Regionální setkání týmů Pardubického kraje s odborným týmem SMO ČR v České Třebové

Typ: ostatní
Dne 29. 7. 2014 se konalo v České Třebové setkání realizačních týmů ORP Pardubického kraje se zástupci odborného týmu ze Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR).

Odborný tým SMO ČR informoval realizační týmy o konkrétních krocích v dalším postupu prací na tvorbě rozvojového dokumentu. Představil etapy návrhové části a časový harmonogram.

Právní tým SMO ČR představil metodiku prohlubování meziobecní spolupráce. V této souvislosti hovořil právní tým o Metodických listech, jejichž připomínkování a možné další návrhy, jak se meziobecní spolupráce chopit, očekává SMO ČR ze strany starostů obcí.

Náměty a návrhy starostů obcí budou za celé území ORP zpracovány a odeslány zpět na SMO ČR. Tyto náměty a návrhy starostů obcí budou cenným zdrojem informací pro SMO ČR, který z těchto podkladů od starostů vytvoří právní dokument „napasovaný“ přímo na konkrétní území ORP, v našem případě tedy ORP Přelouč.

Výsledkem tedy budou připravené právní dokumenty SMO ČR buď pro založení nového dobrovolného svazku obcí nebo pro transformaci stávajícího dobrovolného svazku obcí – v našem případě mikroregionu Podhůří Železných hor, v němž je členy polovina obcí ORP Přelouč (jaké konkrétní návrhy vzejdou ze strany SMO ČR - to tedy ukáží zpracované návrhy/náměty od starostů obcí a také analýza 4.tématu servis obcím – Centrum komplexních služeb a servis obcím).

Právní tým také připomněl, že po celou dobu realizace tohoto projektu je k dispozici pro všechny obce zdarma právní poradna týkající se mezibecní spolupráce: poradna@obcesobe.cz, tel. 226 257 514

Podstatným závěrem z toho setkání je, že Svaz měst a obcí ČR - partner pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci - vyvíjí úsilí o systémovou a dlouhodobou finanční podporu meziobecní spolupráce (dobrovolných svazků obcí) na úrovni celé ČR (podpora ze státního rozpočtu či formou dotací).

SMO

Vytvořeno: 4. 8. 2014
Poslední aktualizace: 4. 8. 2014 00:00

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR