Výběr událostí

Výběr událostí

Objednal si telefon, přišla mu sklenička

Muže z Ostravska zaujal inzerát na internetových stránkách Bazoš o prodeji mobilního telefonu.  Zboží zakoupil a nechal si ho poslat poštou. Jaké bylo překvapení, když v balíku nenalezl telefon, ale sklenici.

Vedoucí zdejší poštovní pobočky požádala městskou polici o případnou identifikaci muže na kamerovém záznamu, který přinesl balík k přepážce. Strážníci podezřelého identifikovali. Informace k podezřelé osobě předali kolegům z obvodního oddělení  PČR v Ostravě, kteří událost řeší jako majetkový přestupek.

Mrtvá ovce

Na služebnu MP Přelouč oznámil občan podezření z týrání zvířat. V obci Škudly jsou prý vyhublé ovce a jedna již delší dobu leží mrtvá na pozemku. Prý je ve stádiu, kdy už s tělem hýbou červi. Strážníci vyjeli na místo oznámení. Majitel ovcí byl vyzván, aby uhynulou ovci odklidil. Poznatky z místa a fotodokumentaci předali strážníci na odbor životního prostředí s podezřením na protiprávní jednání týrání zvířat.

Byl vyveden z obchodního domu.

Hlídka MP Přelouč byla přivolána k incidentu u Penny Marketu.  Agresivní návštěvník obchodu slovně i fyzicky napadal pracovníka ostrahy. Ten musel agresora vyvést ven z obchodu a použít slzotvorný prostředek. Po příjezdu hlídky na místo se muž uklidnil a odešel, již v klidu, pryč.

Skupinka mladých lidí vyřvávala na ulici a převracela popelnice

Národnostně pestrá skupinka při cestě na vlak rušila hlasitými výkřiky noční klid. Tohoto jednání si povšimli strážníci a proto skupinku Čechů a Francouzů vyzvali, aby se zklidnili. Mládež se uklidnila, proto strážníci pokračovali v kontrolní činnosti města. O několik minut později přijal dozorčí MP Přelouč oznámení o hlučné skupince v ulici Hradecká. Jednalo o stejné lidi. Tentokrát navíc k hlasitým výkřikům přidali převracení popelnic. Toto jednání již hlídka MP řešila blokovou pokutou.

Bezdomovec bez hranic

Při kontrole budovy ČD v Přelouči si strážníci všimli spícího muže. Když ho vzbudili zjistili, že se jedná o občana Rakouska  a jelikož neměl u sebe žádné doklady, byla provedena lustrace přes cizineckou policii. Ukázalo se, že muž je bez domova a byl již několikrát kontrolován. Potuluje se po celém Šengenském prostoru.

Podnapilý muž na Slavíkových ostrovech

Místní obvodní oddělení policie přijalo oznámení o ležícím muži na Slavíkových ostrovech. Na místo vyjela dvoučlenná smíšená hlídka MP a PČR. Nalezený muž byl pod vlivem alkoholu (2,94 promile), navíc bylo zjištěno, že trpí epilepsií. Proto byla přivolána RZS, která muže převezla do nemocnice v Pardubicích.

Kamení na kolejích

Dozorčí místního vlakového nádraží oznámil hlídce MP, že na koleje někdo opakovaně pokládá kamení.  Jelikož kameny byly položeny v místě výhybky, kdy by mohlo dojít k ohrožení dopravy, musel přestavit vlakovou cestu. Na místo události byla přivolána drážní inspekce a hlídka policie.  Událost řeší místní oddělení PČR s podezřením na přestupek dle zákona o drahách.

Datum vložení: 20. 9. 2017 23:48
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2021 10:37