

Strážníci přijali od občana mládě sovy, které nalezl v lese u Mělických písníků. Mládě umístili do klece a oznámili nález pracovníkům záchranné stanice Pasíčka. Ti si ještě ten týž den pro ptáče přijeli, a převzali ho do své odborné péče.

Jak radí odborníci, ne vždy je však potřeba „opuštěné“, ptáče zachraňovat. Ve většině případů stačí mládě opatrně přemístit na vyvýšené místo, větev a nechat ho tam.

Nová dopravní značka u Mělických písníků

Dovolujeme si upozornit na nové dopravní značení na silnici mezi obcí Mělice a Živanice. Vzhledem k tomu, že v tomto prostoru v minulosti v době letních měsíců často docházelo ke špatné průjezdnosti, byly zde umístěny dopravní značky IZ 8a Zóna s dopravním omezením a IZ 8b Konec zóny s dopravním omezením. Značka IZ 8a označuje oblast, kde platí výstraha, zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající z příslušných vyobrazení značek, pokud místní úpravou provozu na pozemních komunikacích uvnitř oblasti není stanoveno jinak. Značka IZ 8b označuje konec této zóny.

zóna zákazu zastaveníTato konkrétní značka řidiče zjednodušeně řečeno upozorňuje na oblast, kde je zakázáno zastavit a stát.

za městskou policii

Leoš Slavík, DiS., velitel MP Přelouč