Vyhlášení 1. kola výzvy Ministerstva pro místní rozvoj

Typ: ostatní
k předkládání žádostí o poskytnutí dotace NÁRODNÍHO PROGRAMU PODPORY CESTOVNÍHO RUCHU pro rok 2016 v podprogramu CESTOVÁNÍ DOSTUPNÉ VŠEM

Ministerstvo pro místní rozvoj

Vyhlášení 1. kola výzvy Ministerstva pro místní rozvoj k předkládání žádostí o poskytnutí dotace

NÁRODNÍHO PROGRAMU PODPORY CESTOVNÍHO RUCHU pro rok 2016

v podprogramu CESTOVÁNÍ DOSTUPNÉ VŠEM

Termín pro příjem žádostí na podatelně MMR ČR:

od 1. 12. 2015 od 8 hod. do 15. 1. 2016 do 16 hod.

Podporované oblasti v podprogramu CESTOVÁNÍ DOSTUPNÉ VŠEM:

1) Rekonstrukce/vybudování odpočívadel, center služeb pro turisty a hygienického zázemí pro pěší, cyklisty a handicapované turisty podél pěších tras, naučných stezek, jezdeckých stezek, vodních tras, cyklotras pro zvýšení návštěvnosti včetně marketingu vytvořených produktů cestovního ruchu.

2) Zpřístupnění atraktivit cestovního ruchu (musí se jednat o atraktivity nadregionálního a regionálního významu, případně atraktivity ležící v blízkosti pěších tras, naučných stezek, cyklotras a dálkových mezinárodních cyklotras).

3) Zavedení/zlepšení/ vytvoření navigačních a informačních systémů pro senzoricky postižené účastníky cestovního ruchu a senzoricky postižené návštěvníky atraktivit cestovního ruchu.

4) Pořízení zařízení pro bezpečné parkování kol a úschovu zavazadel.

Vymezení příjemce dotace:

• podnikatelský subjekt, který musí splňovat tyto podmínky:
  1. právnická (zapsaná ve veřejném rejstříku) nebo fyzická osoba provozující živnost dle § 2 zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, případně jiného předpisu;
  2. podnikatelský subjekt musí prokázat min. 2letou podnikatelskou činnost, prokázat finanční zdraví a další požadavky vyplývající z dokumentu Zásady pro žadatele
  • obec (vyjma statutárního města)

Výše dotace:

Maximálně 50 % uznatelných výdajů z celkového rozpočtu akce, zbytek tvoří vlastní zdroje žadatele. Přiznaná dotace musí být vyčerpána do konce roku 2016.

Doba realizace akce:

Akce, která bude v rámci programu spolufinancována, musí být dokončena nejpozději v prosinci roku 2017.

Finanční rozsah celkových výdajů akce:

minimální výše celkových výdajů je 250 tis. Kč pro oblast podpory 1 - 3, pro oblast podpory 4 není určena,

maximální výše celkových výdajů je 5 mil. Kč pro oblast podpory 1 - 3 a 10 mil. Kč pro oblast podpory 4.

Konzultace:

odbor cestovního ruchu MMR na adrese: Na Příkopě 3, 110 15 Praha 1, více informací zde. Dotazy budou zodpovídány nejpozději do 8. 1. 2016. Po telefonické domluvě jsou možné i osobní konzultace.

Kontaktní osoby:

• Ing. Renata Štefanová, tel.: 234 154 695, e-mail: steren@mmr.cz
  • Ing. Bohuslav Dvořák, tel.: 234 154 725, e-mail: dvoboh2@mmr.cz
  • Ing. Šrajbová Jana, tel.: 234 154 005, e-mail: srajan@mmr.cz
  • Ing. Vendula Bendová, tel.: 234 154 728, e-mail: benven@mmr.cz

Podrobné informace o podprogramu jsou uvedeny ve „Výzvě 2016“ a v příslušných „Zásadách pro žadatele 2016“, které jsou zveřejněny na www.mmr.cz, pod záložkou Cestovní ruch/Dotace a programy.

Vytvořeno: 6. 11. 2015
Poslední aktualizace: 6. 11. 2015 00:00