Akční plán rozvoje území SO ORP Přelouč

Typ: ostatní
Akční plán (AP) je zpracován v souladu s komplexní metodou strategického plánování, jež zahrnuje vymezení konkrétních projektů naplňujících cíle strategie v krátkodobém horizontu. V tomto případě se jedná o projekty na období 2016-2017, kdy začne jejich realizace, která nemusí být v těchto letech ukončena.

Akční plán je dále zpracován dle platné metodiky Svazu měst a obcí ČR, v rámci tvorby Akčního plánu proběhla řada setkání se starosty a s klíčovými aktéry rozvoje území. V rámci tvorby byl kladen důraz na tyto fáze - nejprve došlo k „předvýběru“ vhodných aktivit – projektů, následně jejich představení, korekce výběru a posléze odsouhlasení výběru starosty obcí na setkání se starosty obcí ORP Přelouč dne 16. 6. 2015. Projekty v akčním plánu byly dále řešeny a představeny na dalších setkání starostů v rámci dobrovolného svazku obcí (DSO) Podhůří Železných hor dne 24. 6.2015 a v rámci Svazku obcí Přeloučsko dne 25. 6. 2015.

U všech navržených projektů je splněna jejich provázanost s cíly strategických dokumentů na národní, regionální a lokální úrovni. Provázanost se týká celé Strategie ORP Přelouč, zde v Akčním plánu je užší zaměření cílů k cílům strategických dokumentů na národní, regionální a lokální úrovni a též je aktuálně možnost při provázanosti projektů vycházet z aktualizovaných strategických dokumentů, než bylo možné v době tvorby Strategie ORP Přelouč.

Celý AKČNÍ PLÁN ROZVOJE ÚZEMÍ SO ORP PŘELOUČ je k dispozici zde.

smo

Vytvořeno: 15. 9. 2015
Poslední aktualizace: 15. 9. 2015 00:00

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR