Strategie ORP Přelouč

Typ: ostatní
V současné době prošel rozvojový dokument ORP Přelouč (strategie ORP Přelouč) připomínkovací fází a nyní je ve stadiu před oficiálním schválením Svazem měst a obcí ČR.

Strategie ORP Přelouč prošla připomínkovacím řízením ze strany Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) a též připomínkovací fází v území ORP Přelouč.

Návrhy, náměty, připomínky byly realizačním týmem vypořádány. Co je podstatné a úspěšné pro naplňování strategie je to, že celá strategie neměla zásadních připomínek, od začátku je nastavena přesně dle linie, dle metodik SMO ČR a všechny zásadní návrhy jsou vzájemně komplementární a jsou nastaveny reálně – pro reálné naplňování cílů a jejich měření a hodnocení (stanovení indikátorů).

V současné době se také řešilo další směřování a naplňování cílů strategie – především s ohledem na plánované založení nového dobrovolného svazku obcí na našem území pro servis samosprávám.

Téma servis samosprávám (administrativní podpory malým obcím) se v našem území začalo řešit také prostřednictvím aktivní účasti motivujících starostek na pracovní skupině (či platformě) Efektivní meziobecní spolupráce, která navazuje na dosavadní pracovní skupinu Servis samosprávám. Všech jednání této pracovní skupiny Servisu samosprávám se v průběhu realizace projektu vždy účastnil zástupce realizačního týmu ORP Přelouč. Tato pracovní skupina se od 3.března 2015 schází pod novým názvem Efektivní meziobecní spolupráce.

Aktivně je řešena a diskutována Svazem měst a obcí ČR a naším realizačním týmem spolu s dalšími týmy ORP v ČR účastnícími se jednání pracovní skupiny obecně podpora meziobecní spolupráce a její možné financování včetně dalšího efektivního směřování výstupů projektu v našem území.

smo

Vytvořeno: 30. 3. 2015