Strategie ORP Přelouč - schválena Svazem měst a obcí ČR

Typ: ostatní
Strategie ORP Přelouč (2015-2024) byla oficiálně schválena Svazem měst a obcí ČR dne 2.4.2015. Následně došlo (8.4.2015) k oficiálnímu předání Strategie ORP Přelouč prostřednictvím regionální koordinátorky za Pardubický kraj na Svaz měst a obcí ČR.

Schválením Strategie ORP Přelouč a předáním Strategie ORP Přelouč na Svaz měst a obcí ČR došlo k završení procestu tvorby tohoto rozvojového dokumentu. Celý komplexní proces tvorby strategie splňoval požadavky pro tvorbu strategických dokumentů rozvoje území (je plně v souladu s metodikami SMO ČR pro tvorbu strategie v rámci tohoto projektu MOS/OBCE SOBĚ).

Strategie ORP Přelouč prošla několika koly připomínkovacího řízení - nejprve připomínkovací fáze k analytické části od SMO ČR a též od externích odborníků z praxe a posléze připomínkovací fáze k návrhové části od SMO ČR, obě připomínkovací fáze zahrnovaly možnosti vyjádřit se k dokumentu v území ORP Přelouč. Celý dokument tak může být díky své vypovídací schopnosti využitelný pro obce, volené orgány, mikroregiony i neziskové organizace, jež mohou z dokumentu čerpat informace o problémových okruzích a cílech, které je žádoucí v území řešit. Strategie ORP Přelouč tak může plnit funkci podpůrného dokumentu projektům v území v novém programovacím období EU 2014-2020. Strategie bude projednávána na setkání starostů obcí ORP Přelouč dne 21.4.2015.

Dokument ke stažení zde:Strategie ORP Přelouč 2015 - 2024

smo