Výpis některých událostí

mp

Výpis některých událostí

Ukradený nanuk

Když dostanu chuť na nějakou sladkost vezmu si ji v obchodě, za takovou drobnost nebudu přeci platit. Toto si asi řekl muž a odcizil v OD Penny nanuk. Přivolaná hlídka Městské policie chtěla s mužem tento prohřešek vyřešit na místě. Ten ovšem s výší udělené pokuty nesouhlasil. Navrhovaný trest se mu zdál příliš vysoký „Vždyť přeci odcizil jenom Nanuk“ zněl jeho argument.

Proto bude celá událost i s pořízenou videodokumentací předána k dořešení správnímu orgánu.

„Odložil“ odpad mimo sběrné nádoby

Strážníci přijali oznámení, že před místní učiliště někdo odložil krabice s odpadem. Hlídka MP vyjela na místo. Zde se nacházel původce odpadu, který strážníkům řekl, že mu odpad nechtěli vzít ve sběrném dvoře, tak ho na jejich radu vyvezl k nejbližším kontejnerům. Obsluha sběrného dvora toto tvrzení odmítla a strážníkům sdělila, že muž nechtěl zaplatit za suť, která byla součástí odpadu. Pak odjel. Celá událost byla následně dořešena pokutou.

Chtěl bych na tomto místě upozornit všechny občany, že do kontejnerů na tříděný odpad patří jen to, k čemu jsou určeny. Pokud chcete vědět více, podívejte se třeba na tyto stránky: https://www.jaktridit.cz/

Jsou-li kontejnery naplněné, neměli byste odpad odkládat vedle. Hrozí, že ho svozová firma neodveze a vám hrozí pokuta. Většina občanů odváží odpad autem, tak si myslím, že není takový problém odpad převést na jiné sběrné místo. A proč jsou kontejnery často plné? Není to tím, že se málo vyváží, ale tím, že si málo kdo dá tu práci, aby sešlápl plastové lahve, rozložil krabici. Pokud by tak ale činili všichni, trvalo by o mnoho déle, než se kontejner zaplní. Asi nikomu z nás se nelíbí, pokud je kolem kontejnerů nepořádek, tak vás prosím, až příště pojedete s tříděným odpadem, uložte ho tam, kam patří a šetřete místo v kontejneru.

odpad odpad

Partnerská hádka na ulici

V nočních hodinách si službu konající dozorčí MP Přelouč všiml na kamerovém systému dvou postav na chodníku před poštou. Ze záběrů bylo patrné, že jde o hádku. Proto na místo vyslal hlídku. Strážníci přijeli na místo určení a nestačili se divit.  Slovní urážky byly takového charakteru, že je zde ani nemohu zmínit. Snad jediná publikovatelná věta, která vyšla z úst „dámy“ zněla: „On je horší než korona virus“. Situaci se podařilo uklidnit až po delší době za pomoci hlídky policie. Nakonec muž odjel domů přivolaným taxíkem a žena odešla. Událost bude mít samozřejmě dohru u přestupkové komise.

hádka

Vybíjel si zlost na odpadkovém koši

Mladý muž se rozhodl, že svoji agresi vybije na odpadkovém koši. Přivolaní strážníci na místě události zjistili, že odpadkový koš „útoku“ podlehl. Naštěstí pro pachatele nepřevýšila vzniklá škoda hranici 5000 Kč. Proto byla událost postoupena k dořešení správnímu orgánu. Pokud by škoda přesáhla uvedenou hranici, jednalo by se už o podezření z trestného činu, což by pro pachatele bylo samozřejmě spojeno s vážnějšími následky.

koškoš2

Alkohol za volantem

Hlídka MP zastavila v nočních hodinách řidiče, který z nepochopitelných důvodů dal přednost vozidlu strážníků i když byl na hlavní silnici. Jak se následně ukázalo, řidič byl pod vlivem alkoholu. Přivolaná hlídka policie zakázala řidiči další jízdu a celou věc si přebrala k dořešení. Mladému muži ale zákaz nezabránil v další jízdě. Protože byl ale pod dohledem kamerového systému, byl strážníky znovu zastaven a předán hlídce PČR.

alk

Datum vložení: 3. 6. 2020 10:51