Navigace

Obsah

Přeloučský rošt - aktuální vydání 6/2019Přeloučský rošt - aktuální vydání

Kliknutím na obrázek - stažení posledního  čísla

 

 

 

 

 

 


 

Městská policie Přelouč

Práce strážníka městské policie Přelouč

Městská policie Přelouč přijme pracovníky na pozici „Strážník městské policie“. Nabízíme zajímavou a nestereotypní práci, odpovídající finanční ohodnocení s pravidelným růstem a zaměstnanecké benefity. Pokud si umíte odpovědět na otázku proč chci pracovat u městské policie, zkuste to u nás.
Požadavky na uchazeče o místo strážníka MP ke stažení (PDF)

 

 

Zprávy a aktuality

19.07.2019

Mistrovství ČR ČHJ A MHJ v požárním sportu dospělých 2

Mistrovství ČR ČHJ A MHJ v požárním sportu dospělých

Česká hasičská jednota, Moravská hasičská jednota, Česká hasičská jednota – hasičský sbor Přelouč a Česká hasičská jednota – hasičský sbor Hlinsko, pořádá Mistrovství ČR v požárním sportu dospělých dne 15. 9. 2019 na fotbalovém stadionu v Přelouči

Detail

03.07.2019

MP

(Ne)Bezpečné prázdniny.

Dovolte abych vám popřál slunné a bezpečné prázdniny. Ať je letošní rok, co do nehodovosti, daleko příznivější než ty minulé. Během letních prázdnin bylo na silnicích v ČR usmrceno vždy více než 100 osob! Píše ve své zprávě vedoucí oddělení BESIP. Celá zpráva v příloze.

Detail

01.07.2019

Novinky

Městská knihovna zve k návštěvě

a nabízí nové tituly

Detail

28.06.2019

FINÁLE HUDEBNÍ SOUTĚŽE SUMOROCK VÝZVY 2019 UŽ JE TADY! 1

FINÁLE HUDEBNÍ SOUTĚŽE SUMOROCK VÝZVY 2019 UŽ JE TADY!

Je na čase vám představit 3 kapely, které se pokusí získat sympatie poroty v pátek 28.6.2019 na přeloučským náměstí od 18:00. Nový klip pro svůj song chtějí mít všichni v kapse, ale vítěz může být jenom jeden.

Detail

27.06.2019

Rozloučení s deváťáky obou základních škol v Přelouči.

Škola končí, prázdniny jsou za dveřmi. Pro deváťáky z obou základních škol je ten letošní školní rok poslední tady u nás v Přelouči. Obě školy již tradičně uspořádaly slavnostní rozloučení s žáky 9. tříd. ZŠ Masarykovo náměstí popřála svým žákům vše dobré do nového startu na středních školách v úterý 25. 6. 2019 v sále Občanské záložny. Základní škola Smetanova pak ve středu 26. 6. 2019 v sále Městského kina. Krásná slova pronesly jak obě paní ředitelky, dále paní starostka Irena Burešová, vedoucí školského odboru Městského úřadu v Přelouči Alena Hanušová, moudrá slova pronesli i samotní žáci. Padlo mnoho poděkování a pro rodiče svých ratolestí a určitě nejenom pro ně, to byly krásné byť emočně velmi náročné okamžiky. Stejně tak i pro kantory, kteří žáky devět let připravovali na tento důležitý životní krok, kdy opouští základní školu a nastoupí novou etapu směřující již k opravdové dospělosti. V pestrém programu obou škol nechybělo ani několik tanečních, pěveckých či divadelních vystoupení, které si připravili samotní deváťáci ze všech 4 tříd, ale i další žáci z nižších ročníků. Základní škola Masarykovo náměstí také při této příležitosti vyhlásila nejlepší žáky za jednotlivé třídy. Přejeme nejenom deváťákům, ale všem žákům z našich škol krásné prázdniny, rodičům a kantorům krásnou dovolenou a hezké léto.

