Tvorba MÍSTNÍCH AKČNÍCH PLÁNŮ VZDĚLÁVÁNÍ na území ORP Přelouč

Typ: ostatní
Ve SO ORP Přelouč v oblasti předškolního a základního vzdělávání jsou finanční investice stále se zvyšující položkou v rozpočtech zřizovatelů i provozovatelů a možnosti investování jsou nízké. Finanční prostředky školy potřebují také pro rozšířené možnosti, jako je systematické zvyšování kvality vzdělávání, využívání moderních technologií v rámci výuky, rozšiřování volnočasových aktivit, meziobecní a meziškolská spolupráce, předávání příkladů dobré praxe (informační schůzky) nebo jiné aktivity spolupráce využívající funkčních zdrojů v území. Navíc budou moci školy využívat metodické podpory pracovníků MAS Železnohorský region jako animátorů.

Místní akční plány vzdělávání (dále "MAP") bude řešit nejvýraznější potřeby v území pro zvýšení kvality vzdělávání, ačkoli primárně nepůjde o podporu technického stavu budov, ale zejména o zvýšení kvality vzdělávání, pro které bude investice do škol „pouze“ jedním z nástrojů. O to udržitelnější ale podpora ve svém důsledku bude, protože bude problémy řešit trvale, společně s dalšími školami, a funkční partnerství a komunikace bude pokračovat i po ukončení čerpání dotací v roce 2023. Spolupráce škol bude nastartována a těžit by se z ní mělo udržitelně.

Hlavním cílem je systémový rozvoj v oblasti předškolního a základního vzdělávání, který se z dlouhodobého hlediska (do r. 2020) odrazí na zvýšení kvality vzdělávání ve SO ORP Přelouč. Toho se docílí potřebnými investicemi např. do specializovaných učeben a potřebného vybavení, ale zejména podporou vzdělávacích aktivit pro pedagogy, rodiče, děti atd. Aby školy mohly čerpat dotace z IROP (investiční projekty) a z OPVVV (měkké aktivity), je třeba zajistit soulad záměru s MAP. V neposlední řadě by se mělo i po realizaci MAP funkční partnerství mezi školami, zřizovateli a dalšími partnery v území nadále rozvíjet a dále obnovovat.

Do přípravy MAP by se měly zapojit obce zřizující školu či školské zařízení - jedná se o obce Břehy, Hlavečník, Choltice, Chvaletice, Kladruby nad Labem, Kojice, Lipoltice, Přelouč, Řečany nad Labem, Semín, Turkovice, Valy, Vápno, Veselí, Zdechovice

Setkání ředitelů/ředitelek škol a školských zařízení na území ORP Přelouč spolu s představiteli obcí proběhne 20.10.2015 od 1500 ve velké zasedací místnosti MěÚ Přelouč.

smo

Vytvořeno: 9. 10. 2015
Poslední aktualizace: 9. 10. 2015 00:00

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR