Rovnou na obsah Rovnou na menu
Město Přelouč
městoPřelouč
Verze pro seniory

Nová stezka pro chodce a cyklisty

stezka

Stezka pro chodce a cyklisty mezi Přeloučí a Lhotou

Vážení čtenáři,

většina z vás jistě zaregistrovala novou stezku pro cyklisty a chodce mezi Přeloučí a Lhotou.  V dnešní době plné automobilů je takováto stezka velkou výhodou a zárukou bezpečné cesty pro nejvíce zranitelné účastníky provozu, kterými zajisté chodci i cyklisté jsou.  Jelikož jsem se za dobu své praxe několikrát setkal s lidmi, kteří (byť z neznalosti) nerespektovali příkazovou dopravní značku „Stezka pro chodce a cyklisty“, rozhodl jsem se napsat tento článek.

§ 57 zákona č. 361/2000 Sb. říká, je-li zřízena stezka pro cyklisty, je cyklista povinen ji užít.  Stejně tak je tomu u chodců. Pamatujte tedy na to, že stezka neznamená jen možnost, ale povinnost v daném směru užít takto označenou komunikaci. Na silnici nemá v tomto případě cyklista a chodec co dělat.

V našem případě je užito dopravní značky C 9a , což je tzv. smíšená stezka. Cyklista by se po této stezce měl pohybovat vždy vpravo ve směru jízdy, směr pohybu chodců zákon vlastně neupravuje.  Přesto je i chodcům doporučeno, aby se pohybovali   vpravo ve směru chůze.  Pohybujte se po stezce ohleduplně se zvýšenou pozorností a opatrností. Pejskaři, mějte psa na vodítku a u sebe. Takové vodítko napříč stezkou nemusí být pro cyklistu viditelné a může tak způsobit vážná zranění.

Datum vložení: 17. 1. 2019 23:33
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2021 10:37
Autor: Leoš Slavík Dis.

Hlášení závad

Povodňový plán

Svazek obcí Přeloučska

SOP

Povodňový plán SO ORP Přelouč

Povodňový plán SO ORP Přelouč  Vnější popis boxu

Povodňový plán SO ORP Přelouč

Povodňový plán města Přelouč

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Zamčená sekce

ERB Přelouč

Zamčená sekce

Naučná stezka

Procházka po Přelouči s Františkem Filipovským

Vítání občánků

Vítání nových občánků s trvalým pobytem v Přelouči a jeho místních částech

Přihláška ke stažení...

Vítání nových občánků

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, neděle 16. 6. 2024
zataženo 22 °C 13 °C