Detail

27.06.2019

Pozvánka na květnové akce KICMP s muzejní tématikou 1

Pozvánka na červencové akce KICMP s muzejní tématikou

Vážení příznivci přeloučské historie a přeloučského muzea, v červenci 2019 vás zveme na několik zajímavých akcí.

Detail

26.06.2019

Slavnostní otevření Naučné stezky za záchranu lesa, Břehy, 26. 6. 2019

Slavnostní otevření Naučné stezky za záchranu lesa, Břehy, 26. 6. 2019

V Břehách byla slavnostně otevřena Naučná stezka za záchranu lesa, která je jednou z akcí v boji proti plánované těžbě štěrkopísku a za zachování přírody. Akce proběhla za účasti starostů obcí Břehy, Živanice, Lázně Bohdaneč a dalších. Pozvání přijala také starostka Města Přelouče Bc. Irena Burešová. Na přípravě a vlastní realizaci této stezky se podílelo mnoho místních obyvatel. Finanční podporu poskytly okolní obce, finančním darem přispělo také Město Přelouč. V Břehách nechyběli ani zástupci médií, dorazila Česká televize a Východočeská televize, dále Český rozhlas Pardubice, za tisk pak MF DNES Pardubický kraj. Velké poděkování patří všem, kteří se na realizaci Naučné stezky podíleli. Všichni jste do Břehů zváni, kde stezka začíná a dále pokračuje v okolí Buňkova (viz mapka v přiložené fotogalerii - omluva za sníženou kvalitu snímku).

Detail

26.06.2019

Východočeská televize připravuje krátký dokument z našeho města.

Východočeská televize připravuje krátký dokument z našeho města.

Východočeská televize si vybrala naše město pro krátký dokument, který odvysílá v pátek 28. 6. 2019 v v rámci dokumentu o zajímavých místech v Pardubickém kraji. Televize oslovila muzejníka Matěje Peštu, který poskytl o našem městě pro natáčení zajímavosti. Natáčelo se ve výstavním sále v prostorách KICMP na Masarykově náměstí, mimořádná pozornost se věnovala vzácným starověkým soškám z egyptských hrobek, které vlastní přeloučské muzeum. Točilo se také na náměstí a u Evangelického kostela u pamětních stromů, které jsou součástí nové naučné stezky. Neopomnělo se samozřejmě na Františka Filipovského, o němž je v prostorách KICMP stálá výstava a Matěj Pešta diváky pozval také na výstavu obrazů MUDr. Aleše Bučka, kterou je možné navštívit do konce srpna rovněž v prostorách KICMP. Necháme se překvapit, jak natočené záběry filmaři zpracují a děkujeme Matějovi Peštovi za pomoc při prezentaci našeho města a spolupráci s médii. Odkaz na program televize:http://vzpravy.cz/program

Detail

20.06.2019

Pozvánka  na otevření naučné stezky za zácharnu  1

Pozvánka na otevření naučné stezky za záchranu lesa.

Zveme vás na slavnostní otevření naučné stezky za záchranu lesa, která se koná 26. 6. 2019 v 11 h dopoledne v obci Břehy. Podrobné informace a mapku naleznete v přiloženém obrázku.

Detail

19.06.2019

Bookstart

S knížkou do života - BOOKSTART

Pravidelná setkání a hrátky s knihou pro rodiče s dětmi ve věku od 1,5 roku do 3 let

Detail

17.06.2019

Dotazník

Dotazník

Členové Kulturní a školské komise chtějí zjistit, jak jsou občané spokojeni s nabídkou kulturních a volnočasových akcí v našem městě. Z toho důvodu sestavili jednoduchý dotazník, který bude během června k dispozici na 15 místech v Přelouči a to: kino, stará poliklinika, podatelna MÚ, MŠ Za fontánou, ZUŠ, knihovna, Mykabo, Klas, nádraží, Sluníčko, MŠ Kladenská, DUF, EUC poliklinika, Kutil, KICPM. Vyplněné dotazníky můžete odevzdávat do připravené krabice na chodbě KICMP na Masarykově náměstí. Děkujeme za vaši spolupráci.

Detail

Kalendář kulturních a sportovních akcí ve městě a okolí