Setkání neformální platformy "Efektivní meziobecní spolupráce - administrativní kapacita malých obcí"

Typ: ostatní
Dne 3.3.2015 se v Praze v sídle SMO ČR uskutečnilo jednání neformálního setkání platformy „Efektivní meziobecní spolupráce – administrativní kapacita malých obcí“. Tohoto jednání se zúčastnily motivující starostky projektu a také zástupce realizačního týmu ORP Přelouč.

První jednání platformy „Efektivní meziobecní spolupráce – administrativní kapacita malých obcí“ (Efektivní MOS) navazuje na dosud realizované setkávání týmů, které v rámci 4. volitelného tématu zpracovávaly téma Servis samosprávám.

Od června 2014 se průměrně každý měsíc konalo jednání této pracovní skupiny Servis samosprávám, jejichž jednání se účastnil zástupce realizačního týmu ORP Přelouč.

Nyní tedy dnem 3.3.2015 bylo zahájeno volné pokračování této pracovní skupiny Servis samosprávám v podobě této zmiňované nové neformální platformy Efektivní MOS. Na jednání se řešilo:

• smysl a poslání platformy
  • průřezové téma prohlubování meziobecní spolupráce „Administrativní podpora malých obcí“
  • stav realizace Implementace Strategického rámce rozvoje veřejné správy
  • dostupnost veřejných služeb v území a jejich profinancování

Podstatné je, že Svaz aktivně řeší problematiku meziobecní spolupráce a vyvíjí úsilí o zakotvení dlouhodobého a systematického financování meziobecní spolupráce prostřednictvím patřičných legislativních úprav a prostřednictvím zanesení podpory meziobecní spolupráce do dalších strategických dokumentů na úrovni ČR. Po těchto nezbytných dílčích krocích bude možné konkrétně realizovat „hmatatelnou“ podporu meziobecní spolupráce.

smo3

Vytvořeno: 9. 3. 2015