Neformální setkání starostů ORP Přelouč posunulo realizaci projektu Podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ORP Přelouč

Typ: ostatní
Neformální setkání starostů ORP Přelouč dne 16.6.2015 posunulo realizaci projektu Podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ORP Přelouč dalším směrem. Setkání je považováno za úspěšné – sešlo se 45% starostů z celého ORP. Hostem setkání byli: regionální koordinátorka projektu za Pardubický kraj paní Dagmar Mušková, ředitel svozové společnosti SOP a.s. pan Ivan Hrůza, vedoucí sociálního odboru MěÚ Přelouč paní Blanka Konvalinová, DiS.

Klíčovým závěrem jednání bylo to, že starostové souhlasili s pokračování projektu v našem ORP v tématu Administrativní podpory malých obcí/servis samosprávám (které se v našem území též zpracovávalo jako 4. volitelné téma  - analýzy, strategie v tomto tématu - vše v rámci tvorby komplexní strategie ORP Přelouč).

Aktuální vývoj se zatím ubírá tímto směrem - vzájemné setkávání starostů z pozice neformální, kde si budou předávat zkušenosti, poskytovat rady, vzájemná informovanost, atd.

Vedoucí sociální odboru MěÚ Přelouč paní Blanka Konvalinová, DiS. informovala starosty v potřebných záležitostech, které s nimi v sociální oblasti řeší + bylo dohodnuto rozsáhlejší rozvíjení meziobecní spolupráce v této oblasti (pečovatelská služba, informace na webových stránkách, které vznikají - postupně budou naplňovány informacemi - jako výstup projektu v našem území apod.)

Z tohoto setkání/jednání vyplynuly tyto další podstatné závěry:

• Seznámení starostů s návrhem na rozpracování projektových záměrů v konkrétních oblastech - rozpracování cílů strategie do úrovně projektů v Akčním plánu – v oblasti školství, sociální oblast, odpady, servis samosprávám
  • Dohoda starostů nezakládat DSO – rozvíjení meziobecní spolupráce i nadále v rámci platformy neformální spolupráce/setkávání starostů
  • Vznikající webové stránky – informovanost v rámci všech oblastí (školství, sociální služby, odpady, servis samosprávám) - bude postupně doplňováno, výstup projektu v ORP Přelouč

Na setkání starostů byly dále projednány tyto záležitosti:

• Nezbytnost zahrnutí projektových záměrů škol v Místních akčních plánech vzdělanosti (MAP) – pro možnost škol čerpat dotace z OP EU 2014 – 2020, zpracovatelem MAP v území ORP Přelouč bude MAS ŽR
  • Starostům nabídnut servis služeb pečovatelské služby Přelouč všem potřebným občanům obcí ORP Přelouč

Foto ze setkání starostů zde:

foto 16.6.2015, 1setkání 16.6.2015, 2foto setkání 16.6.2015, 3foto setkání, 4foto setkání 16.6.2015, 5

smo

Vytvořeno: 17. 7. 2015
Poslední aktualizace: 17. 7. 2015 00:00