Výběr událostí

Výběr událostí 1

Výběr událostí

Ztracená obuv

V odpoledních hodinách byli strážníci přivoláni do obchodního domu Tesco. Na místě se nacházel muž, cizinec, který postrádal svoje boty. Jak se později ukázalo, dotyčný si obuv odložil do vozíku na prázdné krabice a šel si nakoupit. Když se vrátil, vozík ani boty nikde nenašel. Kdo s obuví odešel domů se bohužel nepodařilo zjistit.

Samomluva

Hlídka MP přijala oznámení o muži, který sedí v místní herně u automatu a mluví sám se sebou. Obsluze baru se toto jednání zdálo podivné a tak přivolala strážníky. Ti provedli lustraci muže, jestli není v pátrání. Tato domněnka se však nepotvrdila.  Vidíte, zase jeden důkaz, že časté hry na výherních automatech nic dobrého nepřináší.

Ukradená peněženka

V pravé poledne se na služebně MP rozezněl telefon. Paní na druhé straně linky oznámila krádež peněženky v obchodním domě Penny. Uvedla, že měla v kapse peněženku. Když zjistila, že tam není, ztropila „poplach“. Zaměstnanci marketu uzamkli vchod a vyčkali příjezdu hlídky MP. Když strážníci přijeli na místo, peněženka již byla u své právoplatné majitelky. Nalezla se na podlaze u regálu. Jestli vypadla ženě z kapsy, nebo ji někdo „pomohl“ se neví.  Oznamovatelka navíc hlídce sdělila, že si není jistá, zda v peněžence měla nějakou hotovost a tím pádem nevznikla žádná škoda a věc byla odložena.

Rvačka na ubytovně

Správce ubytovny ohlásil na služebnu MP, že se poprali dva ubytovaní.  Hlídka na místě zjistila, že se dva muži „popasovali“ mezi sebou. Důvodem zřejmě byla přítelkyně jednoho z nich. Nikdo nic oznamovat nechtěl, pouze jeden z aktérů požádal hlídku o to, aby si mohl zavolat matce a domluvit se s ní na dnešní přespání. Hlídka muži vyhověla.

Opilý oznamovatel

Na služebnu MP Přelouč přišel muž a oznámil, že včera koupil od kamaráda mobilní telefon a teď neví co s ním, jestli není náhodou kradený. Hlídka kontaktovala kolegy z místního policejního obvodu, aby si ověřila, jestli telefon není hlášený jako kradený. Toto se nepotvrdilo. Policisté navíc strážníkům sdělili, že dotyčný u nich byl včera v noci a házel jim počítačové komponenty do schránky :-)

Na základě tohoto zjištění byl podnapilý muž odeslán domů.

Podnapilý agresor

Hlídka MP musela přivolat záchrannou službu k silně podnapilému muži, který nebyl schopen pohybu ani komunikace. Naměřená hodnota alkoholu 3,29 promile nedávala jinou možnost, než opilce odvézt na protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích. Jelikož muž při převozu začal být agresivní, musel posádku záchranné služby doprovodit policista.

Udělalo se mu nevolno

Starší muž přišel do místního bufetu, kde se mu udělalo nevolno. Přivolaná hlídka MP na místě zjistila, že personál zároveň zavolal na rychlou záchrannou sužbu. Záchranáři muže naložili do sanitky a odvezli do Pardubické nemocnice. Ukázalo se, že muž prodělal infarkt. Strážníci odvezli věci, které zůstali v bufetu do místa jeho bydliště a vyrozuměli nejbližší příbuzné.

Úhyn vodního ptactva

Strážníci také několikrát vyjížděli na oznámení o úhynu vodního ptactva. Jelikož se nikdy nejednalo o hromadný úhyn, nebylo potřeba přivolat na místo Státní veterinární správu.

Ptactvo dle platné legislativy zlikvidovaly technické služby města Přelouče.

Datum vložení: 22. 2. 2017 1:51
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2021 10:37