Uskutečnilo se setkání starostů obcí v ORP Přelouč

Typ: ostatní
V úterý dne 15. 9. 2015 se na Městském úřadu Přelouč uskutečnilo setkání starostů obcí v územním obvodu ORP Přelouč. Celková účast byla 22 starostů obcí (z celkového počtu 42 obcí v ORP Přelouč) + 2 zástupci realizačního týmu Projektu + 1 zástupce MÚ Přelouč – informatik MÚ Přelouč pan Miroslav Tkáč). Starostové se dohodli na pokračování realizace výstupů projektu Podpora rozvoje meziobecní spolupráce.

Setkání starostů se „neslo“ v duchu oficiálního uzavření projektu v území ORP Přelouč k 31. 10. 2015. Na setkání byl starosty obcí akceptován Akční plán Strategie ORP Přelouč. Starostové byli také informováni o akceptování Akčního plánu ORP Přelouč Svazem měst a obcí ČR, což je pozitivní zprávou pro naše ORP Přelouč, neboť Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR) v této fázi vystupuje jako oponent a „připomínkovatel“ – řada ORP v ČR dle aktuálního vývoje se musí k dokumentu znovu vyjadřovat a zapracovávat připomínky SMO ČR. K Akčnímu plánu ORP Přelouč tedy podal SMO ČR kladné stanovisko.

Dále se řešilo zajištění klíčové aktivity projektu a to Efektivní meziobecní spolupráce (EMOS) - projednání vhodné formy uzavření spolupráce starostů obcí v ORP Přelouč. Starostové se dohodli na další spolupráci prostřednictvím neformální platformy starostů, kde se budou nadále setkávat a řešit záležitosti samosprávné agendy obcí.

Starostům byly oficiálně představeny webové stránky – sekce věnovaná pouze Projektu na webových stránkách města Přelouč a také diskuzní fórum starostů obcí (včetně jeho fungování) – neveřejná část určena pouze pro starosty obcí, vytvořeno jako samostatná webová stránka.

Na závěr došlo ke zhodnocení a shrnutí výstupů projektu Podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ORP Přelouč. Starostové se dohodli na pokračování naplňování výstupů Projektu i po jeho oficiálním uzavření.

Starostové se dohodli na dalším setkání – neformální platforma starostů se příště sejde cca v lednu 2016 – hostitelskou obcí se nabídla obec Zdechovice (starosta Ing. Robert Chutic). Termín setkání bude včas starostům oznámen na diskuzním fóru starostů.

V budoucnu starostové nevyloučili jiný způsob, jak efektivně naplňovat meziobecní spolupráci, vše dle aktuálního vývoje v možnostech financování meziobecní spolupráce, neboť tímto (i po oficiálním skončení Projektu) nadále trvá snaha SMO ČR pomáhat malých obcím – zajistit systémové a dlouhodobé financování meziobecní spolupráce.

Zápis ze setkání: Zápis AP, I., 15.9.2015

Zápis EMOS, II., 15.9.2015

15.9.2015, I.15.9.2015, II.15.9.2015, III.15.9.2015, IV.15.9.2015, V.15.9.2015, VI.15.9.2015, VIII.15.9.2015, IX.15.9.2015, X.

smo

Vytvořeno: 21. 9. 2015