O sportovní hale

Sportovní hala PřeloučZa přítomnosti náměstka hejtmana krajského úřadu v Pardubicích Romana Línka, poslankyně Aleny Páralové a senátora Jiřího Stříteského byla v pondělí 31.srpna slavnostně otevřena nová sportovní hala.Město tento projekt připravovalo k podání do Regionálního operačního programu (ROP) od roku 2007.Úspěšně schválen  byl v roce 2008 a celková výše dotace činila 39 milionů korun. První splátku této dotace ve výši Kč 17 976 000 obdrželo město teprve k 30.7.2009.Skutečné náklady činily 51 milionů. Současně s výstavbou sportovní haly byla pro žáky základní školy vybudována keramická dílna, počítačová učebna, venkovní hřiště s umělým trávníkem a byt pro správce areálu.
Nově vybudovaný areál splňuje jak požadavky sportovních svazů pro konání ligových zápasů, víceúčelového hřiště pro volejbal,basketbal, florbal,házenou a badminton,tak samozřejmě plně vyhovuje současným hygienickým a sociálním podmínkám. Pamatováno bylo i na bezbariérový  přístup pro tělesně postižené a neméně důležité je i zajištění dostatečně velké kapacity parkovacích míst.
Do haly  se vejde 250 diváků, pro sportovce je připraveno kvalitní hřiště s rozměry:40 x 20 m pro florbal a házenou,18 x 9 m na volejbal,28 x 15 m pro basketbal a dvě hřiště pro badminton s rozměry 13,4 x 6,1 m.Navíc je možné využít i dvě tréninková hřiště na volejbal a basketbal.
Sportovní areál bude otevřen všem zájemcům, tj.oddílům,příspěvkovým organizacím města,středním školám i široké sportovní veřejnosti  a zcela jistě přispěje k dalšímu zvýšení prestiže města.