Informace pro podnikatele

Nacházíte se v sekci Podnikatel, zde jsou připraveny informace pro začínající podnikatele, kam se obrátit se žádostí o základní informace potřebné pro své podnikání. Příslušné kontakty na Odbor živnostenský naleznete v odkazu.

Typ: Aktuality pro podnikatele
Pomoc podnikatelům s GDPR: MPO vydalo příručku a chce pokračovat ve vzdělávacích akcích 1Praktickou Příručku pro přípravu malých a středních firem na GDPR, informační leták a třináct seminářů nejen pro malé a střední podniky v letošním roce. Některé aktivity Ministerstva průmyslu a obchodu na pomoc podnikatelům s novými pravidly na ochranu osobních údajů, tzv. GDPR. V osvětě chce resort dál pokračovat. Plánuje uspořádat minimálně dalších pět regionálních seminářů, a to po 25. květnu 2018, kdy nový evropský předpis vejde v účinnost.
Autor: 01400 Odbor komunikace

„O dopadech tzv. GDPR se snažíme společně s partnery maximálně informovat podnikatele. Jezdíme za nimi do krajů a chceme v tom pokračovat i poté, co nové nařízení týkající se ochrany osobních údajů bude účinné,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává: „Nejen malým a středním podnikům lze jednoznačně doporučit, aby využily všechny podpůrné aktivity a služby MPO, jeho organizací či podnikatelských svazů, které jsou zpravidla zdarma.“

„Na seminářích, kterých se zúčastnilo na 1 500 lidí, jsme mimo jiné informovali o letáku GDPR v kostce, který jsme vydali a který umožňuje základní orientaci v dané oblasti,“ říká ředitel odboru podnikatelského prostředí a vnitřního obchodu Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vinkler a dodává: „Rovněž jsme vydali praktickou Příručku pro přípravu malých a středních firem na GDPR, kterou jsme připravili ve spolupráci s externími odborníky. V elektronické podobě je ke stažení na našem webu.“

V publikaci se podnikatelé například dočtou, jaké mají povinnosti jako správci údajů i to, jak mají svou firmu na GDPR připravit. Nechybí ani modelové příklady z praxe včetně tipů, jak řešit konkrétní situace. Příručka nezapomíná ani na personální a zaměstnaneckou agendu a také poradí, jak pracovat s osobními údaji zákazníků. Součástí jsou také užitečné odkazy na stránky, kde lze dohledat další informace.

Co se týče seminářů, ještě v roce 2017 MPO ve spolupráci s Technologickým centrem ČR připravilo dvě vzdělávací akce v Praze a Ostravě. Letos na ně navázalo dalších dříve zmiňovaných třináct seminářů v krajích připravených ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Zde mimo jiné zazněly informace o speciální rubrice k GDPR na webu MPO, o jednání Podnikatelské rady, osvětě na konferencích i možnosti získat informace k GDPR v regionálních kancelářích CzechInvestu. Zprávy ze všech seminářů najdete na webových stránkách MPO, prezentace pak na webu CzechInvestu.

Zdroj:https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/pomoc-podnikatelum-s-gdpr-mpo-vydalo-prirucku-a-chce-pokracovat-ve-vzdelavacich-akcich--236779/

Vytvořeno: 4. 5. 2018
Poslední aktualizace: 4. 5. 2018 12:08