BUĎTE VIDĚT

Typ: Městská policie informuje
besipBUĎTE VIDĚT

Buďte vidět!

Dne 12.1.2022 proběhla na parkovišti u OD Penny společná preventivní akce Besipu a Městské policie Přelouč. Kolemjdoucí občani (především děti) dostávali různé otázky ohledně viditelnosti chodců a cyklistů. Při správné odpovědi byli obdarováni reflexními doplňky.

Není to poslední akce, kterou má naše městská policie s Besipem naplánovanou.

Další akce proběhne v jarních měsících a bude soustředěna na cyklisty.

Tři rady pro zvýšení viditelnosti

1) Používejte reflexní a fluorescenční materiály a kombinujte je, abyste byli dobře vidět za světla i za tmy

2) Reflexní předměty umístěte nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu (cyklisté také na přilbu a kolo)

3) Dětem pořiďte oblečení, školní brašny a doplňky opatřené reflexními a fluorescenčními bezpečnostními prvky

Reflexní a fluorescenční předměty nejsou drahé. Nejrůznější přívěsky, nášivky, nažehlovačky, samolepky, pásky na ruku apod.… pořídíte například v galanteriích nebo v obchodech s jízdními koly za rozumné ceny.

Bezpečnostní vesta kombinující žlutou fluorescenční barvu s reflexními pruhy výrazně zvyšuje viditelnost za světla i za tmy. Další možností jsou nejrůznější druhy reflexních doplňků.

Vytvořeno: 24. 1. 2022
Poslední aktualizace: 24. 1. 2022 16:41