ORGANIZAČNÍ TÝM

Sdružení:

23. 3. 1995 byla uzavřena Smlouva o sdružení mezi městem Přelouč, Českým filmovým a televizním svazem FITESem a Hereckou asociací. Sdružení je ustavené k vyhlašování a organizaci cen za nejlepší herecké výkony filmového a televizního dabingu. Čestnou předsedkyní sdružení je Pavlína Filipovská. Úkolem sdružení je uspořádání a finanční zajištění celé akce.

Logo:

logo

Autorem loga Ceny Fratiška Filipovského je přeloučský výtvarník pan Ivo Štěpánek. V Únoru 1997 město Přelouč podalo žádost o udělení ochranné známky. V březnu r. 1998 má logo již osvědčení o zápisu ochranné známky.

Odborná porota:

Odbornou porotu jmenuje sdružení. Své zastoupení v něm má město Přelouč, FITES, Herecká asociace a odborná veřejnost-kritika, zástupci producentů a distributorů. Město Přelouč navrhuje 2 členy do této poroty. Počet členů odborné poroty musí být lichý. Cenu diváků provádí město Přelouč ve spolupráci s Týdeníkem Televize formou ankety. Vyhodnocení musí být známo do 30. června běžného roku.

Město Přelouč zajistí organizaci a slavnostní vyhlášení cen a spolupořadatelé (FITES a Herecká asociace) se budou podílet na přípravě doprovodného programu.

Ceny a pamětní listy:

Zhotovitelkou keramických výtvarných symbolů - plastik je paní Claudie Vanišová z Ronova nad Doubravou. Rozměry sošek - malá: 20,5 x 16,5 cm, velká: 25,5 x 21 cm. Znění textu na výtvarném symbolu se předává do 31. 3., stejně tak stanovení počtu kusů.

Zhotovitelkou pamětních certifikátů je paní Veronika Kovářová z Mělic u Přelouče. Jsou to ručně psané a zdobené grafické listy na ručním papíře.